Zadawane pytania faq – chirurgia plastyczna – Dr Osuch Clinic

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane ogólne pytania.


Jeśli natomiast chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat konkretnego zabiegu, przejdź do odpowiedniej podstrony jemu poświęconej.
 

KONSULTACJE

1Jak umówić się na konsultację?
Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem +48 501 093 653.
Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie. Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms/ e-mail/ wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.
2Ile kosztuje i ile trwa konsultacja lekarska?
Tutaj znajdziesz cennik naszych usług: CENNIK.
Konsultacja trwa ok. 30 min.
3Jak zapisać się na operację plastyczną?

W przypadku wszystkich operacji wykonywanych w Dr Osuch Clinic zawsze wymagana jest konsultacja z lekarzem w klinice.
Umawianie konsultacji wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu +48 501 093 653.

W przypadku zabiegów w znieczuleniu miejscowym, czyli: korekty powiek górnych, lip lift, powiększenia ust implantem oraz przeszczepu włosów – jest możliwość przesłania na adres recepcja@drosuch.pl zdjęć do wstępnej oceny możliwości wykonania zabiegu. W przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym (m.in. korekta nosa, implanty piersi, lifting twarzy) nie ma takiej możliwości.

4Zapomniałam na jaki termin konsultacji/ wizyty kontrolnej się umówiłam.
W sprawach dotyczących wszystkich terminów wizyt/ opatrunków/ wizyt kontrolnych prosimy o kontakt z recepcją pod nr telefonu +48 501 093 653.
Nie udzielamy informacji na ten temat mailowo, poprzez media społecznościowe/ jakiekolwiek zewnętrzne portale.
5Mieszkam za granicą. Czy możliwa jest konsultacja lekarska przez internet?
Nie oferujemy konsultacji online/ telefonicznych/ poprzez social media. Dopuszczamy możliwość wstępnej analizy Państwa zdjęć tylko w przypadku następujących zabiegów: korekta powiek górnych, lip lift, powiększenie ust implantem oraz przeszczep włosów. Prosimy wtedy o wysłanie maila na adres: recepcja@drosuch.pl.
W przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym (m.in. korekta nosa, implanty piersi, lifting twarzy) nie ma takiej możliwości. Zapis na tego typu operację plastyczną ZAWSZE musi być poprzedzony konsultacją z lekarzem w klinice. Zapisy na konsultację: wyłącznie telefoniczne pod numerem +48 501 093 653.
6Jak przygotować się do konsultacji?
Warto zawczasu przemyśleć pytania, które chcemy zadać chirurgowi u pomyśleć o oczekiwaniach dot. zabiegu i efekcie, który chcemy osiągnąć.
Na konsultację nie trzeba przynosić wyników badań laboratoryjnych, chyba, że mówimy o chorobach przewlekłych. W takiej sytuacji warto mieć z sobą wyniki ostatnich badań i ew. dokumentację medyczną. Jeśli konsultacja dotyczy zabiegu powiększenia piersi – dobrze jest przynieść ostatnie USG piersi (nie starsze niż rok). Na konsultacji lekarz poinformuje o liście badań, które należy wykonać przed planowanym zabiegiem.

E-MAILE

1Ile czasu czeka się na odpowiedź na maila?
Staramy się odpowiadać w ciągu 72 godzin. Jeśli w tym czasie odpowiedź nie nadchodzi, prosimy o kontakt telefoniczny. W ten sposób najszybciej uzyskasz odpowiedź. Telefony odbieramy w godzinach 9.00-17.00.
Czekając na odpowiedź – prosimy sprawdzić podstronę dot. konkretnego zabiegu – zawarliśmy tam najważniejsze informacje dot. przygotowania się do zabiegu, wymaganych badań, itp.
W sprawach pilnych/ niepokojących po zabiegu – prosimy przede wszystkim o kontakt telefoniczny z recepcją pod numerem +48 501 093 653 lub bezpośrednio na numer alarmowy chirurga (numer telefonu jest podany na Karcie wypisu z kliniki).
2Mam pytania do zabiegu. Chcę dostać odpowiedź mailem.
Przede wszystkim – zachęcamy do kontaktu telefonicznego z recepcją pod numerem +48 501 093 653, gdzie najszybciej uzyskasz informacje.
Na pytania medyczne lekarz odpowiada podczas konsultacji w klinice. Poprzez maila nie jesteśmy w stanie:
  • Analizować przesłanych zdjęć
  • Wyceniać połączonych zabiegów
  • Doradzać nt. zabiegów poprawkowych
  • Odpowiadać na szczegółowe pytania dot. różnych możliwych wariantów zabiegów
  • Analizować wyniki badań, historie chorób, itp.
Z tego powodu proszę nie wysyłać do nas zdjęć ani wyników badań. Dotyczy to Pacjentów przed konsultacją lekarską. Po konsultacji – postępujemy zgodnie z zaleceniami lekarza.
Prosimy też sprawdzić podstronę dot. danego zabiegu oraz sekcję „często zadawanych pytań”. Zapraszamy też do korzystania z bezpłatnych treści edukacyjnych w naszych social mediach – INSTAGRAM, FACEBOOK oraz do odwiedzania naszego BLOGA, gdzie systematycznie pojawiają się nowe informacje.

