Lifting twarzy, wygładzenie zmarszczek, wzrost napięcia skóry

Lifting twarzy

Lifting twarzy
Lifting twarzy

Lifting twarzy

Babcia? To nie o Tobie. Coraz więcej dojrzałych kobiet w Polsce jest zdania, że z wiekiem nie stają się przezroczyste, ale bardziej wyraziste.

Dojrzałość może być sexy. Pełna radości życia i oświeconego egoizmu. Aktywna zawodowo i z ogromnym apetytem na życie. Czasem jednak nasza twarz zdradza więcej niż powinna. Pod zmarszczkami i bruzdami tkwią wszystkie przeżyte emocje: śmiech, smutek, żal, tęsknota. Grawitacja dodała swoje: zniszczyła owal, pociągnęła w dół policzki, na linii żuchwy pojawiły się „chomiki”, podbródek stracił swoją czystą linię. Widoczny jest też częściowy zanik tkanki tłuszczowej, który wyostrza rysy.

Chirurgiczny lifting skutecznie i na długo „cofa” zegar. Pozwala dopasować wygląd zewnętrzny do tego, co mamy w środku. A mamy najczęściej młodość i poczucie, że „nie czujemy się na tyle, na ile wyglądamy”. Jest najbardziej skuteczną metodą przywracania twarzy młodszego wyglądu. Takie efekty nie są możliwe do uzyskania nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej. Lifting odmładza, ale nie zmienia naturalnych rysów twarzy.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

Morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV; EKG spoczynkowe z opisem; posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii; RTG klatki piersiowej z opisem, grupa krwi.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Zabieg

Czas trwania:
około 3 godziny. Czas zabiegu uzależniony jest od tego, czy lifting traktujemy jako samodzielną procedurę, czy jest on łączony z innymi zabiegami. Im więcej połączonych zabiegów, tym bardziej wydłuża się czas operacji.
Znieczulenie:
Ogólne/sedacja
Czas pobytu w klinice:
1 doba

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
14 dni
Maska po-zabiegowa:
Nosimy ją 24/7 przez ok. 14 dni
Powrót na fitness
Po ok. 2 miesiącach
Wizyty kontrolne:
7, 14 dni i 6 miesięcy po zabiegu. Na wizytach kontrolnych tydzień i dwa tygodnie po zabiegu porcjami zdejmowane są szwy.

Jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i w zależności od rozległości trwa 3-6 godzin. Cięcie (oraz późniejsza blizna) może przebiegać na granicy włosów i czoła oraz w okolicy uszu, z tyłu we włosach. Chirurg napina układ powięziowo-mięśniowy, wycina nadmiar skóry, modeluje policzki, podbródek, żuchwę. Warto wspomnieć, że dla uzyskania dobrego efektu nie wystarczy samo „naciągnięcie” skóry. Potrzebna jest ingerencja w tkanki położone głębiej.

Lifting można łączyć w różnych kombinacjach z innymi zabiegami. Często opadaniu tkanek towarzyszy utrata objętości na twarzy. To dlatego liftingowi często towarzyszy modelowanie tłuszczem. Najczęściej wypełniane są policzki, usta, bruzdy nosowo-wargowe.

Najbardziej pełna opcja to tzw. zabieg kombo, który często obejmuje lifting twarzy i szyi, blefaroplastykę, lifting czoła i brwi oraz modelowanie tłuszczem. Często jest uzupełniany o lip lift, chirurgiczne modelowanie ust. Nasze usta z wiekiem stają się węższe, a przestrzeń między nosem a górną wargą wydłuża się. Ten konkretny element bardzo twarz człowieka postarza.

Warunkiem kwalifikacji do zabiegu są prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, brak problemów z krzepnięciem krwi, a także ustabilizowana sytuacja z ew. chorobami przewlekłymi. Przed i po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów przez kilka tygodni.

Po zabiegu

Lifting kończy się założeniem szwów, opatrunku i elastycznej maski po-zabiegowej, której zadaniem jest wspieranie procesu gojenia się. Maskę trzeba nosić przez ok. 2 tygodnie, 24/7.

