Lifting czoła i brwi Warszawa, podniesienie brwi

Lifting czoła i brwi

Lifting czoła i brwi
Lifting czoła i brwi

Lfting czoła i brwi

Linia brwi oraz powierzchnia czoła bardzo wpływają na wygląd górnej części twarzy. Mogą nas bardzo odmładzać lub bardzo postarzać.

Wysokie czoło zwykle dobrze wygląda u mężczyzn. Kobietom dodaje lat i je postarza. Opadające, nisko położone brwi nikomu nie dodają urody.

Kształt brwi można modelować na różne sposoby. Dostępne są metody kosmetyczne, np. laminacja czy henna. Z zakresu medycyny estetycznej dobrze sprawdza się toksyna botulinowa. Jeśli te sposoby nie działają – do dyspozycji jest chirurgiczny lifting brwi i czoła. Jest to przykład zabiegu „dwa w jednym”, podczas którego jednocześnie możemy modelować brwi i zmieniać ich położenie oraz obniżać czoło. W zależności od tego, czy problem dotyczy samych brwi, czy również obejmuje czoło, możemy wybierać z opcji takich jak: lifting czoła i brwi, lifting boczny brwi czy lifting endoskopowy.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Znieczulenie miejscowe: morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV. Znieczulenie ogólne/ sedacja – jak wyżej oraz dodatkowo: EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii; RTG klatki piersiowej z opisem, grupa krwi.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Zabieg

Czas trwania:
ok. 2 godziny
Znieczulenie:
Miejscowe lub ogólne
Czas pobytu w klinice:
Do 24 godzin po zabiegu.

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
ok. 14 dni
Powrót na fitness:
Po 2 miesiącach
Wizyty kontrolne:
7 i 14 dni po zabiegu

Chirurg wykonuje cięcie na granicy włosów i czoła, usuwa nadmiar skóry, podciąga skórę, powięź i mięśnie do góry. Modeluje brwi do klasycznego łuku uniesionego w części centralnej oraz zmniejsza powierzchnię czoła.

Lifting brwi i czoła bywa polecany Pacjentkom zamiast plastyki powiek górnych. Szczególnie dotyczy to osób, które mają nisko położone brwi i jednocześnie wysokie czoło. Przy takich warunkach anatomicznych sama plastyka powiek jest niewystarczającym zabiegiem dla uzyskania znaczącej poprawy wyglądu. Rozwiązaniem, które przyniesie bardziej satysfakcjonujący efekt będzie lifting brwi i/ lub czoła.

Lifting czoła i brwi może być procedurą samodzielną i wówczas wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Może też być elementem liftingu twarzy. Wtedy przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu

Zabieg kończy się założeniem po-zabiegowej opaski elastycznej. Jest to rodzaj uciskowego opatrunku, który wspomaga proces gojenia. Zalecany czas noszenia opatrunku: ok. 2 tygodnie. Początkowy obrzęk i zasinienie skóry, widoczny tuż po zabiegu, ustępuje zwykle w ciągu dwóch tygodni. Po zabiegu pacjentki pozostają w klinice do 24 godzin.

Efekty

Zdecydowane odmłodzenie górnej części twarzy
Obniżenie wysokiego czoła
Spłycenie zmarszczek na czole i skroniach
Wymodelowanie i podniesienie brwi

Cena

Cena podana jest w cenniku. Zależy ona od tego, czy lifting czoła i brwi jest samodzielnym zabiegiem, czy częścią pełnego liftingu twarzy i szyi. Zależy również od rodzaju znieczulenia. W cenę wliczone jest: znieczulenie, zabieg, pobyt w klinice – do 24 godzin, wizyty kontrolne po zabiegu, zdjęcie szwów,

dr osuch

Czy po zabiegu zostaje blizna?

Jak każdy zabieg chirurgiczny, lifting czoła i brwi pozostawia ślad w postaci blizny. Jest ona ukryta na styku włosów i czoła. Do szycia używamy bardzo cienkich nici chirurgicznych, dzięki którym blizna jest bardzo estetyczna.

