Zadawane pytania faq – chirurgia plastyczna – Dr Osuch Clinic
FAQ
FAQ

FAQ

W tym miejscu zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące konsultacji, przygotowania się do zabiegu, płatności, itp. Zachęcamy do zapoznania się z nimi by uzyskać ogólny pogląd na zasady panujące w naszej klinice. Jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji na temat konkretnego zabiegu przejdź do odpowiedniej podstrony poświęconej danemu zabiegowi.

Konsultacje

1Jak umówić się na konsultację?
Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem +48 501 093 653. Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie.
2Ile kosztuje i ile trwa konsultacja lekarska?
Tutaj znajdziesz Cennik naszych usług. Konsultacja trwa ok. 30 min.
3Czy możliwa jest konsultacja online?
Tak, w przypadku zainteresowania lip lift lub plastyką powiek - prosimy o przesłanie zdjęć i opisu oczekiwań poprzez odpowiednie formularze: usta, oczy. W przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym ( np. korekta nosa, lifting twarzy ) prosimy umówić się na tradycyjną konsultację w klinice. Zapisy: w recepcji, +48 501 093 653.
4Jak przygotować się do konsultacji?
Warto zawczasu przemyśleć pytania, które chcemy zadać chirurgowi u pomyśleć o oczekiwaniach dot. zabiegu i efekcie, który chcemy osiągnąć. Na konsultację nie trzeba przynosić wyników badań laboratoryjnych, chyba, że mówimy o chorobach przewlekłych. W takiej sytuacji warto mieć z sobą wyniki ostatnich badań i ew. dokumentację medyczną. Na konsultacji lekarz poinformuje o liście badań, które należy wykonać przed planowanym zabiegiem.

E-maile

1Ile czasu czeka się na odpowiedź na maila?
Zwyczajowo odpowiadamy w ciągu kilku dni. Okresowo czas odpowiedzi może się wydłużyć do ok. tygodnia. Dotyczy to szczególnie wiadomości z załączonymi zdjęciami do analizy lekarza. Jeśli Twoje pytanie jest pilne - prosimy o kontakt z recepcją, +48 501 093 653 lub bezpośrednio na numer alarmowy chirurga, który podany jest na Karcie wypisu z kliniki (dotyczy osób po operacjach).
2Mam pytania do zabiegu. Chcę dostać odpowiedź mailem.
Zachęcamy do kontaktu z recepcją, +48 501 093 653, gdzie najszybciej uzyskasz wszelkie informacje. Na pytania medyczne lekarz odpowiada podczas tradycyjnej konsultacji, w klinice. Dla zabiegów lip lift i plastyka powiek uruchomiliśmy możliwość konsultacji online poprzez formularze: usta, oczy. W pozostałych przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o zabiegi w znieczuleniu ogólnym, wycenę połączonych zabiegów, zabiegi poprawkowe, analizę wyników badań, itp. wymagana jest tradycyjna konsultacja w klinice. Zachęcamy do sprawdzania stron poświęconych interesującym Państwa zabiegom, sekcji FAQ oraz korzystania z bezpłatnych treści edukacyjnych na naszym blogu, Instagramie, Facebooku.

Finanse

1Chciałabym dostać mailową wycenę mojego zabiegu.
Ogólny cennik zabiegów: cennik. Wycena zabiegów łączonych, wykonywanych w jednym znieczuleniu oraz zabiegów poprawkowych podawana jest na tradycyjnej konsultacji, w klinice.
2Jak mogę zapłacić za zabieg?
Przelewem 7 dni przed terminem operacji lub gotówką w dniu zabiegu.
3Chcę zapłacić za zabieg w ratach.
Nie oferujemy takiej możliwości.
4Chcę zapłacić za zabieg po zabiegu.
Wymagamy płatności 100% przed zabiegiem.
5Co zawiera cena zabiegu?
Uwzględnia wszystkie koszty związane z zabiegiem, znieczuleniem, pobytem w klinice. Dla przykładu – przy operacji plastycznej nosa cena obejmuje: zabieg, znieczulenie, 1 noc pobytu w klinice, wizyty kontrolne, zdjęcie szwów i sztywnika. W przypadku liftingu twarzy: zabieg, znieczulenie, nocny pobyt w klinice, maskę po-zabiegową i wizyty kontrolne.