FINANSE

1Chciałabym dostać mailową wycenę mojego zabiegu.
Ogólny cennik zabiegów znajdziesz tutaj: CENNIK.
Wstępna ocena lekarza nt. możliwości wykonania konkretnego zabiegu oraz jego wycena dotyczy jedynie następujących zabiegów: plastyka powiek, lip lift, powiększenie ust implantami oraz przeszczep włosów.
Nie ma możliwości otrzymania takiej oceny w przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym (m.in. korekta nosa, implanty piersi, lifting twarzy). Prosimy korzystać z cennika, który zamieszczony jest na stronie internetowej. Bardzo często cena zabiegu zależy od planowanej rozległości, chęci łączenia z innymi zabiegami oraz od rodzaju znieczulenia. Dlatego konkretna wycena podawana jest przez lekarza na konsultacji.
2Jak mogę zapłacić za zabieg?
Przelewem 7 dni przed terminem operacji lub gotówką w dniu zabiegu. Nie oferujemy możliwości płatności kartą za zabieg.
3Chcę zapłacić za zabieg w ratach.
Nie oferujemy płatności ratalnych. Dopuszczalne formy płatności: przelew 7 dni przed operacją lub gotówka w dniu zabiegu.
4Chcę zapłacić za zabieg po zabiegu.
Nie oferujemy takiej możliwości. Płatność w całości powinna być uregulowana przed zabiegiem - przelewem 7 dni przed operacją lub gotówka w dniu zabiegu.
5Co zawiera cena zabiegu?
Uwzględnia wszystkie koszty związane z zabiegiem, znieczuleniem, pobytem w klinice.
Dla przykładu – w przypadku operacji plastycznej nosa cena obejmuje: zabieg, znieczulenie, 1 noc pobytu w klinice, wizyty kontrolne, zdjęcie szwów/ gipsu/ szyny. W przypadku powiększeni piersi implantami – zabieg, znieczulenie, implanty, biustonosz po-zabiegowy, 1 noc pobytu w klinice i wizyty kontrolne. W przypadku liftingu twarzy: zabieg, znieczulenie, nocny pobyt w klinice, maskę po-zabiegową oraz wizyty kontrolne.

PLANOWANIE ZABIEGU

1Miesiączka. Czy ma znaczenie dla przeprowadzanego zabiegu?
Tak. Planując termin zabiegu – niezależnie od tego, czy będzie on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym – proszę wykluczyć tydzień, w którym spodziewa się Pani miesiączki. Wystąpienie krwawienia w przeddzień lub w dniu zabiegu dyskwalifikuje z możliwości przeprowadzenia jakiejkolwiek operacji plastycznej. Więcej informacji – prosimy dzwonić do recepcji.
2Ile czasu trzeba czekać na konsultację i na zabieg?
Czas oczekiwania różni się w zależności od sezonu i rodzaju planowanego zabiegu. Standardowo czas oczekiwania na zabieg w znieczuleniu ogólnym to 2-4 miesiące od momentu konsultacji. Konkretny termin konsultacji jest ustalany w klinice, po konsultacji lekarskiej.
W przypadku zabiegów w znieczuleniu miejscowym czas oczekiwania jest zwykle krótszy. Szczegółowych informacji udziela recepcja pod numerem +48 501 093 653.
Nie jesteśmy w stanie odpowiadać na tego typu pytania mailowo/ poprzez social media. Pełny kalendarz zapisów na wizyty i operacje posiada wyłącznie recepcja.
3Chcę od razu zapisać się na zabieg.
W przypadku zabiegów w znieczuleniu ogólnym (np. nos, implanty piersi, lifting piersi) – nie ma takiej możliwości. Proszę najpierw zapisać się telefonicznie na konsultację.
W przypadku zabiegów w znieczuleniu miejscowym (powieki, lip lift, implant ust, przeszczep włosów) – proszę wysłać do nas maila recepcja@drosuch.pl ze zdjęciami do oceny lekarza. Propozycje terminów na zabieg odeślemy mailem.
4Chcę mieć kilka zabiegów w jednym znieczuleniu.
Teoretycznie możliwe jest połączenie w jednym znieczuleniu ogólnym zabiegów takich jak np.: korekta nosa i lip lift, implanty piersi i korekta czubka nosa, face lift i powieki, face lift i przeszczep tłuszczu do twarzy. Proszę pamiętać, że możliwości łączenia zabiegów są ograniczone ze względu na czas pozostawania w narkozie – im dłuższy tym większe ryzyko zabiegowe.
Dlatego ostatecznie o możliwości połączenia zabiegów decyduje lekarz na konsultacji w klinice. Wycena połączonych zabiegów: podczas konsultacji w klinice.
Ogólny cennik naszych usług znajdziesz tutaj: CENNIK.

