Usunięcie poduszek Bichata Warszawa, zmniejszanie policzków

Usunięcie poduszek Bichata

Nie każdy jest zadowolony z tzw. „baby face”. Niektórym chodzi o wyszczuplenie twarzy i nadanie jej kobiecego looku.

Poduszki Bichata to struktury tłuszczowe wielkości orzecha włoskiego położone w dolnej części policzka. Ulokowane są między nosem a kącikiem ust. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie gładkiej płaszczyzny poślizgu mięśniom szczęki. Jeśli poduszki są duże, mogą dawać efekt bardzo pełnej i okrągłej twarzy, którą nie każdy lubi. Zabieg polegający na usunięciu lub redukcji poduszek jest metodą trwałego wyszczuplania i konturowania twarzy.

Warto wiedzieć, że ten zabieg ma pewne ograniczenia. Można go bezpiecznie przeprowadzić u dość wąskiej grupy Pacjentek. Nieprawidłowa kwalifikacja do zabiegu może oznaczać, że usunięcie poduszek Bichata co prawda twarz wysmukliło, jednak dekadę później mamy efekt bardzo wychudłej twarzy, która zapada się w dolnej części. Sytuacja jest o tyle trudna, że efekty tego zabiegu są nieodwracalne. Tłuszcz raz usunięty z okolicy policzków trudno jest później odtworzyć.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV; EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii; RTG klatki piersiowej z opisem, grupa krwi.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Zabieg

Czas trwania:
1 godzina
Znieczulenie:
Ogólne/sedacja

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
7 dni
Powrót na fitness:
Po ok. 2 tygodniach
Wizyty kontrolne:
Po 7 dniach

W rękach doświadczonego chirurga plastycznego jest to bezpieczny i skuteczny zabieg, który umożliwia natychmiastową redukcję krągłości policzków. Jest on wykonywany w krótkim znieczuleniu ogólnym. Trwa ok. godziny.

Cały zabieg przeprowadzany jest od środka jamy ustnej. Chirurg wykonuje nacięcie w jamie ustnej, po wewnętrznej stronie policzka i usuwa lub redukuje poduszkę tłuszczową. Nie jest to to samo co liposukcja. Tłuszcz na policzkach ma zupełnie inną strukturę i nie jest możliwe odessanie go w procesie liposukcji. Rana zeszywana jest rozpuszczalnymi szwami, również od środka jamy ustnej. Ma to tę zaletę, że z zewnątrz nie widać śladów ingerencji chirurgicznej.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może występować obrzęk i ból policzka, który skutecznie łagodzą ogólnodostępne środki przeciwbólowe. W klinice należy pozostać do 12 godzin, pod opieką medyczną. Proces gojenia się przebiega dość szybko i zazwyczaj zajmuje ok. 7 dni. W tym czasie jamę ustną warto płukać płynem antyseptycznym. Po ok. tygodniu można wrócić do swoich normalnych zajęć.

Efekty

Wysmuklenie twarzy i poprawa jej konturu
Lepsze wyeksponowanie kości policzkowych
Zmniejszenie objętości policzków

Cena

Cena zabiegu podana jest w cenniku. Na cenę składają się wszystkie koszty takie jak: znieczulenie, zabieg, pobyt w klinice po zabiegu, wizyty kontrolne. Przy łączeniu tego zabiegu np. z operacją plastyczną nosa czy powiększeniem piersi implantami, cena podawana jest przez lekarza na konsultacji.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
opinie
opinie
następna