Mini lifting, zabieg odmłodzenia twarzy

Mini lifting

Mini lifting
Mini lifting

Mini lifting

Myślałaś, że lifting twarzy jest tylko dla babci? Nic bardziej mylnego. Na lifting decydują się też i młodsze kobiety. Nie chcą czekać do 60-tki, aż zestarzeją się bardziej.

Ludzie w wieku 30-40 lat mogą mieć na twarzy „chomiki”, zwisający nadmiar skóry w dolnej części twarzy. Mogą mieć opadające policzki lub „rozlaną” linię żuchwy. To efekt działania czasu i grawitacji albo procesu chudnięcia. Ta druga sytuacja może dotyczyć osób bardzo młodych.

Z pomocą przychodzą rozmaite zabiegi medycyny estetycznej. Jednak jeśli chcemy na dłużej poprawić owal czy linię żuchwy, zdecydowanie lepiej sprawdzi się lifting chirurgiczny. Mini lifting w spektakularny sposób odmładza twarz. Można go połączyć z modelowaniem twarzy tłuszczem tak, by dodać jej więcej objętości. Mini lifting odmładza, a jednocześnie zmienia naturalnych rysów.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV; EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii; RTG klatki piersiowej z opisem, grupa krwi.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Zabieg

Czas trwania:
około 3 godziny
Znieczulenie:
Ogólne/sedacja
Czas pobytu w Klinice
1 doba

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
14 dni
Maska po-zabiegowa:
Nosimy ją 24/7 przez ok. 14 dni
Powrót na fitness
Po ok. 2 miesiącach
Wizyty kontrolne:
7, 14 dni i 6 miesięcy po zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Zaczyna się od nacięcia na skórze w okolicy ucha. Chirurg unosi układ powięziowo-mięśniowy, napina i modeluje twarz. Nadmiar skóry z dolnej części twarzy jest usuwany. Zabieg kończy się założeniem szwów, opatrunków i elastycznej maski po-zabiegowej, która jest rodzajem elastycznego opatrunku wspomagającego proces gojenia. Maskę należy nosić przez ok. 2 tygodnie.

Mini lifting twarzy można łączyć z zabiegami takimi jak np.: korekta powiek, przeszczep tłuszczu do policzków, lip lift – chirurgicznym modelowaniem ust lub z liposukcją podbródka .

Po zabiegu

Po mini liftingu twarzy Pacjentka zostaje w klinice pod opieką medyczną aż do kolejnego dnia rano. Przed wyjściem do domu zmieniane są opatrunki podczas pierwszej konsultacji po-zabiegowej. Szwy zdejmowane są w dwóch etapach: tydzień i ok. 2 tygodnie po zabiegu, w ramach wizyt kontrolnych. Po ok. 2 tygodniach po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności zawodowej, a po 2 miesiącach – na fitness/ siłownię.

Efekty

Poprawa owalu twarzy
„Czysta” linia żuchwy bez „chomików”
Odmłodzenie twarzy, bez zmiany naturalnych rysów
Długotrwałe rezultaty

Cena

Cena mini liftingu podana jest w cenniku. Zawiera wszystkie elementy składające się na zabieg i na opiekę po-zabiegową. Są to składowe takie jak: znieczulenie, zabieg, maska, wizyty kontrolne, zdjęcie szwów. W przypadku chęci połączenia mini liftingu z zabiegami dodatkowymi jak np. plastyka powiek czy modelowanie twarzy tłuszczem, cena połączonych zabiegów podawana jest przez lekarza na konsultacji.

dr osuch

Czy po zabiegu zostaje blizna?

Jak po każdym zabiegu chirurgicznym, po mini liftingu zostaje blizna. Jest ona umiejscowiona w okolicy ucha. Na początku blizna jest czerwona i widoczna, z czasem – blednie i coraz trudniej ją dostrzec. Na ostateczny wygląd blizny składa się jej pielęgnacja w okresie po zabiegu. Konkretne zalecenia dotyczące pielęgnacji blizny zostaną podane podczas pierwszej konsultacji kontrolnej.