BADANIA I SZCZEPIENIA PRZED LECZENIEM

1Jakie badania trzeba wykonać przed operacją plastyczną w znieczuleniu ogólnym?
Informacja znajduje się na podstronie dotyczącej konkretnego zabiegu oraz w karcie zaleceń, którą otrzymujesz na konsultacji od lekarza.
2Jakie badania trzeba wykonać przed zabiegiem w znieczuleniu miejscowym (lip lift, powieki, przeszczep włosów)?
Informacja znajduje się na podstronie dotyczącej konkretnego zabiegu oraz w karcie zaleceń, którą otrzymujesz na konsultacji od lekarza.
3Czy mogę na miejscu wykonać potrzebne badania?
Tak, zapraszamy do laboratorium w budynku Medifem, ul. Puławska 488 (na parterze). Można tu wykonać wszystkie badania krwi, posiew z nosa i USG piersi. Badania są odpłatne. Do ich wykonania potrzebne jest skierowanie z Dr Osuch Clinic.
Standardowy czas oczekiwania na wyniki badań to 24 godziny. Po szczegóły zapraszamy do kontaktu z recepcją pod numerem telefonu +48 501 093 653.
4Czy można wykonać zabieg bez badań?
Nie. Brak wyników badań uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu.
Proszę przeczytać szczegółowe wyjaśnienie TUTAJ.
Zapoznaj sie z ogólnym cennikiem naszych usług: CENNIK.
5Czy badania laboratoryjne są zawarte w cenie zabiegu?
Nie.
6Jak mam dostarczyć wyniki badań wymagane przed operacją plastyczną?
Osobiście lub kurierem do kliniki.
KOMPLET wyników badań proszę przesłać w nieprzekraczalnym terminie 2 tygodni przed zabiegiem.
Informujemy, że:
  • Wyniki badań powinny być dostarczone w formie skanu lub pliku .pdf
  • Nie akceptujemy wyników badań w formie: zdjęć, zrzutów ekranu, zdjęcia z telefonu komórkowego
  • Prosimy o nieprzesyłanie wyników badań w formie: MMSów na telefon kliniki/ lekarza, poprzez media społecznościowe (Messenger na Facebooku lub DM na Instagramie) lub jakiekolwiek inne platformy internetowe typu Estheticon. Proszę pamiętać o tym, że wyniki zawierają poufne informacje dot. Państwa stanu zdrowia i nie powinny one krążyć po sieci (RODO)
  • Dostarczenie kompletu wyników badań 2 tygodnie przed zabiegiem jest istotne z punktu widzenia przeciwdziałania ew sytuacjom zdrowotnym, które mogłyby uniemożliwić bezpieczne przystąpienie do zabiegu.
W przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu miejscowym (lip lift, implant ust, przeszczep włosów) – prosimy o kontakt z recepcją pod numerem telefonu +48 501 093 653.
7Jak przygotować się do operacji plastycznej?
Przed zabiegiem warto zaszczepić się przeciw WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B). Kilka tygodni przed operacją trzeba unikać niektórych leków – konkretna lista zostanie przekazana podczas konsultacji. Miesiąc przed zabiegiem prosimy zaprzestać palenia papierosów. 7 dni przed operacją nie jest wskazane picie alkoholu i napojów zawierających kofeinę. W dniu operacji nie można mieć krwawienia miesięcznego, opryszczki ani czynnej infekcji. Trzeba też być na czczo w przypadku operacji w znieczuleniu ogólnym lub sedacji. W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy.
Konkretna lista zaleceń będzie przekazana przez lekarza na konsultacji.
8Czy muszę zaszczepić się na WZW?
Jest to szczepienie zalecane wszystkim pacjentom, którzy korzystają z placówek służby zdrowia, stomatologii, salonów kosmetycznych. Ta sama zasada dotyczy operacji plastycznej.
9Kiedy mam się zaszczepić na WZW B?
Można się zaszczepić w każdej chwili, ale jeśli tylko jest taka możliwość – najlepiej przyjąć przed zabiegiem dwie dawki szczepionki.
10Czy przed zabiegiem mogę przyjmować suplementy diety?
Tak, jeśli nie mają one wpływu na krzepnięcie krwi. Proszę uważnie czytać ulotki dołączone do tych preparatów.

