Korekta czubka nosa, korekta części chrzęstnej nosa

Korekta czubka nosa

Korekta czubka nosa
Korekta czubka nosa

Korekta czubka nosa

Czasem jest tak, że nos na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Jest prosty i bez garbu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie czubek.

Może chodzić o to, że czubek nosa jest opadający, „rozlany”, masywny, zakończony kulką. Jeśli nos ogólnie nie jest skrzywiony, można zdecydować się operację plastyczną ograniczoną tylko do dolnej części nosa. Mówimy wówczas o korekcie nosa chrzęstnego, czyli modelowaniu tkanek miękkich, chrząstek, bez ingerencji w kość. Podczas tego zabiegu można czubek nosa podnieść i skrócić. Można też zwęzić szerokie skrzydła nosa, wymodelować skrzydełka lub dziurki. Jest to zabieg krótszy i mniej rozległy niż pełna korekta nosa. Przynosi dużą zmianę w wyglądzie całej twarzy.

korekta czubka nosa

Wskazania do zabiegu:

"Kulka" na czubku nosa, "kartoflany" lub rozlany czubek nosa.

Nos jest za długi w porównaniu do twarzy.

Nos jest za długi w porównaniu do twarzy.

Zbyt szerokie skrzydła nosa, szczególnie przy uśmiechu.

Zbyt szerokie skrzydła nosa, szczególnie przy uśmiechu.

Opadający czubek nosa.

Opadający czubek nosa.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); elektrolity (Na, K, Ca); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygeny HBS, HCV, HIV. EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii; RTG klatki piersiowej z opisem; grupa krwi potwierdzona.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, niewyleczone problemy laryngologiczne.

Zabieg

Czas trwania:
2-3 godziny
Znieczulenie:
Ogólne
Czas pobytu w klinice:
1 doba

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
10 dni
Powrót na fitness:
Po ok. 2 miesiącach
Wizyty kontrolne:
2 tygodnie i 6 miesięcy po zabiegu

Zabieg jest najczęściej wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Zdarza się jednak, że drobną korektę części chrzęstnej można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu od razu opuścić klinikę. Chirurg wykonuje cięcie wewnątrz nosa, wycina wybrane fragmenty chrząstek i modeluje je na nowo tak, by nos był w lepszej proporcji do twarzy. Zabieg kończy się założeniem opatrunku w postaci termoplastycznej szyny.

Korektę czubka nosa można łączyć z lip lift, chirurgicznym modelowaniem ust lub z operacją w zakresie piersi, np. powiększaniem piersi implantami.

Po zabiegu

Opatrunek na nosie pozostaje przez ok. 10 dni. Jest on zdejmowany podczas wizyty kontrolnej w klinice. Przez 3-4 dni po operacji może wystąpić umiarkowany ból, który łatwo uśmierzyć środkami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty. Pełna rekonwalescencja trwa ok. 2 tygodnie. W tym czasie na twarzy mogą wystąpić zasinienia i obrzęki. Należy ograniczyć wysiłek fizyczny, nie uprawiać sportu, nie korzystać z solarium czy sauny. Powrót na fitness jest możliwy po ok. 2 miesiącach. Ostateczny wygląd nosa można ocenić dopiero po roku; w tym czasie nos kształtuje się i „układa”.

Efekty

Podniesienie czubka nosa
Zbalansowanie proporcji twarzy
Poprawa kształtu czubka nosa
Skrócenie dolnej części nosa

Cena

Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj. Cena nie jest uzależniona od zakresu zabiegu. W jej skład wchodzą wszystkie koszty dotyczące zabiegu i opieki po-zabiegowej: znieczulenie, zabieg, pobyt w klinice, opatrunki, szyna termoplastyczna, wizyty pooperacyjne i zdjęcie szwów.

Korekta nosa chrzęstnego może być traktowana jako samodzielna operacja lub być częścią pełnej korekty nosa. Korektę nosa chrzęstnego można połączyć z lip lift, chirurgicznym modelowaniem ust lub powiększaniem piersi implantami.

Czy to zabieg dla mnie?