Na początku blizna jest czerwona. Z czasem blednie. Dla późniejszego dobrego wyglądu blizny duże znaczenie ma stosowanie się do po-zabiegowych zaleceń chirurga: nieopalanie blizny przez rok, smarowanie żelem silikonowym oraz unikanie słońca ze względu na ryzyko wystąpienia przebarwień.

Efekty – przed i po liftingu czoła i brwi

efekt przed
efekt po

Nisko położone brwi i opadające powieki zwykle wymagają połączenia liftingu czoła i brwi oraz plastyki powiek.

Dokładnie tak zrobiliśmy w przypadku Pani Edyty, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka anestezjologiczna.

Zabieg obył się w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym). Ten rodzaj liftingu nie wymaga pełnego znieczulenia ogólnego.

Prezentujemy efekt 6 tygodni po zabiegu.

Brwi zostały uniesione, czoło wygładzone, rozprostowały się zmarszczki i bruzdy. Plastyka powiek spowodowała większe otwarcie oka. To wszystko spowodowało odmłodzenie twarzy o kilkanaście lat.

efekt przed
efekt po

Lifting czoła i brwi połączony z plastyką powiek górnych. Zabieg był wykonany w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Efektem są nie tylko odmłodzone oczy, ale również uniesione brwi i wygładzone czoło. Wszystkie te elementy wpływają na młody wygląd całej górnej części twarzy. Oczy stały się bardziej "otwarte", zwiększyła się powierzchnia górnej powieki, dzięki czemu aplikacja makijażu będzie łatwiejsza.

Zdjęcia zostały zrobione 2 tygodnie po zabiegu.

Rekonwalescencja po połączonych zabiegach trwa ok. 2 tygodnie. W tym czasie znikają opuchnięcia i obrzęki.

Blizny natomiast nie można opalać przez ok. rok po zabiegu - ze względu na ryzyko nieestetycznych przebarwień.

efekt przed
efekt po

Zdarza się, że sama plastyka powiek to zbyt mało, aby uzyskać pełny komfort widzenia i odmłodzić oczy.

Czasem trzeba przeprowadzić kilka procedur podczas jednego znieczulenia. Dokładnie tak zdarzyło się w przypadku tej Pacjentki.

Jeśli problem stanowią opadające powieki, przy jednoczesnym niskim położeniu brwi, zwykle przeprowadzamy lifting brwi połączony z plastyką powiek. W przypadku tej Pacjentki zdecydowaliśmy się na lifting boczny brwi i korektę powiek górnych w znieczuleniu miejscowym.

Dzięki temu uzyskaliśmy efekt większego "otwarcia" oka, podniesienia górnej powieki, a także podniesienie skrajnych części łuków brwiowych.

Zdjęcia prezentują efekt 3 tygodnie po zabiegu.

Czy to zabieg dla mnie?

Przed kwalifikacją do tego zabiegu obowiązkowa jest tradycyjna, stacjonarna konsultacja z lekarzem w klinice. Nie jest możliwy przyjazd od razu na zabieg. W sprawie umówienia się na konsultację prosimy o kontakt z naszą recepcją pod nr tel. +48501093653.

Na konsultację warto zabrać swoje zdjęcia sprzed kilku-kilkunastu lat tak, by wspólnie z lekarzem móc przeanalizować, jak twarz zmieniła się czasie. Jest to jeden z aspektów branych pod uwagę przy doborze właściwego zabiegu.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
następna

Najczęściej zadawane pytania

Konsultacja

1Czy mogę zapisać się od razu na zabieg, bez konsultacji?
Nie. Konsultacja stacjonarna przed każdym rodzajem liftingu twarzy jest obowiązkowa. Zapisy na konsultacje prowadzimy w recepcji, pod nr tel. +48 501 093 653.
2Jak przygotować się do konsultacji?
Dobrze jest zawczasu przemyśleć swoje oczekiwania co do planowanego efektu. Jeśli występują choroby przewlekłe – warto przynieść historię choroby. Czasem pomaga też przyniesienie na konsultację swoich archiwalnych zdjęć, np. sprzed 10-15 lat.

