Lifting ust, powiększanie ust, lip lift – Dr Osuch Clinic

Lip lift

Lip lift
Lip lift

Lip lift

Zwykle zaczyna się tak: „ludzie mnie pytają, czy jestem smutna czy niewyspana”. Ani jedno, ani drugie. Chodzi o proporcje twarzy.

Zaczynasz przyglądać się swojej twarzy i… odkrywasz, że nie chodzi o żadne emocje. Masz wąskie usta i dużą odległość między nosem a ustami. Wpływa to niekorzystnie na proporcje całej twarzy. Postarza ją i nadaje twarzy zacięty wyraz.

Tzw. „długa warga” to cecha charakterystyczna ludzi starszych. Jest to połączony efekt procesu cieńczenia ust i grawitacji. W młodym wieku długa warga też występuje. Niekorzystnie wpływa na wygląd twarzy, a gdy się uśmiechasz lub mówisz – zasłania zęby. Wypełniacze nie są rozwiązaniem, bo zamiast unosić wargę do góry, wypychają ją do przodu.

Rozwiązaniem jest lip lift – chirurgiczne modelowanie ust. Chodzi o uniesienie górnej wargi, odsłonięcie większej części czerwieni wargowej. Lip lift daje też możliwość zmiany kształtu ust. W efekcie poprawiają się proporcje całej twarzy, twarz zyskuje bardziej kobiecy i młodszy wyraz. Zabiegu nie trzeba powtarzać.

Rozwiązaniem jest lip lift – chirurgiczne modelowanie ust. Chodzi o uniesienie górnej wargi, odsłonięcie większej części czerwieni wargowej. Lip lift daje też możliwość zmiany kształtu ust. W efekcie poprawiają się proporcje całej twarzy, twarz zyskuje bardziej kobiecy i młodszy wyraz. Zabiegu nie trzeba powtarzać.

Zabieg powoduje uniesienie górnej wargi, lepsze uwidocznienie czerwieni wargowej, daje możliwość zmiany kształtu ust. Poprawiają się proporcje całej twarzy. Twarz zyskuje bardziej kobiecy i młodszy wyraz. Efekt jest widoczny od razu. Zabiegu nie trzeba powtarzać.

METODY MODELOWANIA UST

Dostępne są następujące metody modelowania ust:

<b>Bullhorn lip lift </b><br>Podniesienie centralnej części ust.

Bullhorn lip lift
Podniesienie centralnej części ust.

<b>Gullwing lip lift</b><br> Poszerzenie czerwieni wargowej.

Gullwing lip lift
Poszerzenie czerwieni wargowej.

<b>Korium</b><br> Powiększenie przeszczepem skóry.

Korium
Powiększenie przeszczepem skóry.

<b>Corner lip lift</b><br> Uniesienie opadających kącików.

Corner lip lift
Uniesienie opadających kącików.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Znieczulenie miejscowe: morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, odległość między podstawą nosa a ustami mniejsza niż 15 mm, widoczne całe zęby przy uśmiechu, usta bardzo wypełnione kwasem hialuronowym.

Zabieg

Czas trwania:
około 40 minut
Znieczulenie:
Miejscowe
Czas pobytu w klinice:
1 godzina po zabiegu

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
1 tydzień
Powrót na fitness:
Po ok 2 miesiącach
Wizyty kontrolne:
10 dni od zabiegu

Chirurg wykonuje nacięcie tuż pod nosem lub wewnątrz nosa. Ma ono kształt bawolich rogów, stąd nazwa zabiegu. Usuwa nadmiar skóry z przestrzeni pod nosem, a następnie modeluje usta i unosi je do góry. Na koniec zakłada cienkie szwy chirurgiczne. Blizna umiejscowiona jest w naturalnym załamaniu pod nosem lub wewnątrz nosa.

Zabieg trwa ok. 45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jeśli lip lift jest łączony z operacją plastyczną nosa, zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu

Zabieg kończy się zeszyciem rany i założeniem opatrunku pod nosem. Na pełną rekonwalescencję trzeba zarezerwować ponad tydzień. W tym czasie trzeba nosić opatrunek. Szwy zdejmowane są po ok. 10 dniach.