Kwalifikacja do korekty czubka nosa następuje na tradycyjnej, stacjonarnej konsultacji z lekarzem w klinice. Nie jest możliwa w ramach tzw. konsultacji online, poprzez formularz internetowy. W sprawie umówienia się na konsultację prosimy o kontakt z naszą recepcją pod nr tel. +48501093653.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
następna

Najczęściej zadawane pytania

Konsultacja

1Czy jest możliwy zabieg bez konsultacji?
Nie. Przed zabiegiem obowiązkowa jest tradycyjna konsultacja w klinice. To czas na omówienie oczekiwań, możliwości medycznych, ryzyk związanych z zabiegiem. Po konsultacji umawiany jest termin zabiegu.
2Jak przygotować się do konsultacji?
Warto spisać listę pytań, które chcesz zadać lekarzowi. Jeśli masz za sobą choroby laryngologiczne, zabierz dotychczasową dokumentację medyczną, jeśli ją posiadasz.
3Czy przed zabiegiem mogę dostać komputerową wizualizację efektu korekty nosa?
Nie. Spodziewany efekt estetyczny omawiany jest szczegółowo podczas konsultacji w klinice.
4Zanim przyjdę na konsultację, chcę otrzymać zdjęcia przed-po innych Pacjentów
Wszystkie efekty przed-po, które możemy pokazać publicznie, zaprezentowane są na stronie internetowej i naszych social mediach (Instagram, Facebook). Dodatkowe efekty metamorfoz mogą zostać zaprezentowane podczas tradycyjnej konsultacji w klinice. Nie wysyłamy zdjęć Pacjentów mailem.
5Czy muszę być pełnoletnia by móc skorzystać z operacji plastycznej nosa?
Tak. Idealnie byłoby poczekać do 21 roku życia. Nos do tego czasu cały czas się kształtuje.
6Kiedy jest najlepsza pora roku na operację plastycznej nosa?
Każda pora jest dobra. Operacje plastyczne nosa wykonywane na całym świecie we wszystkich strefach klimatycznych, o każdej porze roku.

Operacja plastyczna nosa a leczenie dentystyczne

1Czy aparat ortodontyczny lepiej założyć przed korektą nosa czy po?
Nie ma to wpływu na zabieg.
2Implanty zębów. Przed czy po zabiegu?
Ze względu na bezpieczeństwo zabiegu proszę nie planować implantacji zębów 2 miesiące przed i 2 miesiące po operacji plastycznej nosa.
3Leczenie kanałowe, wyrywanie zębów – czy ma to wpływ na zabieg?
Prosimy zakończyć leczenie stomatologiczne miesiąc przed wykonaniem badań laboratoryjnych potrzebnych do zabiegu.

Finanse

1Czy wykonujecie zabiegi refundowane przez NFZ?
Nie. Zabiegi wykonujemy tylko na zasadach komercyjnych.
2Czy mogę u Was zoperować samą przegrodę na NFZ?
Nie. Korekta przegrody jest możliwa, ale tylko w połączeniu z całkowitą korektą nosa. Zabiegi wykonujemy tylko na zasadach komercyjnych.
3Czy mogę zapłacić za zabieg na raty?
Nie. Dostępne metody płatności: gotówka lub przelew bankowy.
4Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?
Szczegółowe informacje zawarte są w cenniku.

Znieczulenie

1Czy narkoza jest bezpieczna?
Dokładamy wszelkich starań, żeby odpowiednio przygotować Pacjentkę do zabiegu. Ważnym elementem przygotowań jest wykonanie badań laboratoryjnych. Na podstawie wyników badań następuje kwalifikacja do zabiegu.Lista wymaganych badań.
2Czy zabieg jest możliwy w znieczuleniu miejscowym?
Pełna korekta nosa obejmująca część chrzęstną i kostną odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Zmniejszenie skrzydełek nosa (część chrzęstna) można wykonać w znieczuleniu miejscowym.