Ze wskazań ogólnych warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak: ochrona przeciwsłoneczna w pierwszym roku po zabiegu (ze względu na duże ryzyko wystąpienia przebarwień), unikanie solarium, smarowanie blizny żelem silikonowym.

Efekty – przed i po mini liftingu

efekt przed
efekt po

Pacjentka przyszła do kliniki z konkretnym celem: chciała poprawić owal twarzy, uzyskać wyraźniejsze kości policzkowe, spłycić bruzdy nosowo-wargowe, podkreślić i ujędrnić usta.

W tym celu wykonaliśmy mini lifting twarzy, modelowanie twarzy własnym tłuszczem oraz chirurgiczne modelowanie ust – lip lift. Połączone zabiegi wykonane były w sedacji i znieczuleniu miejscowym. Całość trwała ok. 4,5 godziny.

efekt przed
efekt po

To, co można zaobserwować po zabiegach połączonych (mini lifting, lip lift i modelowanie twarzy własnym tłuszczem), to: nowy obrys żuchwy i większe policzki. Zmarszczki na twarzy stały się płytsze. Dodatkowo na korzyść zmienił się owal twarzy, a usta zmieniły swój kształt.

Wszystko to odejmuje Pacjentce dobrych kilka lat. Twarz odzyskała świeżość, a przy tym Pacjentka wygląda naturalnie, bez efektu maski i bez nadmiernej wolumetrii.

efekt przed
efekt po

Na mini lifting twarzy (korekta dolnej partii 2/3 twarzy) decydują się czasem bardzo młode Pacjentki.

Pani Katarzyna chciała wyszczuplić twarz i uzyskać bardziej kobiecy i subtelny look. Wykonaliśmy mini lifting połączony z usunięciem poduszek Bichata. Osiągnęliśmy efekt zgodny z założeniami.

Mini lifting był drugą częścią metamorfozy Pacjentki. Miesiąc wcześniej wykonaliśmy u niej pełną korektę nosa.

efekt przed
efekt po

U Pacjentki wykonany był mini lifting twarzy oraz usunięcie poduszek Bichata.Oba zabiegi odbyły się w znieczuleniu ogólnym.

W efekcie twarz zyskała subtelniejszy wygląd i została wysmuklona. Pacjentce zależało na tym, by pozbyć się efektu pucołowatej twarzy. Taki cel można zrealizować poprzez lifting chirurgiczny. Nie uda się go zrealizować za pomocą wypełniaczy. Tego typu produkty twarz wymodelują, ale jednocześnie ją powiększą o objętość podanego kwasu.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
opinie
opinie
opinie
opinie
następna

Najczęściej zadawane pytania

Konsultacja

1Czy mogę zapisać się od razu na zabieg, bez konsultacji?
Nie. Konsultacja stacjonarna przed każdym rodzajem liftingu twarzy jest obowiązkowa. Zapisy na konsultacje prowadzimy w recepcji, pod nr tel. +48 501 093 653.
2Jak przygotować się do konsultacji?
Dobrze jest zawczasu przemyśleć swoje oczekiwania co do planowanego efektu. Jeśli występują choroby przewlekłe – warto przynieść historię choroby. Czasem pomaga też przyniesienie na konsultację swoich archiwalnych zdjęć, np. sprzed 10-15 lat.

