Lip Lift – efekty przed i po | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa
Lip Lift – efekty przed i po
Lip Lift – efekty przed i po

Efekty Lip lift

Poniżej prezentujemy przykładowe efekty przed i po lip lift. Pokazane są tu Pacjentki w różnym wieku - i młodsze (20-30 lat), i starsze (40-50 lat)

Wszystkie miały cienką górną wargę oraz tzw. "długą wargę", co wprowadzało dysproporcję w ich twarzach. Niemal wszystkie w pierwszej kolejności próbowały wypełniaczy ust. Jednak finalnie zdecydowały się na chirurgiczne modelowanie ust.

Przejrzyj zdjęcia przed i po - dla inspiracji. We wszystkich przypadkach lifting ust przyniósł naturalny efekt, poprawę proporcji twarzy i efekt ogólnego odmłodzenia. Pamiętaj jednak, że prezentowane tu efekty są przykładowe i zależą od warunków anatomicznych danej Pacjentki i jej oczekiwań co do efektu końcowego. Nie zawsze konkretny efekt będzie możliwy do powtórzenia w Twoim przypadku.

We wszystkich przypadkach lifting ust przyniósł naturalny efekt, poprawę proporcji twarzy i efekt ogólnego odmłodzenia.


Efekty:
Zwiększenie powierzchni czerwieni wargowej
Wymodelowanie ust i poprawa ich symetrii
Skrócenie odległości między podstawą nosa a ustami
Poprawa proporcji twarzy
Bardziej kobiecy i młodszy wygląd
efekt przed
efekt po

Pacjentka 25+, z Londynu. Piękna zarówno przed, jak i po lip lift. Przyleciała do Polski na ten zabieg, pomimo tego, że na co dzień korzysta z usług lekarzy medycyny estetycznej na Harley Street w Londynie.

Na zdjęciu po lewej widać dużą odległość między nosem a górną wargą, co wpływało na niekorzystne proporcje całej twarzy. Twarz wyglądała na starszą i smutniejszą niż jest w rzeczywistości. Po lip lift (zabieg w znieczuleniu miejscowym) usta zyskały nowy kształt, a twarz – nowe, korzystne proporcje.

efekt przed
efekt po

Pacjentka w wieku 30+, z Londynu. Jej długa warga (ok. 19 mm) powodowała smutny, postarzający wyraz twarzy. Podczas lip lift usunięto 7 mm skóry.

Zdjęcie po prawej: efekt 3 miesiące po zabiegu. Usta są większe, wymodelowane, podniesione. Poprawiły się proporcje całej twarzy. Twarz zyskała bardziej kobiecy wygląd.

Bardzo często powodem tzw. „męskiego looku” są właśnie zachwiane proporcje na linii usta-nos. Dokładnie tym tematem zajmujemy się podczas zabiegu lip lift.

efekt przed
efekt po

Pacjentce zależało na wymodelowaniu ust w części centralnej, a także w części bocznej. Przy takich oczekiwaniach zastosowaliśmy deep plane bulhorn lip lift – modyfikację tradycyjnego lip lift. Deep plane lip lift daje możliwość jednoczesnego uniesienia wargi w części środkowej oraz silniejszego zadziałania na kąciki ust.

Bezpośrednio po zabiegu Pacjentka poleciała do Londynu, gdzie mieszka na co dzień. Kontrole pozabiegowe oraz zdjęcie szwów również odbyły się w Londynie. Zdjęcie przedstawia stan 3 tygodnie po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Semra 30+, z Wielkiej Brytanii, chciała zmienić proporcje twarzy i zmniejszyć odległość między nosem a ustami (było > 2 cm). Tzw. „długa warga” człowieka postarza.

„Rynienka podnosowa” została skrócona o 1 cm. Usta zostały podniesione, wymodelowane, zwiększyła się powierzchnia czerwieni wargowej, bez żadnych dodatkowych zabiegów typu powiększanie kwasem.

Efekt widoczny na drugim zdjęciu: 2 miesiące po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Sibel, 40+, z Londynu.

Usunięto 8 mm skóry z przestrzeni pod nosem po to, by lepiej zharmonizować usta z resztą twarzy.