Planowanie zabiegu

1Miesiączka. Czy ma znaczenie dla przeprowadzanego zabiegu?
Tak. Planując termin zabiegu – niezależnie od rodzaju planowanego znieczulenia, proszę wykluczyć tydzień, w którym spodziewana jest miesiączka. Wystąpienie krwawienia w przeddzień lub w dniu zabiegu dyskwalifikuje z możliwości przeprowadzenia operacji plastycznej
2Ile czasu trzeba czekać na konsultację i na zabieg?
Aktualne terminy dostępne są w recepcji, +48 501 093 653. Czas oczekiwania różni się w zależności od sezonu i rodzaju planowanego zabiegu.
3Chcę od razu zapisać się na zabieg.
W przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym (np. korekta powiek, lip lift, implant ust) – jest możliwość zapisu od razu na zabieg, po przesłaniu do nas zgłoszenia przez formularze: usta, oczy. Na zabieg w znieczuleniu ogólnym (np. korekta nosa, lifting twarzy ) zapisuje lekarz, po konsultacji.
4Chcę mieć kilka zabiegów w jednym znieczuleniu.
Najczęstsze kombinacje zabiegów w jednym znieczuleniu to np.: korekta nosa i lip lift, implanty piersi i korekta czubka nosa, lifting twarzy i korekta powiek, lifting i modelowanie twarzy tłuszczem. Każda kombinacja zabiegów oraz ich wycena wymaga omówienia z lekarzem na konsultacji

Badania i szczepienia przed zabiegiem

1Jakie badania trzeba wykonać przed operacją plastyczną?
Informacja dot. zabiegu w znieczuleniu miejscowym ( plastyka powiek, lip lift, lifting brwi, lifting czoła, modelowanie skrzydełek nosa). Informacja dot. zabiegu w znieczuleniu ogólnym (lifting twarzy, pełna korekta nosa).
2Czy mogę na miejscu wykonać potrzebne badania?
Tak, jest możliwość wykonania kompletu badań potrzebnych do zabiegu w znieczuleniu miejscowym. O szczegółach poinformuje recepcja, +48 501 093 653.
3Czy można wykonać zabieg bez badań?
Nie. Brak wyników badań uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu. Proszę przeczytać szczegółowe wyjaśnienie. Pełna informacja nt. badań i zaleceń przed zabiegami.
4Czy badania laboratoryjne są zawarte w cenie zabiegu?
Nie.
5Jak mam dostarczyć wyniki badań wymagane przed operacją plastyczną?
Osobiście lub kurierem do kliniki. O szczegółach poinformuje recepcja, +48 501 093 653. Prosimy o nieprzesyłanie wyników badań sms-em, przez media społecznościowe (dane wrażliwe, RODO).
6Czy muszę zaszczepić się na WZW B?
Jest to szczepienie zalecane.
7Kiedy mam się zaszczepić na WZW B?
Można się zaszczepić w każdej chwili, ale jeśli tylko jest taka możliwość – najlepiej przyjąć przed zabiegiem dwie dawki szczepionki.
8Czy przed zabiegiem mogę przyjmować suplementy diety?
Tak, jeśli nie mają one wpływu na krzepnięcie krwi.

Przygotowanie do operacji plastycznej

1Jak przygotować się do operacji plastycznej?
Zalecania dla zabiegów w znieczuleniu miejscowym. Zalecenia dla zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Niestosowanie się do tych wytycznych uniemożliwi wykonanie zabiegu.
2Czy przeziębienie uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu?
Tak. Infekcja, przeziębienie czy opryszczka dyskwalifikują z możliwości przeprowadzenia operacji plastycznej.
3Jestem przed operacją i się przeziębiłam. Co robić?
Z lekami na przeziębienie przed zabiegiem chirurgicznym trzeba postępować ostrożnie, bo często zawierają składniki rozrzedzające krew i stanowią ryzyko dla bezpieczeństwa zabiegu. Na dwa tygodnie przed zabiegiem proszę nie przyjmować żadnych leków przeciwzapalnych typu Ibuprom, aspiryna, polopiryna (kwas acetylosalicylowy). Dozwolone jest przyjmowanie paracetamolu. Jeżeli infekcja się przedłuża, proszę o telefoniczny kontakt z kliniką pod numerem telefonu +48 501 093 653
4Czy przed operacją plastyczną muszę odstawić tabletki antykoncepcyjne?
Nie.
5Czy można wykonać zabieg podczas miesiączki?
Nie. Przy planowaniu zabiegu prosimy o wyłączenie tygodnia, w którym wystąpi miesiączka.
6Co zabrać ze sobą do kliniki na zabieg?
Dokument tożsamości, oryginały wyników badań, szlafrok, buty na zmianę, koszulę nocną/ piżamę, podstawowe przybory higieniczne (pasta, szczotka do zębów, mały ręcznik). Wyżywienie zapewnia klinika.
7Czy w dniu zabiegu mogę mieć na sobie makijaż?
Nie. Proszę zmyć make-up. Dotyczy to również rzęs. Rzęsy doczepione mogą pozostać, ale proszę w dniu zabiegu ich nie malować.
8Czy w dniu zabiegu mogę mieć pomalowane paznokcie?
Jeden paznokieć, u prawej ręki (palec wskazujący) powinien nie być pomalowany. Dotyczy to również hybrydy/ akrylu/ shellaka i wszystkich innych preparatów nakładanych na stałe na paznokcie.
9Czy w dniu zabiegu mogę rano wypić kawę?
Nie. Wypicie kawy uniemożliwi wykonanie zabiegu.
10Czy w dniu zabiegu mogę zjeść śniadanie?
Nie. Do zabiegu w znieczuleniu ogólnym (np. korekta nosa, lifting twarzy, implanty piersi) trzeba być na czczo, tzn. nic nie jeść i nie pić. Jeśli chodzi o zabiegu w znieczuleniu miejscowym (np. lip lift, korekta powiek, modelowanie skrzydełek nosa, lifting brwi/ czoła) – można zjeść lekkie śniadanie rano.

