Liposukcja podbródka, likwidacja podwójnego podbródka

Liposukcja podbródka

Drugi podbródek rozmywa owal i postarza. Tłuszczu, który zgromadził się w tym miejscu można pozbyć się poprzez liposukcję lub lipolizę iniekcyjną.

Oba zabiegi przynoszą bardzo dobre efekty. Różnią się metodą zabiegową, inwazyjnością, rodzajem znieczulenia i rekonwalescencją. Liposukcja jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających i modelujących twarz. Jest to zabieg jednorazowy, który przynosi natychmiastowe efekty stabilnie utrzymujące się w czasie. Podczas liposukcji tłuszcz jest mechanicznie odsysamy i odprowadzany na zewnątrz. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, w warunkach pełnej sterylności sali operacyjnej.

Podczas lipolizy iniekcyjnej w obszary wymagające odchudzenia podawana jest fosfatydylocholina – preparat rozpuszczający tłuszcz. W dalszej kolejności tłuszcz jest metabolizowany przez organizm. Do zabiegu używane jest znieczulenie miejscowe, aplikowane na skórę w postaci kremu. Lipoliza przynosi najlepsze efekty, jeśli wykonywana jest w serii 2-3 zabiegów w odstępie kilku tygodni.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Liposukcja podbródka: grupa krwi; morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); elektrolity (Na, K, Ca); poziom cukru; układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV; EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii, RTG klatki piersiowej z opisem.

Lipoliza iniekcyjna – badania nie są wymagane

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Zabieg

Czas trwania:
1 godzina
Znieczulenie:
Ogólne/sedacja
Czas pobytu w klinice:
Po liposukcji: 1 doba

Po lipolizie: tuż po zabiegu można opuścić klinikę

Rekonwalescencja

Powrót na fitness:
Liposukcja: po ok. 2 tygodniach po liposukcji

Lipoliza: nie ma ograniczeń
Wizyty kontrolne:
Liposukcja: 7 i 14 dni po zabiegu

Lipoliza: brak

Chirurgiczna liposukcja podbródka przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa ok. 1 godziny. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w okolicach podbródka i uszu. Następnie przy użyciu kaniuli, która jest rodzajem pustej w środku igły, pod ciśnieniem odsysa nadmiar tłuszczu z podbródka i modeluje go na nowo. Na koniec zakładane są szwy i maska elastyczno-uciskowa. Po liposukcji zostają niewielkie blizny. Nakłucia potrzebne do wprowadzenia cienkiej kaniuli są minimalne.

Podczas lipolizy iniekcyjnej w fałd pod brodą lekarz podaje preparat rozpuszczający tłuszcz. Fosfatydylocholina rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie jest metabolizowana w organizmie. Metoda należy do nieinwazyjnych sposobów modelowania podbródka. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w warunkach sali zabiegowej, niekoniecznie bloku operacyjnego.

Warunkiem przystąpienia do tego zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia potwierdzony prawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych.

Po zabiegu

Po liposukcji podbródka przez około tydzień trzeba nosić maskę elastyczną, która jest rodzajem uciskowego opatrunku wspomagającego proces gojenia się, redukcję obrzęku i lepsze dopasowanie skóry do nowego podbródka. Przez ok. tydzień w okolicy podbródka mogą utrzymywać się siniaki i obrzęki. Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po ok. miesiącu. Do codziennych aktywności można wrócić po ok. 2 tygodniach. Na siłownię lub fitness – po ok. 4 tygodniach.

Po lipolizie iniekcyjnej miejsca po nakłuciu mogą być zaczerwienione i opuchnięte. Mogą też pojawić się siniaki, nadwrażliwość na dotyk, opuchnięcie. Wszystko to znika w ciągu 1-2 tygodni. Po lipolizie nie jest wymagane noszenie po-zabiegowego opatrunku.

Efekty

Wysmuklenie twarzy
Nadanie twarzy lepszych proporcji
Optyczne „odchudzenie” twarzy poprzez likwidację tkanki tłuszczowej
Bardziej zdefiniowana i „czysta” linia podbródka

Cena

Cena zabiegu podana jest w cenniku Cena zawiera wszelkie koszty związane z zabiegiem i opieką po-zabiegową. Obejmuje: znieczulenie, zabieg, maskę po-zabiegową, pobyt w klinice, wizyty kontrolne. W przypadku chęci połączenia liposukcji podbródka z innymi zabiegami, np. z liftingiem twarzy czy plastyką powiek , cena ustalana jest na konsultacji w klinice. Z kolei cena lipolizy iniekcyjnej uzależniona jest od obszaru, który chcemy wymodelować.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
The procedure was very short. Thanks to it I have a thinner face - just what I wanted.
Agnieszka, 38 years old
Great specialist. He helped me to get rid of my chubby face once and for all.
Dorota, 29 years old
Bardzo dobry specjalista, dzięki któremu raz na zawsze pozbyłam się pucułowatej twarzy.
Dorota, 29 lat
Zabiegł trwał bardzo krótko. Dzięki niemu mam szczuplejszą twarz – taką, o jaką mi chodziło.
Agnieszka, 38 lat
następna