Górna warga została tak wymodelowana, by nadmiernie nie odsłaniać zębów. Lifting ust odmłodził jej twarz; nie przeprowadzono żadnych dodatkowych zabiegów. Po lip lift wygląda zdecydowanie młodziej.

efekt przed
efekt po

Pacjentka 25+. Wąskie, asymetryczne usta. Odległość między nosem a ustami 18 mm.  Usunęliśmy tylko 4 mm tkanki. Na korzyść poprawił się kształt ust. Usta są zbalansowane, podobnie jak proporcje całej twarzy.

Zdjęcie po prawej: 2 miesiące po zabiegu. Blizna pod nosem jest jeszcze dość widoczna. Przebudowuje się ona przez ok. rok po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Sarah, UK, 20+. Odległość między nosem a ustami > 2,2 cm.

Usunęliśmy 7 mm tkanki. Usta są bardziej wyeksponowane, dobrze harmonizują z resztą twarzy. Pacjentka wygląda teraz na osobę młodszą i weselszą.
Zanim zdecydowała się na lip lift, usta powiększała kwasem, przez 6 lat co 3 miesiące. Jej organizm bardzo szybko kwas metabolizował.

efekt przed
efekt po

Pacjentka 30+. Odległość między nosem a ustami wynosiła u niej tylko 16 mm. Wykonaliśmy „konserwatywny lip lift”, z subtelnym efektem.

Usunięto 3 mm skóry. Wąskie usta zostały podniesione tak, by bardziej uwidocznić czerwień wargową. Uzyskano naturalny i subtelny efekt podniesienia środkowej części ust. Podczas uśmiechu jej zęby są widoczne (wcześniej górna warga niemal całkowicie zasłaniała zęby).

efekt przed
efekt po

Diana chciała większe usta na specjalną okazję – swój ślub. Jednak, ponieważ nosiła aparat ortodontyczny, z lip lift musiała poczekać do momentu zakończenia leczenia orto. Zalecenie dla wszystkich pacjentów.

Usunięto 7 mm tkanki. Efekty: poprawa proporcji twarzy, usta wymodelowane i naturalne, bez zabiegów dodatkowych typu powiększanie ust kwasem.

efekt przed
efekt po

Pacjentka 50+

Problem: cienka górna warga i duża odległość między nosem a ustami (19 mm), co ją postarzało.

Podczas zabiegu usunięto 6 mm skóry, usta zostały podciągnięte i wymodelowane. Czerwień wargowa stała się bardziej widoczna.

Po lip lift stała się fanką szminek – mała rzecz, a cieszy.

efekt przed
efekt po

Asia, 45+, z USA. Odległość między nosem a górną wargą została skrócona o 5 mm. Zabieg przyczynił się do odmłodzenia jej twarzy, poprawiając proporcje.

Zdjęcie po prawej: 3 miesiące po zabiegu. Była tak zadowolona z efektu po lip lift, że po 2 miesiącach wróciła do kliniki na plastykę powiek górnych, a w 2020 roku miała wykonany pełny lifting twarzy.

efekt przed
efekt po

Jola z UK, 30+ chciała mieć duże usta. Co 3-4 miesiące powiększała je kwasem hialuronowym.

Przed lip lift konieczne było u niej rozpuszczenie wypełniaczy. Nie zdecydowała się na hialuronidazę, więc czekała rok, aż kwas sam się rozpuści.

Lip lift zmienił kształt ust i poprawił symetrię. Zdjęcie po prawej: 2 lata po zabiegu. Widać na nim efekt lip lift i powiększania kwasem hialuronowym, wg własnego pomysłu Pacjentki; zrealizowane w UK.

efekt przed
efekt po

Zdjęcie przedstawia efekt liftingu ust 2 tygodnie po zabiegu. Pacjentka ma bardziej wydatną i lepiej zarysowaną górną wargę, uniesioną w środkowej części. Bullhorn lip lift został wykonany w znieczuleniu miejscowym, trwał ok. 45 min. Szwy zostały zdjęte 9 dni po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz wypełniać ust kwasem hialuronowym, do rozważenia jest metoda chirurgicznego modelowania ust – deep plane lip lift.

