Lifting | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa

Pelleve

Na swojej twarzy widzisz już pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Może „leci” owal twarzy. Skóra zaczyna tracić swoją gęstość, czyli elastyczność. Może pojawia się nadmiar skóry związany z utratą tłuszczu. Jednocześnie Ty wiesz, że na skalpel, narkozę i prawdziwą operację plastyczną się nie zdecydujesz lub przynajmniej jeszcze nie teraz. Igła i wypełniacze też raczej nie dla Ciebie. Jednak na pewno coś z twarzą chcesz zrobić i zawalczyć o młodszą wersję siebie.

W takich przypadkach najczęściej polecam Pelleve – jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, bez skalpela. Z jego pomocą poprawimy wygląd i kondycję skóry twarzy i ciała. Polecany jest zwłaszcza osobom, które chcą uzyskać efekt liftingu bez operacji plastycznej. Zabieg można traktować jako sposób na spłycenie już istniejących zmarszczek i poprawienie owalu twarzy lub profilaktykę procesu starzenia się skóry.

Rezerwuj

Na czym polega zabieg?

Pelleve to – najkrócej mówiąc – podgrzewanie skóry do temperatury ok. 42 stopni. Urządzenie wykorzystuje energię o częstotliwości fal radiowych. Energia przenika do głębszych warstw skóry i tam ogrzewa tkanki. Zwiększa napięcie włókien kolagenowych, co w efekcie prowadzi do obkurczania się i odmładzania skóry. Po zabiegu skóra twarzy i szyi staje się bardziej napięta. Rezultaty te uwidaczniają się stopniowo przez kilka kolejnych miesięcy od zabiegu. Najlepsze efekty można osiągnąć po zastosowaniu kuracji składającej się z kilku sesji nagrzewania falami radiowymi. Ilość potrzebnych zabiegów zależy od wieku pacjenta, kondycji jego skóry i oczekiwanych rezultatów.

Zabieg Pelleve jest bezbolesny. Jedynym niewielkim dyskomfortem może być uczucie ciepła rozchodzące się po skórze. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Jest to typowy zabieg „lunchowy”, trwający 45-60 min, po czym można bez przeszkód powrócić do normalnej aktywności. Pelleve nie zostawia na skórze widocznych śladów, z wyjątkiem przejściowego zaczerwienienia.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są m.in.: cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, uszkodzenia skóry w obszarze zabiegu, wypełniacze obecne w okolicy wykonywania zabiegu.

Efekty

  • Spłycenie zmarszczek mimicznych
  • Poprawa owalu twarzy
  • Wzrost napięcia i elastyczności cery
  • Zmniejszenie wiotkości skóry

Czy to zabieg dla mnie?

Zapraszamy na konsultację do kliniki. Jest to czas na poznanie Twoich oczekiwań i dopasowanie do nich możliwości medycznych. W przypadku korekty w obszarze twarzy szczególnie ważna jest ocena kondycji skóry, którą można zrobić tylko “na żywo”. Tylko podczas konsultacji lekarz jest w stanie rzetelnie ocenić sytuację i zaproponować najlepsze rozwiązanie. Dlatego nie podejmujemy się oceny zdjęć wysłanych do kliniki mailem.

Zapisy na konsultację: telefoniczne pod numerem +48 501 093 653.

  • Myślałaś, że lifting twarzy jest tylko dla babci? No to odczarowujemy! Istnieje taka odmiana liftingu, na którą decydują się osoby młode. Ludzie, którzy w wieku 30 lub 40 lat, widzą na swojej twarzy „chomiki”, czyli nadmiar skóry w dolnej części twarzy.
  • Babcia? To nie o Tobie. Chociaż być może wnuki już masz. Ty jesteś aktywną kobietą. Taką, która z wiekiem na pewno nie staje się przezroczysta. W brązowym ubraniu. I bordowym berecie. Stajesz się bardziej wyrazista, aktywna zawodowo, mająca apetyt na życie. Bardziej świadoma swojej wartości i kobiecości. Gdyby nie… No właśnie. Gdyby nie Twoja twarz, która zdradza więcej niż powinna.
  • Każda metoda dobra, by odmłodzić szyję i odjąć sobie lat. Wiadomo – szyja bezlitośnie zdradza nasz wiek. Na szyi nie ma zbyt dużo gruczołów łojowych; skóra jest tu dość cienka. Dlatego z upływem czasu staje się pomarszczona i wiotka.
  • Czas jest nieubłagany. Grawitacja również. Jedną z „pamiątek”, które zostawiają są opadające brwi – charakterystyczna cecha twarzy kobiety dojrzałej. Wyjaśnienie medyczne jest dość proste, choć wcale nie znaczy, że proste do akceptacji.
  • Zdziwiona, smutna, zaskoczona. I tak na zmianę, przez wiele lat. Do pary z grawitacją. Kto najbardziej odczuwa Twoje emocje, poza Twoim otoczeniem? Oczywiście Twoja skóra, szczególnie w okolicy oczu i na czole. Zmarszczki pojawiające się z czasem na czole do jakiegoś czasu mogą nawet zdobić.
  • Na swojej twarzy widzisz już pierwsze oznaki starzenia się skóry. Może „leci” owal twarz. Skóra zaczyna tracić swoją gęstość, czyli elastyczność. Może pojawia się nadmiar skóry związany z utratą tłuszczu.