Po zabiegu należy zostać w klinice przez ok. 24 godziny. Przed wyjściem do domu odbywa się pierwsza kontrola po-zabiegowa, podczas której zmieniany jest opatrunek. Pełna rekonwalescencja trwa ok. 2 tygodnie. Szwy po liftingu twarzy zdejmowane są w dwóch etapach – pierwszy raz po tygodniu, drugi – po ok. 10-14 dniach, w ramach po-zabiegowych wizyt kontrolnych. Do aktywności fizycznej np. fitness, siłownia można wrócić po ok. 2 miesiącach.

Efekty

Odmłodzenie twarzy o kilka-kilkanaście lat
Lepsze napięcie skóry
Poprawa owalu twarzy
Wyraźnie zarysowana, „czysta” linia żuchwy
Wymodelowany podbródek

Cena

Orientacyjna cena liftingu twarzy dostępna jest tutaj. Zależy ona od jego rozległości oraz tego, czy będzie on łączony z innymi zabiegami np. plastyką powiek górnych lub dolnych, liftingiem brwi i czoła, modelowaniem twarzy własnym tłuszczem. Dokładna cena połączonych zabiegów ustalana jest na konsultacji. Cena zawsze zawiera wszystkie elementy związane z zabiegiem i opieką po-zabiegową jak np.: znieczulenie, zabieg, pobyt w klinice, maska po-zabiegowa, wizyty kontrolne, zdjęcie szwów.

dr osuch

Czy po zabiegu zostaje blizna?

Lifting twarzy jest dość rozległą operacją plastyczną, która wiąże się z blizną. Lokalizacja blizny jest różna, w zależności od metody zabiegowej i warunków anatomicznych Pacjentki. Zawsze staramy się, by blizny były jak najmniejsze i mało widoczne. Typowe lokalizacje blizny po liftingu twarzy to: linia włosy-czoło oraz okolica uszu. Do szycia używamy bardzo cienkich nici chirurgicznych, dzięki czemu blizny są dość cienkie i mało widoczne.

Ostateczny wygląd blizny uzależniony jest od prawidłowej pielęgnacji po zabiegu. Konkretne wytyczne zostaną przekazane po operacji. Na pewno warto bliznę pielęgnować, nawilżać, a w późniejszym etapie smarować żelem silikonowym. Przez pierwszy rok po zabiegu obowiązuje też ochrona przeciwsłoneczna. Świeże blizny nie powinny być opalane ze wzglądu na ryzyko wystąpienia przebarwień.

Efekty – przed i po liftingu twarzy

efekt przed
efekt po

U Pacjentki wykonaliśmy zabieg typu „kombo” składający się z liftingu twarzy i szyi, liftingu brwi i liposhiftingu. Połączone zabiegi wykonane były w jednym znieczuleniu (ogólnym).

Zdjęcia przedstawiają efekt 2 tygodnie po zabiegu. W metamorfozie nie chodziło o diametralna zmianę czy radykalne odmłodzenie. Raczej chodziło o odświeżenie twarzy i lepsze dopasowanie twarzy do pogodnego wnętrza Pacjentki.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
opinie
następna

Najczęściej zadawane pytania

Konsultacja

1Czy mogę zapisać się od razu na zabieg, bez konsultacji?
Nie. Konsultacja stacjonarna przed każdym rodzajem liftingu twarzy jest obowiązkowa. Zapisy na konsultacje prowadzimy w recepcji, pod nr tel. +48 501 093 653.
2Jak przygotować się do konsultacji?
Dobrze jest zawczasu przemyśleć swoje oczekiwania co do planowanego efektu. Jeśli występują choroby przewlekłe – warto przynieść historię choroby. Czasem pomaga też przyniesienie na konsultację swoich archiwalnych zdjęć, np. sprzed 10-15 lat.