Czym różni się od klasycznego lip lift? Linia cięcia przebiega tuż pod nosem, ale blizna jest jeszcze cieńsza, lepiej ukryta i mniej widoczna. Metoda daje możliwość wymodelowania górnej wargi poprzez jej wywinięcie i uniesienie.

Dokładnie taką technikę zastosowaliśmy u Pacjentki widocznej na zdjęciu. Prezentujemy efekt metamorfozy 6 tygodni po zabiegu.

Deep plane lip lift daje szansę na pełniejsze, bardziej proporcjonalne usta, bez konieczności wypełniania ich kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Gdybyś jednak z czasem chciała dodać ustom objętości, oczywiście jest taka możliwość. Jedno nie wyklucza drugiego.

efekt przed
efekt po

Z wiekiem usta nie tylko tracą swoją objętość, ale również wydłuża się przestrzeń między nosem a górną wargą - jedna z cech charakterystycznych osób dojrzałych. Jest to efekt działania czasu i grawitacji.

Jeśli zależy nam na skróceniu tej odległości, a co za tym idzie - poprawie proporcji twarzy, jedynym rozwiązaniem jest metoda chirurgiczna, bullhorn lip lift.

U przedstawianej Pacjentki podnieśliśmy usta wycinając pasek skóry pod nosem i unosząc górną wargę.

Dzięki temu usta zyskały nowy kształt, a twarz – nowe proporcje.

Prezentujemy efekt ok. 2 miesiące po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Pacjentce zależało na zmianie wyglądu ust, ale nie w sposób polegający na wypełnianiu kwasem hialuronowym.

Po zabiegu bullhorn lip lift warga jest uniesiona i pełniejsza. Zmieniliśmy również na korzyść kształt ust, zgodnie z oczekiwaniami Pacjentki.

W odróżnieniu od wypełniaczy, chirurgiczne modelowanie ust (lip lift) unosi wargę do góry poprzez wywinięcie czerwieni wargowej. Dzięki temu bardziej widoczne stają się górne zęby.

Skrócenie odległości między podstawą nosa a ustami przynosi zdecydowaną poprawę proporcji twarzy, dzięki czemu twarz wygląda kilka lat młodziej.

efekt przed
efekt po

Bullhorn lip lift korzystnie wpływa na zmianę proporcji twarzy. Daje też możliwość wyrównania asymetrii ust.

Zwróć uwagę na widoczną na górnym zdjęciu asymetrię ust u naszej Pacjentki. Dodatkowo Pacjentka miała tzw. długą górną wargę - dużą odległość między ustami a podstawą nosa, co dodawało jej lat.

W znieczuleniu miejscowym (dentystycznym) wykonaliśmy lip lift.

Na zdjęciu widać efekt i bliznę 10 tygodni po zabiegu.

W swojej zmodyfikowanej technice stosuję szycie warstwowe i bardzo cienkie nici chirurgiczne. Dzięki temu u ponad 90% pacjentów już po 2 miesiącach blizna staje się praktycznie niewidoczna. Jednak nie zwalnia to Pacjentek z odpowiedniej pielęgnacji blizny, np. żelem silikonowym oraz stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Ogólnie zaleca się nie opalać blizny przez rok po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Na górnym zdjęciu widać: tzw. długą wargę – dużą odległość między nosem a ustami, dość wąską górną wargę, niewidoczne górne zęby przy lekkim uśmiechu.

Dokładnie te mankamenty chciała skorygować nasza Pacjentka. Chciała unieść górną wargę i odsłonić zęby tak, by były widoczne przy lekkim uśmiechu oraz przy mówieniu.

Wykonaliśmy bullhorn lip lift. Znieczulenie: miejscowe (dentystyczne).

Prezentujemy efekt 3 miesiące po zabiegu. Usta są pełniejsze, wymodelowane, a górne zęby nawet przy lekkim uśmiechu - widoczne.

Proszę zwrócić uwagę na niewielką bliznę pod nosem. Z czasem stanie się ona jeszcze mniej widoczna. Ogólnie przyjmuje się, że blizna przebudowuje się i zmienia na korzyść przez rok od zabiegu. W tym czasie należy stosować kremy z filtrem UV w celu uniknięcia przebarwień.

Zainspirowały Cię efekty metamorfoz naszych Pacjentek? Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji online poprzez formularz online.


Twoja konsultacja online