Oczy | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa

Botox

Bruzdy na czole? Kurze łapki wokół oczu?

Lwia zmarszczka, przez niektórych nazywana „WTF”? Smutne, opadające brwi? To niekoniecznie musi być opis twarzy dojrzałej kobiety. Może to być opis człowieka, który na co dzień uwielbia się śmiać i okazywać emocje. A jak ma ekspresyjną mimikę to jasne jest, że na skórze tworzy się więcej bruzd/ zmarszczek. Nie na darmo Victoria Beckham cały czas twarz ma kamienną, bez grama uśmiechu. Czy to wygląda dobrze? Rzecz gustu. Jeśli jednak chciałabyś pozbyć się płytkich zmarszczek by odmłodzić twarz – botox jest dobrym rozwiązaniem

Toksyna botulinowa typu A, pod nazwami handlowymi takimi jak: Botox, Dysport czy Azzallure to najsilniejsza naturalna toksyna wytwarzaną przez pałeczki Clostridium botulinum. To nic innego jak jad kiełbasiany. Nie brzmi to może zachęcająco, by zmarszczki traktować jadem, ale prawda jest taka, że zastrzyki z botoksu są jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na pozbycie się płytkich zmarszczek i wymodelowanie brwi do klasycznej linii 2/3-1/3. Oryginalnie toksyna botulinowa była wykorzystywana do leczenia mózgowego porażenia dziecięcego. Przy okazji zaobserwowano ciekawy efekt estetyczny, z którego łatwo możemy skorzystać by poprawić wygląd twarzy.

Rezerwuj

Na czym polega zabieg?

Ostrzykiwanie twarzy botoksem to tzw. zabieg lunchowy. Trwa ok. 30 minut, a po jego zakończeniu można od razu powrócić do pracy. Nie wymaga żadnego przygotowania. Za pomocą cienkiej igły lekarz podaje preparat do mięśni twarzy (kurze łapki, lwia zmarszczka, czoło, brwi). Toksynę botulinową można też poddać w okolice pach, dłoni. W ten sposób leczy się nadpotliwość. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaki, które schodzą w ciągu kilku dniu. Botox działa paraliżująco na mięśnie. Blokuje przewodnictwo nerwowe pomiędzy nerwem a mięśniem, dzięki czemu zmarszczki się wygładzają. Pełny efekt zabiegu widoczny jest po ok. 2-4 dniach po zabiegu i utrzymuje się ok. 3-6 miesięcy. Toksyna jest metabolizowana przez organizm, a efekt wyprasowania zmarszczek stopniowo zanika. Dlatego zabieg wymaga powtarzania.

  • Oczy starzeją się najszybciej – oczywista oczywistość. Bo w tej okolicy skóra jest cienka, delikatna. Dlatego też właśnie tutaj najszybciej widać działanie grawitacji. Policzki i usta jeszcze młode, z ładnym konturem i dobrą objętością, ale powieki się marszczą lub opadają. Uroku to nikomu nie dodaje.
  • Bruzdy na czole? Kurze łapki wokół oczu? Lwia zmarszczka, przez niektórych nazywana „WTF”? Smutne, opadające brwi? To niekoniecznie musi być opis twarzy dojrzałej kobiety. Może to być opis człowieka, który na co dzień uwielbia się śmiać i okazywać emocje.