W pierwszych dniach po zabiegu kluczowe jest, aby:

Ograniczać mimikę twarzy, powstrzymywać się od śmiechu.
Przestawić się na bardziej płynną dietę (smoothie, zupy-kremy), które można pić przez słomkę.
Unikać gryzienia twardych pokarmów.

Są to zalecenia, które ograniczają ryzyko rozciągania skóry i rozejścia się szwów, które spowodują nieestetyczny wygląd blizny.

Cena

Pełny cennik dostępny jest tutaj. Cena nie zależy od ilości wycinanej skóry. Jest stała. Zawsze zawiera: zabieg, znieczulenie, opiekę pielęgniarską, wizytę kontrolną po zabiegu, zdjęcie szwów.

dr osuch

Czy po zabiegu zostaje blizna?

Po lip lift zawsze zostaje blizna. Znajduje się ona w naturalnym załamaniu pod nosem. Wypracowana przez lata technika chirurgiczna i odpowiednie nici chirurgiczne, pozostawiają cienką bliznę. Na ostateczny wygląd blizny wpływają też kwestie genetyczne. Jeśli ktoś bardzo obawia się blizny – zawsze sugeruję rozważenie innej metody powiększania ust, np. implant ust lub wypełniacze, które z definicji blizny nie zostawiają.

Postępowanie z blizną po zabiegu obejmuje zalecenia takie jak np.: Blizny nie opalamy przez rok. Przez rok po zabiegu stosujemy ochronę przeciwsłoneczną, kremy SPF 50+. Miesiąc po zabiegu można zacząć stosować żel silikonowy, np. Dermatix, Veraderm, Sutricon.

Więcej na temat blizny dowiesz się z tego video

Obejrzyj video

Efekty – przed i po zabiegu lip lift

efekt przed
efekt po

Pacjentka 25+, z Londynu. Piękna zarówno przed, jak i po lip lift. Przyleciała do Polski na ten zabieg, pomimo tego, że na co dzień korzysta z usług lekarzy medycyny estetycznej na Harley Street w Londynie.

Na zdjęciu po lewej widać dużą odległość między nosem a górną wargą, co wpływało na niekorzystne proporcje całej twarzy. Twarz wyglądała na starszą i smutniejszą niż jest w rzeczywistości. Po lip lift (zabieg w znieczuleniu miejscowym) usta zyskały nowy kształt, a twarz – nowe, korzystne proporcje.

efekt przed
efekt po

Pacjentka w wieku 30+, z Londynu. Jej długa warga (ok. 19 mm) powodowała smutny, postarzający wyraz twarzy. Podczas lip lift usunięto 7 mm skóry.

Zdjęcie po prawej: efekt 3 miesiące po zabiegu. Usta są większe, wymodelowane, podniesione. Poprawiły się proporcje całej twarzy. Twarz zyskała bardziej kobiecy wygląd.

Bardzo często powodem tzw. „męskiego looku” są właśnie zachwiane proporcje na linii usta-nos. Dokładnie tym tematem zajmujemy się podczas zabiegu lip lift.

efekt przed
efekt po

Pacjentce zależało na wymodelowaniu ust w części centralnej, a także w części bocznej. Przy takich oczekiwaniach zastosowaliśmy deep plane bulhorn lip lift – modyfikację tradycyjnego lip lift. Deep plane lip lift daje możliwość jednoczesnego uniesienia wargi w części środkowej oraz silniejszego zadziałania na kąciki ust.

Bezpośrednio po zabiegu Pacjentka poleciała do Londynu, gdzie mieszka na co dzień. Kontrole pozabiegowe oraz zdjęcie szwów również odbyły się w Londynie. Zdjęcie przedstawia stan 3 tygodnie po zabiegu.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji online

Wypełnij formularz oraz załącz wyraźne zdjęcia twarzy, by dowiedzieć się, czy zabieg lip lift przyniesie dobre efekty w Twoim przypadku.

wypełnij formularz i
załącz zdjęcia

Otrzymaj
rekomendację lekarza

drosuch
Wolisz porozmawiać?

