Liposukcja podbródka
Drugi podbródek rozmywa owal i postarza. Tłuszczu, który zgromadził się w tym miejscu można pozbyć się poprzez liposukcję lub lipolizę iniekcyjną.
Oba zabiegi przynoszą bardzo dobre efekty. Różnią się metodą zabiegową, inwazyjnością, rodzajem znieczulenia i rekonwalescencją. Liposukcja jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających i modelujących twarz. Jest to zabieg jednorazowy, który przynosi natychmiastowe efekty stabilnie utrzymujące się w czasie. Podczas liposukcji tłuszcz jest mechanicznie odsysamy i odprowadzany na zewnątrz. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, w warunkach pełnej sterylności sali operacyjnej.
Podczas lipolizy iniekcyjnej w obszary wymagające odchudzenia podawana jest fosfatydylocholina – preparat rozpuszczający tłuszcz. W dalszej kolejności tłuszcz jest metabolizowany przez organizm. Do zabiegu używane jest znieczulenie miejscowe, aplikowane na skórę w postaci kremu. Lipoliza przynosi najlepsze efekty, jeśli wykonywana jest w serii 2-3 zabiegów w odstępie kilku tygodni.
Na czym polega zabieg?
Wymagane badania
Liposukcja podbródka: grupa krwi; morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); elektrolity (Na, K, Ca); poziom cukru; układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV; EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii, RTG klatki piersiowej z opisem.
Lipoliza iniekcyjna – badania nie są wymagane
Przeciwwskazania
Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.
Zabieg
Rekonwalescencja
Chirurgiczna liposukcja podbródka przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa ok. 1 godziny. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w okolicach podbródka i uszu. Następnie przy użyciu kaniuli, która jest rodzajem pustej w środku igły, pod ciśnieniem odsysa nadmiar tłuszczu z podbródka i modeluje go na nowo. Na koniec zakładane są szwy i maska elastyczno-uciskowa. Po liposukcji zostają niewielkie blizny. Nakłucia potrzebne do wprowadzenia cienkiej kaniuli są minimalne.
Podczas lipolizy iniekcyjnej w fałd pod brodą lekarz podaje preparat rozpuszczający tłuszcz. Fosfatydylocholina rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie jest metabolizowana w organizmie. Metoda należy do nieinwazyjnych sposobów modelowania podbródka. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w warunkach sali zabiegowej, niekoniecznie bloku operacyjnego.
Warunkiem przystąpienia do tego zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia potwierdzony prawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych.
Po zabiegu
Po liposukcji podbródka przez około tydzień trzeba nosić maskę elastyczną, która jest rodzajem uciskowego opatrunku wspomagającego proces gojenia się, redukcję obrzęku i lepsze dopasowanie skóry do nowego podbródka. Przez ok. tydzień w okolicy podbródka mogą utrzymywać się siniaki i obrzęki. Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po ok. miesiącu. Do codziennych aktywności można wrócić po ok. 2 tygodniach. Na siłownię lub fitness – po ok. 4 tygodniach.
Po lipolizie iniekcyjnej miejsca po nakłuciu mogą być zaczerwienione i opuchnięte. Mogą też pojawić się siniaki, nadwrażliwość na dotyk, opuchnięcie. Wszystko to znika w ciągu 1-2 tygodni. Po lipolizie nie jest wymagane noszenie po-zabiegowego opatrunku.
Efekty
Cena
Cena zabiegu podana jest w cenniku Cena zawiera wszelkie koszty związane z zabiegiem i opieką po-zabiegową. Obejmuje: znieczulenie, zabieg, maskę po-zabiegową, pobyt w klinice, wizyty kontrolne. W przypadku chęci połączenia liposukcji podbródka z innymi zabiegami, np. z liftingiem twarzy czy plastyką powiek , cena ustalana jest na konsultacji w klinice. Z kolei cena lipolizy iniekcyjnej uzależniona jest od obszaru, który chcemy wymodelować.