Planowanie

1Ile trzeba zaplanować wolnego po zabiegu?
Ok. 2 tygodnie na pełną rekonwalescencję.
2Co zawiera cena zabiegu?
Wszystkie koszty, tj. zabieg, znieczulenie, nocny pobyt w klinice, opiekę pielęgniarską, po-zabiegową maskę elastyczną), zdjęcie szwów, wizyty kontrolne.
3Jakie zabiegi można łączyć z liftingiem twarzy?
W tym samym (ogólnym) znieczuleniu można wykonać np.:
 • Lifting twarzy i plastykę powiek
 • Lifting twarzy i lifting brwi i/ lub czoła
 • Lifting twarzy i lifting szyi
 • Lifting twarzy i liposukcję podbródka
 • Lifting twarzy i modelowanie twarzy własnym tłuszczem
 • Lifting twarzy i lip lift
4Jaki jest koszt zabiegów połączonych?
Cennik ma charakter poglądowy. Wszelkie kombinacje zabiegów wyceniane są na konsultacji. Ich cena zależy od zakresu zabiegu.
5Czy mogę wrócić samodzielnie do domu po zabiegu?
Nie, po żadnym zabiegu chirurgicznym nie jest to zalecane. Dodatkowo, maska elastyczna, którą standardowo zakładamy po zabiegu, może utrudniać prawidłowe widzenie.
6Kiedy zdejmowane są szwy?
Jest to kwestia indywidualna, ustalana na konsultacji, jednak ogólnie można powiedzieć, że szwy zdejmujemy w dwóch etapach:
 • Po tygodniu od zabiegu zdejmowana jest pierwsza partia szwów. Pielęgniarka myje głowę, a następnie zakłada maskę elastyczną.
 • Po dwóch tygodniach zdejmowana jest druga partia szwów. Z kliniki Pacjentki wychodzą już bez maski elastycznej.
7Czy konieczne jest noszenie maski elastycznej po zabiegu?
Tak, maskę trzeba nosić przez ok. 2 tygodnie. Wspomaga ona proces gojenia i obkurczania się tkanek. Noszenie maski dotyczy mini liftingu twarzy (MACS lift) i pełnego liftingu twarzy i szyi. Nie dotyczy: liftingu brwi i czoła.
8Czy to prawda, że przez tydzień po liftingu nie można myć głowy?
Tak, głowa po raz pierwszy jest myta 7 dni po zabiegu, w klinice, przez pielęgniarkę. Przez pierwszy tydzień po zabiegu cała głowa jest szczelnie owinięta elastyczną maską (rodzaj opatrunku), którą trzeba nosić 24/7. Zadaniem maski jest wspomagać proces rekonwalescencji i wspomagać obkurczanie się tkanek.

Blizna i znieczulenie

1Czy mogę mieć lifting bez blizny?
Nie. Lifting jest zabiegiem chirurgicznym, który z definicji pozostawia bliznę. Jej lokalizacja i wygląd są omawiane podczas konsultacji.
2Gdzie umiejscowione są blizny?
Umiejscowienie blizn uzależnione jest od rodzaju przeprowadzonego liftingu twarzy. W przypadku:
 • Mini liftingu twarzy (MACS lift) – blizny zlokalizowane są przy uszach.
 • Pełnego liftingu twarzy –w okolicy skroni, przy uszach oraz za uszami.
 • Liftingu brwi oraz liftingu czoła – wysoko na czole.
3Czy blizna będzie bardzo widoczna?
Z czasem blizny bledną i stają się mniej widoczne. Nigdy jednak nie znikają zupełnie. W przypadku obawy przed blizną – prosimy rozważyć inny zabieg nieinwazyjny, np. Pelleve lub nici PDO. Nie przyniosą one tak spektakularnego efektu odmłodzenia twarzy, ale nie pozostawią blizny.
4Czy mogę mieć lifting w znieczuleniu miejscowym?
Tak, w przypadku liftingu brwi i czoła. Natomiast jeśli chodzi o mini lifting, lifting twarzy, szyi – te zabiegi standardowo przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym. Tutaj jest lista badań wymaganych do liftingu.

Efekty

1Ile czasu utrzymują się efekty liftingu?
Do kilkunastu lat. Lifting twarzy czasu i naturalnego procesu starzenia się nie zatrzymuje. Trwałość efektu zależy od czynników indywidualnych.