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI PLASTYCZNEJ

1Czy można wykonać zabieg podczas miesiączki?
Nie. Przy planowaniu zabiegu prosimy o wyłączenie tygodnia, w którym wystąpi miesiączka.
2Czy przeziębienie uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu?
Tak. Dyskwalifikują też: opryszczka, infekcja oraz krwawienie miesięczne w dniu zabiegu.
3Jestem przed operacją i się przeziębiłam. Co robić?
Z lekami na przeziębienie przed zabiegiem chirurgicznym trzeba postępować ostrożnie, bo często zawierają składniki rozrzedzające krew i stanowią ryzyko dla bezpieczeństwa zabiegu. Na dwa tygodnie przed zabiegiem proszę nie przyjmować żadnych leków przeciwzapalnych typu Ibuprom, aspiryna, polopiryna (kwas acetylosalicylowy). Dozwolone jest przyjmowanie paracetamolu.
Jeżeli infekcja się przedłuża, proszę o telefoniczny kontakt z kliniką pod numerem telefonu +48 501 093 653.
4Czy przed operacją plastyczną muszę odstawić tabletki antykoncepcyjne?
Nie.
5Co muszę zabrać ze sobą do kliniki na zabieg?
Dokument tożsamości, oryginały wyników badań laboratoryjnych, gotówkę (jeśli wcześniej nie było płatności na konto), szlafrok, buty na zmianę, koszulę nocną/ piżamę, podstawowe przybory higieniczne (pasta, szczotka do zębów, mały ręcznik). Pozostałe rzeczy, w tym wyżywienie, zapewnia klinika.
6Czy w dniu zabiegu mogę mieć na sobie makijaż?
Nie. Proszę zmyć make-up. Dotyczy to również rzęs. Rzęsy doczepione mogą pozostać, ale proszę w dniu zabiegu ich nie malować.
7Czy w dniu zabiegu mogę mieć pomalowane paznokcie?
Jeden paznokieć, u prawej ręki (palec wskazujący) powinien być nie pomalowany. Dotyczy to również hybrydy/ akrylu/ shellaka i wszystkich innych preparatów nakładanych na stałe na paznokcie.
8Czy w dniu zabiegu mogę rano wypić kawę?
Nie. Wypicie kawy uniemożliwi wykonanie zabiegu.
9Czy w dniu zabiegu mogę zjeść śniadanie?
Nie. Do zabiegu w znieczuleniu ogólnym trzeba być na czczo (nie jeść i nie pić). W przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym, proszę zjeść lekkie śniadanie rano.
10O czym na pewno nie mogę zapomnieć w dniu zabiegu?
O DOKUMENCIE TOŻSAMOŚCI I ORYGINAŁACH WYNIKÓW BADAŃ, jeśli nie zostały wcześniej dostarczone do kliniki.

