Modelowanie twarzy | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa

Korekcja uszu

Czy jest jakiś skuteczny sposób na odstające uszy?

Niektórzy próbują je… przykleić do głowy lub nosić opaskę w nocy w nadziei, że uszy będą lepiej przylegać. Lub tak upiąć włosy, by uszy zasłonić. Prawda niestety jest taka, że wszystkie te metody po prostu nie działają.

Co prawda zgodnie z obowiązującą normą o odstających uszach mówimy wtedy, gdy odległość pomiędzy koniuszkiem małżowiny a kością czaszki jest większa niż 2 cm. To jednak sprawa dyskusyjna. Odstające uszy są wtedy, gdy Ty uważasz, że odstają lub mają dziwny kształt i po prostu źle się z tym czujesz. Oczywiście każde subiektywne odczucie jest weryfikowane przez chirurga podczas konsultacji lekarskiej.

Odstające uszy najczęściej dziedziczymy i niewiele w tym temacie można zrobić metodami innymi niż operacja plastyczna. Jedynym skutecznym sposobem jest chirurgiczne modelowanie małżowin usznych tak, by nadać im lepszy kształt i spowodować lepsze przyleganie do głowy. Fachowo zabieg nazywa się otoplastyką. Jest to krótka procedura wykonywana w znieczuleniu miejscowym (jak u dentysty), która przynosi ogromną poprawę nie tylko jeśli chodzi o same uszy, ale przede wszystkim jeśli chodzi o większą akceptację i pewność siebie. Efekt psychologiczny szczególnie dotyczy osób młodych, wrażliwych na opinię innych.

Rezerwuj

Na czym polega zabieg?

Korekcja odstających uszu to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Trwa ok. godzinę. Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Chirurg wykonuje nacięcie za małżowiną uszną (z tyłu ucha), po czym modeluje jej chrząstkę, nadając uszom nowy kształt. Na koniec zakłada szwy na chrząstkę i na skórę. Zwykle są to szwy tradycyjne, niewchłanialne.

Jak wygląda czas po zabiegu?

Z sali zabiegowej pacjent wychodzi ze specjalną opaską podtrzymującą założoną na uszy. Trzeba ją nosić przez ok. 2 tygodnie przez całą dobę, a przez kolejne 2 miesiące – zakładać na noc. Wspomaga ona proces gojenia i utrzymuje uszy w prawidłowym ułożeniu. Ponieważ korekta uszu przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, nie jest konieczne pozostawanie w klinice po zabiegu. Wizyty kontrolne połączone ze zdjęciem szwów odbywają się najczęściej 7 i 14 dni po zabiegu.

Efekty
  • Lepsze samopoczucie i wyższa samoocena związana z poprawą wyglądu zewnętrznego
  • Lepsze przyleganie uszu do głowy
  • Zmiana kształtu uszu
  • Poprawa proporcji w obszarze twarzy

Blizna

Ze względu na to, że chirurg wykonuje cięcie z tyłu ucha, pozostała blizna jest prawie niewidoczna. Ważne jest by przez rok blizny nie opalać oraz stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UVA/ UVB by uniknąć przebarwień. Świeże blizny na słońcu przebarwiają się wyjątkowo szybko. Szybko stają się brązowe. Późniejsza praca nad ich wybielaniem niestety zajmuje długie miesiące.

Czy to zabieg dla mnie?

Prosimy o wysłanie czterech zdjęć twarzy (en face, oba profile oraz tyłu głowy) mailem: recepcja@drosuch.pl. Odeślemy wstępną rekomendację dot. proponowanego zabiegu. Jest ona potwierdzana na konsultacji lekarskiej przed zabiegiem. Ostateczna kwalifikacja następuje na podstawie prawidłowych wyników badań laboratoryjnych.

  • Pierwsze skojarzenie: pełne policzki = młody wygląd. Jednak Twój problem jest inny, bo Ty masz takie właśnie policzki i uważasz, że właśnie z tego powodu Twoja twarz wygląda na grubą. Jest zbyt dziecinna, a przecież podlotkiem już nie jesteś.
  • Z podwójnym podbródkiem chyba tylko bobasy wyglądają słodko i pięknie. Twojej twarzy uroku to raczej nie dodaje, niezależnie od tego czy „pracujesz” swoją twarzą, czy nie. Drugi podbródek rozmywa owal i Cię postarza.
  • Pełne policzki i ponętne usta – to one w dużej mierze decydują o tym, że twarz wygląda młodo. „Baby face” jest marzeniem wielu kobiet. Im jesteś starsza tym większe to marzenie. I tęsknota za pełnymi policzkami, które w młodszym wieku nazywałaś… pyzatymi. Teraz, po latach pewnie chętnie byś do tej pyzy wróciła.
  • Czy jest jakiś skuteczny sposób na odstające uszy? Niektórzy próbują je… przykleić do głowy lub nosić opaskę w nocy w nadziei, że uszy będą lepiej przylegać. Lub tak upiąć włosy, by uszy zasłonić. Prawda niestety jest taka, że wszystkie te metody po prostu nie działają.