Opinie pacjentek

poprzednia
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
następna

Najczęściej zadawane pytania

Informacje ogólne

1Od czego zacząć?
Prosimy o przesłanie przez formularz 4 zdjęcia twarzy - oba profile, en face i en face z lekkim uśmiechem. Szczególnie ważne jest to ostatnie zdjęcie, bo pozwoli ono ocenić pozycję ust wraz z zębami.
2Jak przygotować się do lip lift?
Trzeba zacząć tutaj.Kolejne kroki dotyczące przygotowania opisane są tutaj.

Planowanie zabiegu

1W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg?
W znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).
2Chcę mieć znieczulenie ogólne.
Jest to możliwe. Jednak wtedy cena zabiegu jest wyższa. Szczegóły. Z tym rodzajem znieczulenia związany jest pobyt w klinice do 24 godzin po zabiegu.
3Jakie badania potrzebne są do zabiegu lip lift?
Pełna informacja jest tutaj.
4Noszę aparat ortodontyczny/ planuję licówki. Czy mogę mieć wykonany lip lift?
Nie. Zabieg można wykonać dopiero po zakończeniu leczenia ortodontycznego/ stomatologicznego. Prosimy o zgłoszenie się poprzez formularz po zakończonym leczeniu.
5Czy mam rozpuścić wcześniej kwas w ustach?
Wszystko zależy od ilości preparatu, który był podany. Jest to sprawa indywidualna, podlegająca ocenie na podstawie przesłanych zdjęć lub podczas konsultacji lekarskiej. Jeśli zalecone będzie rozpuszczenie kwasu przed lip lift – prosimy zwrócić się do lekarza, który podawał kwas. Nie wykonujemy zabiegu hialuronidazy w klinice.
6Mam implant ust. Czy trzeba go usunąć przed zabiegiem lip lift?
Nie zawsze jest taka konieczność. Kwestia do rozstrzygnięcia podczas konsultacji lekarskiej/ na podstawie przesłanych zdjęć. Jeśli zalecone będzie usunięcie implantu – jest to możliwe do wykonania jednocześnie z zabiegiem lip lift, w jednym znieczuleniu.

Koszty

1Ile kosztuje lip lift?
Wszystkie szczegóły są tutaj.
2Czy jest możliwość płatności na raty?
Nie oferujemy takiej możliwości.

Szwy i blizna

1Kiedy trzeba zdjąć szwy? Jakie to szwy?
Do lip lift używane są dwa rodzaje szwów: rozpuszczalne i niewchłanialne. Szwy zdejmowane są ok. 10 dni po zabiegu.
2Chcę lip lift, ale obawiam się blizny.
Blizna po tym zabiegu zostaje zawsze, bo lip lift to metoda chirurgiczna. Wygląd blizny jest sprawą indywidualną, uzależnioną nie tylko od techniki chirurgicznej, ale też od czynników genetycznych. Blizna goi się i przebudowuje przez ok. rok po zabiegu. W tym czasie blednie i staje się mniej widoczna. Jeśli boi się Pan/ Pani blizny – proszę rozważyć inną metodę powiększania ust, np. wypełniacze lub implant ust. Obie metody nie zostawiają blizny.
3Kiedy po zabiegu mogę zacząć się opalać?
Po roku od zabiegu. Wystawianie na słońce świeżej blizny niesie ryzyko powstania trudnych do usunięcia przebarwień. Przez pierwszy rok po zabiegu zalecamy stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50+).

Lip lift połączony z innymi operacjami plastycznymi

1Chcę połączyć lip lift z operacją plastyczną nosa.
Jest taka możliwość. Prosimy zaznaczyć to w formularzu. W mailu zwrotnym odeślemy dalsze informacje.
2Miałam operację plastyczną nosa. Kiedy planować lip lift?
Jest to możliwe po upływie 6-12 miesięcy od operacji plastycznej nosa.
3Chcę jednocześnie wykonać lip lift i plastykę powiek.
Jest taka możliwość. Oba zabiegi można wykonać w jednym znieczuleniu miejscowym. Prosimy o wypełnienie dwóch formularzy: usta oraz powieki.
Konsultacja
Online