NOCLEG I WYŻYWIENIE

1Jestem na diecie bezglutenowej/ bezmlecznej. Czy muszę zabrać swoje jedzenie?
Nie, pod warunkiem, że otrzymamy taką informację 2 tygodnie przed zabiegiem. Wyżywienie po zabiegu zapewnia klinika. Proszę też pamiętać, że pierwsza doba po narkozie ma swoje wymagania dietetyczne, dlatego serwujemy lekkie posiłki regeneracyjne.
2Czy mogę przenocować w Klinice przed operacją?
Ze względu na duże obłożenie – nie jesteśmy w stanie zaoferować noclegu dłużej niż jest to uzasadnione powodami medycznymi. Sugerujemy jeden z warszawskich hoteli.
Hotele przy lotnisku:
Hotel blisko kliniki: Ewentualnie sugerujemy rezerwację przez www.airbnb.pl
3Chcę zostać na dodatkowy nocleg w klinice po zabiegu.
Ze względu na duże obłożenie – nie jesteśmy w stanie zaoferować noclegu dłużej niż jest to uzasadnione powodami medycznymi. Sugerujemy jeden z warszawskich hoteli.
Hotele przy lotnisku:
Hotel blisko kliniki: Ewentualnie sugerujemy rezerwację przez www.airbnb.pl
4Czy ktoś może mi towarzyszyć po operacji?
Osoby towarzyszące mogą przebywać z Pacjentem w Klinice do godz. 20.00 (od momentu przewiezienia do Sali Pacjentów po zabiegu, o czym poinformuje telefonicznie recepcja). Potem Pacjentowi towarzyszy pielęgniarka, która jest do jego dyspozycji 24 godziny, do momentu wypisania z kliniki.
5Jak długo zostanę w klinice po operacji?
Czas pobytu w Klinice uzależniony jest od rodzaju przeprowadzonego zabiegu. Po krótkich zabiegach w znieczuleniu miejscowym (np. lip lift, plastyka powiek, przeszczep włosów) Pacjent zwykle opuszcza klinikę ok. 2 godziny po zabiegu. Po operacjach typu powiększenie piersi czy korekcja nosa (znieczulenie ogólne) – zwykle pozostaje w Klinice 1 dobę.
6Czy w Klinice można korzystać z internetu?
Tak, zapewniamy łącze wifi.

PO ZABIEGU

1Czy po zabiegu dostanę zwolnienie lekarskie?
Tak, w uzasadnionych okolicznościach wystawiamy zwolnienie. Czas zwolnienia uzależniony jest od rodzaju operacji, jednak nie dłużej niż 2 tygodnie – odpowiada to pełnemu czasowi rekonwalescencji po zabiegu w znieczuleniu ogólnym.
2Czy zwolnienie może być wystawione z inną pieczątką niż „chirurgia plastyczna”?
Nie.
3Czy mogę samodzielnie wrócić do domu samochodem po operacji?
Po żadnym zabiegu (w tym również po znieczuleniu miejscowym) nie jest zalecane samodzielne prowadzenie pojazdu. Proszę zorganizować sobie transport powrotny z Kliniki.
4Kiedy mogę się opalać po operacji plastycznej?
Z zasłoniętymi bliznami po ok. 2 miesiącach od zabiegu. Opalanie się bez zasłaniania blizn –- rok po zabiegu.
5Czy po zabiegu trzeba brać jakieś leki?
Tak, najczęściej antybiotyk i/ lub leki przeciwbólowe. Konkretne zalecenia będą podane przez lekarza, po zabiegu.
6Czy po zabiegu będę mieć kontakt z lekarzem, który mnie operował?
Tak, otrzymasz do niego bezpośredni numer tel., którego prosimy używać w sytuacjach alarmowych, niepokojących, związanych z samopoczuciem/ pogorszeniem stanu zdrowia po zabiegu.
7Kiedy po operacji plastycznej mogę wrócić na fitness?
Ogólna zasada: 2 miesiące po zabiegu, który odbywał się w znieczuleniu ogólnym oraz miesiąc po zabiegu, który odbywał się w znieczuleniu miejscowym. Szczegółowe informacje będą przekazane przez chirurga w momencie wypisu z kliniki po zabiegu.

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych jest Piotr Osuch prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska w Miejscu Wezwania; Piotr Osuch Chirurgia Plastyczna, ul. Puławska 488, 02-884 Warszawa, NIP: 5212843906, REGON: 016043400. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zapytania, zamówienia lub usługi, w celu realizacji obowiązków ustawowych ciążących na Administratorze, wynikających z przepisów podatkowych, w celach analitycznych i statystycznych, a także w celu ew. ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi.

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych jest Piotr Osuch prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska w Miejscu Wezwania; Piotr Osuch Chirurgia Plastyczna, ul. Puławska 488, 02-884 Warszawa, NIP: 5212843906, REGON: 016043400. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zapytania, zamówienia lub usługi, w celu realizacji obowiązków ustawowych ciążących na Administratorze, wynikających z przepisów podatkowych, w celach analitycznych i statystycznych, a także w celu ew. ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi.

Bezpłatny
ebook
×