Planowanie

1Ile trzeba zaplanować wolnego po zabiegu?
Ok. 2 tygodnie na pełną rekonwalescencję.
2Co zawiera cena zabiegu?
Wszystkie koszty, tj. zabieg, znieczulenie, nocny pobyt w klinice, opiekę pielęgniarską, po-zabiegową maskę elastyczną), zdjęcie szwów, wizyty kontrolne.
3Jakie zabiegi można łączyć z liftingiem twarzy?
W tym samym (ogólnym) znieczuleniu można wykonać np.:
 • Lifting twarzy i plastykę powiek
 • Lifting twarzy i lifting brwi i/ lub czoła
 • Lifting twarzy i lifting szyi
 • Lifting twarzy i liposukcję podbródka
 • Lifting twarzy i modelowanie twarzy własnym tłuszczem
 • Lifting twarzy i lip lift
4Jaki jest koszt zabiegów połączonych?
Cennik ma charakter poglądowy. Wszelkie kombinacje zabiegów wyceniane są na konsultacji. Ich cena zależy od zakresu zabiegu.
5Czy mogę wrócić samodzielnie do domu po zabiegu?
Nie, po żadnym zabiegu chirurgicznym nie jest to zalecane. Dodatkowo, maska elastyczna, którą standardowo zakładamy po zabiegu, może utrudniać prawidłowe widzenie.
6Kiedy zdejmowane są szwy?
Jest to kwestia indywidualna, ustalana na konsultacji, jednak ogólnie można powiedzieć, że szwy zdejmujemy w dwóch etapach:
 • Po tygodniu od zabiegu zdejmowana jest pierwsza partia szwów. Pielęgniarka myje głowę, a następnie zakłada maskę elastyczną.
 • Po dwóch tygodniach zdejmowana jest druga partia szwów. Z kliniki Pacjentki wychodzą już bez maski elastycznej.
7Czy konieczne jest noszenie maski elastycznej po zabiegu?
Tak, maskę trzeba nosić przez ok. 2 tygodnie. Wspomaga ona proces gojenia i obkurczania się tkanek. Noszenie maski dotyczy mini liftingu twarzy (MACS lift) i pełnego liftingu twarzy i szyi. Nie dotyczy: liftingu brwi i czoła.
8Czy to prawda, że przez tydzień po liftingu nie można myć głowy?
Tak, głowa po raz pierwszy jest myta 7 dni po zabiegu, w klinice, przez pielęgniarkę. Przez pierwszy tydzień po zabiegu cała głowa jest szczelnie owinięta elastyczną maską (rodzaj opatrunku), którą trzeba nosić 24/7. Zadaniem maski jest wspomagać proces rekonwalescencji i wspomagać obkurczanie się tkanek.

Blizna i znieczulenie

1Czy mogę mieć lifting bez blizny?
Nie. Lifting jest zabiegiem chirurgicznym, który z definicji pozostawia bliznę. Jej lokalizacja i wygląd są omawiane podczas konsultacji.
2Gdzie umiejscowione są blizny?
Umiejscowienie blizn uzależnione jest od rodzaju przeprowadzonego liftingu twarzy. W przypadku:
 • Mini liftingu twarzy (MACS lift) – blizny zlokalizowane są przy uszach.
 • Pełnego liftingu twarzy –w okolicy skroni, przy uszach oraz za uszami.
 • Liftingu brwi oraz liftingu czoła – wysoko na czole.
3Czy blizna będzie bardzo widoczna?
Z czasem blizny bledną i stają się mniej widoczne. Nigdy jednak nie znikają zupełnie. W przypadku obawy przed blizną – prosimy rozważyć inny zabieg nieinwazyjny, np. Pelleve lub nici PDO. Nie przyniosą one tak spektakularnego efektu odmłodzenia twarzy, ale nie pozostawią blizny.
4Czy mogę mieć lifting w znieczuleniu miejscowym?
Tak, w przypadku liftingu brwi i czoła. Natomiast jeśli chodzi o mini lifting, lifting twarzy, szyi – te zabiegi standardowo przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym. Tutaj jest lista badań wymaganych do liftingu.

Efekty

1Ile czasu utrzymują się efekty liftingu?
Do kilkunastu lat. Lifting twarzy czasu i naturalnego procesu starzenia się nie zatrzymuje. Trwałość efektu zależy od czynników indywidualnych.