Korekcja uszu, korekta uszu, korekcja odstających uszu

Korekcja uszu

Różne są sposoby na odstające uszy. Niektóre mocno alternatywne, jak np. przyklejanie ich do głowy. Bezpieczną metodą ze stabilnymi efektami jest operacja plastyczna.

Zgodnie z normą o odstających uszach mówimy wtedy, gdy odległość pomiędzy koniuszkiem małżowiny a kością czaszki jest większa niż 2 cm. Prawda jest jednak taka, że uszy są odstające wtedy, gdy człowiek subiektywnie uważa, że odstają lub mają dziwny kształt. To subiektywne odczucie jest weryfikowane podczas konsultacji lekarskiej.

Operacja plastyczna, której celem jest wymodelowanie małżowin usznych tak, by nadać im lepszy kształt i lepsze przyleganie do głowy jest na tyle bezpieczna, że czasem chirurdzy wykonują ją u małych dzieci, w okolicy 6. roku życia, bo w tym wieku proces wzrostu uszu zwykle jest ukończony. W Dr Osuch Clinic zabieg ten przeprowadzamy tylko u osób dorosłych. Przynosi on dużą poprawę nie tylko jeśli chodzi o same uszy, ale przede wszystkim w zakresie większej samoakceptacji i lepszego samopoczucia Pacjenta.

Na czym polega zabieg?

Wymagane badania

morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT); układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR); antygen HBS, HCV, HIV.

Przeciwwskazania

Cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża.

Zabieg

Czas trwania:
1 godzina
Znieczulenie:
Miejscowe
Czas pobytu w klinice:
30 minut po zabiegu

Rekonwalescencja

Po zabiegu:
Przez 2 tygodnie po zdjęciu szwów trzeba nosić opaskę podtrzymującą uszy.
Powrót na fitness:
Po ok. 2 tygodniach
Wizyty Kontrolne:
7 i 14 dni po zabiegu

Otoplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje nacięcie za małżowiną uszną (z tyłu ucha), modeluje chrząstki, nadając uszom nowy kształt. Na koniec zakłada tradycyjne, niewchłanialne szwy, które wymagają zdjęcia po ok. tygodniu. Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest ogólny dobry stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych.

Po zabiegu

Zabieg kończy się założeniem na głowę specjalnej opaski podtrzymującej. Trzeba ją nosić przez ok. 2 tygodnie 24/7, a przez kolejne 2 miesiące zakładać tylko na noc. Celem opaski jest wsparcie procesu gojenia oraz utrzymanie uszu w prawidłowym ułożeniu i przyleganiu do głowy. Po tym zabiegu można od razu wyjść do domu, bez konieczności pozostawania w klinice na nos. Wizyty kontrolne połączone ze zdjęciem szwów odbywają się najczęściej 7 i 14 dni po zabiegu.

Efekty

Lepsze przyleganie uszu do głowy
Zmiana kształtu uszu
Poprawa proporcji w obszarze twarzy
Efekt psychologiczny – lepsze samopoczucie

Cena

Cena zabiegu podana jest w cenniku. Zawiera ona wszystkie elementy dotyczące zabiegu i opieki po-zabiegowej: znieczulenie, zabieg, po-zabiegową opaskę elastyczną, wizyty kontrolne, zdjęcie szwów. W przypadku chęci połączenia zabiegu np. z operacją plastyczną nosa lub lip lift, cena ustalana jest na konsultacji w klinice.

dr osuch

Czy po zabiegu zostaje blizna?

Cięcie wykonywane jest z tyłu ucha; w tym też miejscu pojawi się blizna. Jest mało widoczna. Dla dobrego wyglądu blizny kluczowe jest postępowanie z nią bezpośrednio po zabiegu.

Przede wszystkim blizna przez rok nie powinna być opalana. Wymaga również ochrony przeciwsłonecznej, ze względu na ryzyko wystąpienia przebarwień. Świeże blizny na słońcu przebarwiają się bardzo szybko; szybko też stają się brązowe. Dokładne zalecenia dotyczące pielęgnacji blizny zostaną przekazane po zabiegu.

Zapraszam na konsultację

W sprawie tego zabiegu nie jest możliwa konsultacja online.
drosuch

Opinie pacjentek

poprzednia
Natalia Mafa
I finally said enough to long hair covering my ears. I have decided to have surgery done. My ears are closer to the head, I can finally feel that it's me.
Julia, 23 years old
My protruding ear complex has been haunting me since I can remember. My friend, who is Dr Osuch's Patient, told me about the procedure. I am very happy with the results.
Marta, 28 years old
Kompleks odstających uszu prześladował mnie od kiedy pamiętam. Na zabieg namówiła mnie przyjaciółka, której doktor powiększał piersi. Jestem bardzo zadowolona z efektu operacji.
Marta, 28 lat
W końcu powiedziałam dość długim włosom zakrywającym uszy. Zdecydowałam się na chirurgiczną korekcję. Uszy lepiej przylegają do głowy. W końcu czuję, że ja to ja.
Julia, 23 lata
następna