Planowanie

1Ile trzeba zaplanować wolnego po zabiegu?
Ok. 2 tygodnie na pełną rekonwalescencję.
2Co zawiera cena zabiegu?
Wszystkie koszty, tj. zabieg, znieczulenie, nocny pobyt w klinice, opiekę pielęgniarską, po-zabiegową maskę elastyczną), zdjęcie szwów, wizyty kontrolne.
3Jakie zabiegi można łączyć z liftingiem twarzy?
W tym samym (ogólnym) znieczuleniu można wykonać np.:
  • Lifting twarzy i plastykę powiek
  • Lifting twarzy i lifting brwi i/ lub czoła
  • Lifting twarzy i lifting szyi
  • Lifting twarzy i liposukcję podbródka
  • Lifting twarzy i modelowanie twarzy własnym tłuszczem
  • Lifting twarzy i lip lift
4Jaki jest koszt zabiegów połączonych?
Cennik ma charakter poglądowy. Wszelkie kombinacje zabiegów wyceniane są na konsultacji. Ich cena zależy od zakresu zabiegu.
5Czy mogę wrócić samodzielnie do domu po zabiegu?
Nie, po żadnym zabiegu chirurgicznym nie jest to zalecane. Dodatkowo, maska elastyczna, którą standardowo zakładamy po zabiegu, może utrudniać prawidłowe widzenie.
6Kiedy zdejmowane są szwy?
Jest to kwestia indywidualna, ustalana na konsultacji, jednak ogólnie można powiedzieć, że szwy zdejmujemy w dwóch etapach:
  • Po tygodniu od zabiegu zdejmowana jest pierwsza partia szwów. Pielęgniarka myje głowę, a następnie zakłada maskę elastyczną.
  • Po dwóch tygodniach zdejmowana jest druga partia szwów. Z kliniki Pacjentki wychodzą już bez maski elastycznej.
7Czy konieczne jest noszenie maski elastycznej po zabiegu?
Tak, maskę trzeba nosić przez ok. 2 tygodnie. Wspomaga ona proces gojenia i obkurczania się tkanek. Noszenie maski dotyczy mini liftingu twarzy (MACS lift) i pełnego liftingu twarzy i szyi. Nie dotyczy: liftingu brwi i czoła.
8Czy to prawda, że przez tydzień po liftingu nie można myć głowy?
Tak, głowa po raz pierwszy jest myta 7 dni po zabiegu, w klinice, przez pielęgniarkę. Przez pierwszy tydzień po zabiegu cała głowa jest szczelnie owinięta elastyczną maską (rodzaj opatrunku), którą trzeba nosić 24/7. Zadaniem maski jest wspomagać proces rekonwalescencji i wspomagać obkurczanie się tkanek.

Blizna i znieczulenie

1Czy mogę mieć lifting bez blizny?
Nie. Lifting jest zabiegiem chirurgicznym, który z definicji pozostawia bliznę. Jej lokalizacja i wygląd są omawiane podczas konsultacji.
2Gdzie umiejscowione są blizny?
Umiejscowienie blizn uzależnione jest od rodzaju przeprowadzonego liftingu twarzy. W przypadku:
  • Mini liftingu twarzy (MACS lift) – blizny zlokalizowane są przy uszach.
  • Pełnego liftingu twarzy –w okolicy skroni, przy uszach oraz za uszami.
  • Liftingu brwi oraz liftingu czoła – wysoko na czole.
3Czy blizna będzie bardzo widoczna?
Z czasem blizny bledną i stają się mniej widoczne. Nigdy jednak nie znikają zupełnie. W przypadku obawy przed blizną – prosimy rozważyć inny zabieg nieinwazyjny, np. Pelleve lub nici PDO. Nie przyniosą one tak spektakularnego efektu odmłodzenia twarzy, ale nie pozostawią blizny.
4Czy mogę mieć lifting w znieczuleniu miejscowym?
Tak, w przypadku liftingu brwi i czoła. Natomiast jeśli chodzi o mini lifting, lifting twarzy, szyi – te zabiegi standardowo przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym. Tutaj jest lista badań wymaganych do liftingu.

Efekty

1Ile czasu utrzymują się efekty liftingu?
Do kilkunastu lat. Lifting twarzy czasu i naturalnego procesu starzenia się nie zatrzymuje. Trwałość efektu zależy od czynników indywidualnych.
Konsultacja
Online