Usta | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa

Wypełniacze

Powiększanie ust to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej.

Taki znak czasów. Taki trend. Taka moda. Ponadczasowa. Bez względu na to, co aktualnie lansują marki makijażowe – usta zwykle są na pierwszym planie.

Sposobów na powiększanie ust jest kilka. Metody chirurgiczne: lip lift i implant ust wybierane są najczęściej przez kobiety, które nie boją się skalpela i są w stanie zaakceptować bliznę. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego lub zastrzyki z własnego tłuszczu z kolei to dobre opcje dla tych, którzy wolą zabiegi mniej inwazyjne, a dodatkowo chcą mieć możliwość ewentualnego cofnięcia efektu zabiegu. Usta powiększone kwasem można przywrócić do stanu wyjściowego poprzez zabieg hialuronidazy, czyli rozpuszczenia kwasu. Usta powiększone własnym tłuszczem z czasem też tracą swoją objętość, bo tłuszcz jest w naturalny sposób metabolizowany przez organizm.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Odpowiada za wiązanie cząsteczek wody w skórze, dzięki czemu zapewnia jej właściwe nawilżenie i elastyczność. Niestety z upływem czasu jego zawartość w organizmie stopniowo zmniejsza się. Ubytek ten widać na skórze – staje się ona przesuszona i wiotka. Pełne usta – symbol młodości – tracą swoją objętość i stają się węższe. Wypełnienie kwasem hialuronowym przynosi natychmiastową poprawę, której efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

Rezerwuj

Na czym polega zabieg?

Lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy przy pomocy cienkiej igły. Samo wstrzykiwanie jest mało bolesne, ale towarzyszy mu zwykle uczucie rozpierania. Jest to tzw. zabieg lunchowy, co oznacza, że chwilę po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności. W miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawia się obrzęk lub zasinienie. Jest to typowy objaw, który ustępuje w ciągu kilku dni.

W zależności od ilości podanego wypełniacza, efekt powiększenia ust może być naturalny lub spektakularny. Widać go od razu po zabiegu. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jest przez organizm człowieka metabolizowany, co oznacza, że zabieg trzeba powtarzać, jeśli efekt chcemy utrzymać na dłużej. Zwykle pacjentki na powtórny zabieg wracają po ok. roku, jednak zależy to od cech indywidualnych każdego człowieka.

  • Lip lift to chirurgiczna metoda modelowania i powiększania ust w obszarze górnej wargi. W odróżnieniu od powiększania własnym tłuszczem, wypełniaczami lub implantami, lip lift jako jedyny daje możliwość zmiany kształtu ust i poprawy symetrii górnej wargi.
  • Wydatne, pełne usta nigdy nie wychodzą z mody. Niezależnie od tego, jak zmieniają się trendy. Widać to w gabinetach medycyny estetycznej – od lat powiększanie ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów.
  • Sposobów na powiększanie ust jest kilka. Metody chirurgiczne: lip lift i implant ust wybierane są najczęściej przez kobiety, które nie boją się skalpela i są w stanie zaakceptować bliznę.