Face lipofilling Warszawa, modelowanie twarzy tkanką tłuszczową

Modelowanie twarzy tłuszczem

Twarz człowieka starzeje się nie tylko z powodu opadania tkanek, ale też z powodu utraty objętości. Własny tłuszcz to dobry sposób na odtworzenie utraconej objętości.

Właśnie z powodu tych dwóch czynników, które w największym stopniu wpływają na starzenie się twarzy, program pełnej metamorfozy obejmuje często chirurgiczny lifting w połączeniu z przeszczepem tłuszczu w celu modelowania twarzy. Zabieg przywraca młodzieńczy kontur, poprawia objętość i napięcie skóry. Komórki macierzyste i czynniki wzrostu zawarte w tłuszczu pozytywnie wpływają na jakość skóry.

Własny tłuszcz jest najbardziej naturalnym, bezpiecznym materiałem, który nie daje reakcji alergicznych. W uzasadnionych sytuacjach tłuszcz jest realną alternatywą dla wypełniaczy, szczególnie dla pacjentek dojrzałych.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); elektrolity (Na, K, Ca); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygeny HBS, HCV, HIV. EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii; RTG klatki piersiowej z opisem; grupa krwi potwierdzona.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Zabieg

Czas trwania:
ok 40 minut
Znieczulenie:
Ogólne
Czas pobytu w klinice:
-

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
7 dni
Wizyty kontrolne:
7 dni po zabiegu

Zabieg zaczyna się od liposukcji, czyli odessania tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała, np. z brzucha, ud, bioder lub kolan. Po odpowiednim przygotowaniu tłuszcz podawany jest w obszary takie jak: policzki, usta i bruzdy nosowo-wargowe. Jeśli zabieg jest częścią liftingu przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym; jeśli jest samodzielną procedurą – może być wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Face lipofilling wykonujemy sprawdzoną techniką opisaną przez doktora Sydney Colleman’a, z modyfikacją własną. Modyfikacja dotyczy sposobu pobrania tkanki tłuszczowej, jej przygotowania i wyselekcjonowania najlepszych komórek tłuszczowych. Dzięki temu udało się zmniejszyć inwazyjność zabiegu i skrócić czas rekonwalescencji.

Po zabiegu

Najczęściej modelowanie tłuszczem jest elementem liftingu, zatem rekonwalescencja przebiega typowo jak po liftingu. Po operacji zakładana jest maska po-zabiegowa, którą należy nosić przez ok. 2 tygodnie, 24/7. Na twarzy mogą być widoczne zasinienia i obrzęki, które z czasem znikają.

Efekty

Odmłodzenie twarzy poprzez wolumetrię
Wymodelowanie twarzy
Poprawa napięcia skóry
Złagodzenie, „zmiękczenie” wyostrzonych rysów twarzy

Cena

Orientacyjna cena zabiegu podana jest w cenniku. Cena zależy od obszaru, który chcemy modelować oraz tego, czy zabieg jest częścią liftingu twarzy. Cena obejmuje wszelkie elementy, które składają się na zabieg i opiekę po-zabiegową: znieczulenie, pobyt w klinice oraz wizyty kontrolne.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
I am glad to have finally found the doctor with a normal and human approach to his patients. He does not persuade or push. Before the procedure he explained in a great detail what effects are achievable. I value him for his honesty.
Eve, 32 years old
Cieszę się, że trafiłam w końcu na lekarza, który ma tak bardzo ludzkie i normalne podejście do pacjenta. Nie namawia, nie naciąga. Przed zabiegiem powiedział mi bardzo konkretnie jakiego efektu mogę się spodziewać. Bardzo go cenię za szczerość.
Ewa, 32 lata
Zrobiłam sobie u doktora lipo filling. Dzięki temu mam pełniejszą twarz. Czuję się z tym dużo lepiej.
Magda, 35 lat
I had a lipo filling procedure done by Dr Osuch. Thanks to it I have a fuller face and feel much better.
Magda, 35 years old
następna