Nocleg i wyżywienie

1Jestem na diecie bezglutenowej/ bezmlecznej. Czy muszę zabrać swoje jedzenie?
Nie, pod warunkiem, że otrzymamy taką informację 2 tygodnie przed zabiegiem. Wyżywienie po zabiegu zapewnia klinika. Proszę też pamiętać, że pierwsza doba po narkozie ma swoje wymagania dietetyczne, dlatego serwujemy lekkie posiłki regeneracyjne.
2Czy mogę przenocować w Klinice przed operacją/ zostać na dodatkowy nocleg?
Nie jesteśmy w stanie zaoferować noclegu dłużej niż jest to uzasadnione powodami medycznymi. Prosimy o rezerwacje w hotelu. Hotele blisko kliniki/lotniska: Courtyard by Marriot, Hampton by Hilton. Hotele blisko kliniki: American House Willa Baletowa, Hotel Desilva Piaseczno. Ew. www.airbnb.pl
3Czy ktoś może mi towarzyszyć po operacji?
Osoby towarzyszące mogą przebywać w klinice do godz. 20.00. Następnie do momentu wypisania z kliniki Pacjentce towarzyszy pielęgniarka. W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego odwiedziny osób trzecich nie są możliwe.
4Jak długo zostanę w klinice po operacji?
Czas pobytu uzależniony jest od rodzaju przeprowadzonego zabiegu. Po zabiegach w znieczuleniu miejscowym (np. lip lift, plastyka powiek) można opuścić klinikę ok. 2 godziny po zabiegu. Po operacjach w znieczuleniu ogólnym (np. lifting twarzy, korekta nosa, powiększenie piersi) Pacjentki wypuszczane są kolejnego dnia rano.

Po zabiegu

1Czy po zabiegu dostanę zwolnienie lekarskie?
Tak, w uzasadnionych okolicznościach wystawiamy zwolnienie. Czas zwolnienia uzależniony jest od rodzaju operacji, jednak nie dłużej niż 2 tygodnie – odpowiada to pełnemu czasowi rekonwalescencji po zabiegu w znieczuleniu ogólnym.
2Czy zwolnienie może być wystawione z inną pieczątką niż „chirurgia plastyczna”?
Nie.
3Czy mogę samodzielnie wrócić do domu samochodem po operacji?
Po żadnym zabiegu, w tym również po znieczuleniu miejscowym, nie jest zalecane samodzielne prowadzenie pojazdu.
4Kiedy mogę się opalać po operacji plastycznej?
Z zasłoniętymi bliznami po ok. 2 miesiącach od zabiegu. Opalanie się bez zasłaniania blizn –- rok po zabiegu. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem Jak dbać o bliznę po operacji?.
5Czy po zabiegu trzeba brać jakieś leki?
Tak, najczęściej antybiotyk i/ lub leki przeciwbólowe. Konkretne zalecenia będą podane przez lekarza, po zabiegu.
6Czy po zabiegu będę mieć kontakt z lekarzem, który mnie operował?
Tak, po zabiegu przekażemy bezpośredni numer telefonu do chirurga. Prosimy używać go w sytuacjach alarmowych związanych z pogorszeniem stanu zdrowia po operacji.
7Kiedy po operacji plastycznej mogę wrócić na fitness?
2 miesiące po zabiegu w znieczuleniu ogólnym (np. lifting twarzy, korekta nosa, powiększenie piersi), a w przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym (np. lip lift, plastyka powiek) – 1 miesiąc.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

    Wolisz porozmawiać?
    +48 501 093 653