Przed zabiegiem

1Czy zabieg boli?
Nie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W pierwszej dobie po zabiegu podawane są leki przeciwbólowe, w razie konieczności. Po zabiegu zakładane są do środka nosa setony, rodzaj uciskającego opatrunku, który uniemożliwia oddychanie przez nos. Dlatego najbardziej wymagająca jest pierwsza doba po zabiegu, kiedy trzeba oddychać przez nos.
2Czy podczas operacji nos jest łamany?
Tak, jeśli korekta dotyczy części kostnej, np. likwidacji garbu. Nos jest łamany, a kości ustawiane na nowo. W przypadku korekty części chrzęstnej, np. zmniejszenie skrzydełek lub czubka nosa, nie jest on łamany.
3Czy można u Was wyprostować przegrodę nosową?
Tak, ale tylko w połączeniu z korektą estetyczną. Nie ma u nas możliwości wykonania tego zabiegu w ramach refundacji NFZ).
4Czy zabieg można wykonać bez badań?
Nie. Lista wymaganych badań
5Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu korekty nosa?
Tak. Standardowo przeciwskazaniem jest: cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, niewyleczone problemy laryngologiczne. Szczegóły są omawiane na konsultacji z lekarzem.
6Przeziębiłam się, a za kilka dni mam zabieg.
Każda infekcja, przeziębienie czy opryszczka dyskwalifikują z zabiegu estetycznego.
7Czy można wykonać zabieg podczas miesiączki?
Nie, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia siniaków i gorsze gojenie.
8Czy decydując się na operację plastyczną należy odstawić tabletki antykoncepcyjne?
Nie.
9Czy można połączyć operację plastyczną nosa z powiększeniem piersi implantami?
Tak. Sprawa wymaga omówienia z lekarzem na tradycyjnej konsultacji. Najczęściej łączy się korektę czubka nosa i powiększenie piersi implantami.

Setony

1Czy to prawda, że po zabiegu nie można oddychać przez nos?
Tak, przez pierwszą dobę po zabiegu. Zabieg korekty nosa kończy się założeniem setonów; jest to rodzaj wewnętrznego opatrunku w nosie. Dlatego przez pierwszą dobę trzeba oddychać przez usta. Nos jest niedrożny. Dzieje się to w warunkach szpitalnych, jesteś wtedy pod opieką pielęgniarki. Przed opuszczeniem kliniki setony są wyjmowane.
2Czy wyjmowanie setonów nosa boli?
Nie boli. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Rekonwalescencja

1Gdzie będzie blizna po zabiegu?
Pod nosem.
2Ile czasu trzeba spędzić w klinice po zabiegu?
Do 24 godzin.
3Jak wygląda gojenie po zabiegu?
Na ok. 10 dni zakładany jest na nos specjalny opatrunek termoplastyczny. Może utrzymywać się wtedy obrzęk i zasinienie w okolicach oczu oraz możesz mieć wrażenie zatkanego nosa, wymuszającego oddychanie przez usta. Okolica nosa może wydawać się opuchnięta jeszcze przez jakiś czas po zabiegu, jest to jednak efekt powolnej redukcji obrzęku. Normalna, codzienna aktywność oraz powrót do pracy są możliwe po ok. 14 dniach od zabiegu.
4Po jakim czasie zdejmowane są szwy?
Zdjęcie sztywnika i szwów następuje po ok. 7-9 dniach.
5Jak szybko można po zabiegu wrócić do ćwiczeń fizycznych?
Średnio po ok. 2 miesiącach po zabiegu.
6Kiedy będę mogła wrócić do pracy?
Po ok. 2 tygodniach. Tyle trwa pełna rekonwalescencja.
7Kiedy zejdą siniaki/ obrzęki?
Po ok. 2 tygodniach.
8Kiedy po zabiegu mogę lecieć samolotem?
Po zdjęciu szwów/ gipsu/ szyny, czyli po ok. 2 tygodniach po zabiegu.

Efekty i blizna

1Kiedy zobaczę pierwsze efekty po operacji?
Po ok. 6-12 miesiącach. Do tego czasu prosimy wstrzymać się z finalną oceną. Przez ten czas nos się cały czas „układa”.
2Co jeśli okaże się, że jestem niezadowolona z efektu zabiegu?
Jest możliwe przeprowadzenie kolejnego zabiegu, jednak nie wcześniej niż 6-12 miesięcy od daty pierwotnej operacji. Korekta powtórna jest płatna 50% wartości oryginalnej operacji.
3Kiedy mogę zacząć się malować?
Od chwili zdjęcia opatrunków, po ok. 2 tygodniach.