Lifting czoła i brwi efekty przed i po - Lifting czoła i brwi
Lifting czoła i brwi efekty przed i po
Lifting czoła i brwi efekty przed i po

Efekty liftingu czoła i brwi

Poniżej prezentujemy efekty przed i po liftingu brwi i czoła. Ten zabieg znacząco odmładza całą górną część twarzy.

Sprawa z odmładzaniem okolicy oczu bywa skomplikowana. Czasem wystarcza sama plastyka powiek górnych, a czasem zamiast korekty powiek rekomendujemy lifting brwi lub lifting brwi i czoła. Szczególnie dotyczy to Pacjentek, które mają nisko położone brwi. W takim przypadku sama plastyka powiek jest niewystarczającym zabiegiem dla uzyskania znaczącej poprawy wyglądu. Oczy nadal będą wyglądały na zmęczone i ciężkie.

Jeśli chcemy odmłodzić twarz, sprawą kluczową jest prawidłowa ocena przed zabiegiem. Powinna się ona odbyć na tradycyjnej konsultacji lekarskiej, w klinice tak, by dobrą decyzję podjąć przed pierwszym zabiegiem i uniknąć późniejszych poprawek.

efekt przed
efekt po

Nisko położone brwi i opadające powieki zwykle wymagają połączenia liftingu czoła i brwi oraz plastyki powiek.

Dokładnie tak zrobiliśmy w przypadku Pani Edyty, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka anestezjologiczna.

Zabieg obył się w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym). Ten rodzaj liftingu nie wymaga pełnego znieczulenia ogólnego.

Prezentujemy efekt 6 tygodni po zabiegu.

Brwi zostały uniesione, czoło wygładzone, rozprostowały się zmarszczki i bruzdy. Plastyka powiek spowodowała większe otwarcie oka. To wszystko spowodowało odmłodzenie twarzy o kilkanaście lat.

efekt przed
efekt po

Lifting czoła i brwi połączony z plastyką powiek górnych. Zabieg był wykonany w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Efektem są nie tylko odmłodzone oczy, ale również uniesione brwi i wygładzone czoło. Wszystkie te elementy wpływają na młody wygląd całej górnej części twarzy. Oczy stały się bardziej "otwarte", zwiększyła się powierzchnia górnej powieki, dzięki czemu aplikacja makijażu będzie łatwiejsza.

Zdjęcia zostały zrobione 2 tygodnie po zabiegu.

Rekonwalescencja po połączonych zabiegach trwa ok. 2 tygodnie. W tym czasie znikają opuchnięcia i obrzęki.

Blizny natomiast nie można opalać przez ok. rok po zabiegu - ze względu na ryzyko nieestetycznych przebarwień.

efekt przed
efekt po

Zdarza się, że sama plastyka powiek to zbyt mało, aby uzyskać pełny komfort widzenia i odmłodzić oczy.

Czasem trzeba przeprowadzić kilka procedur podczas jednego znieczulenia. Dokładnie tak zdarzyło się w przypadku tej Pacjentki.

Jeśli problem stanowią opadające powieki, przy jednoczesnym niskim położeniu brwi, zwykle przeprowadzamy lifting brwi połączony z plastyką powiek. W przypadku tej Pacjentki zdecydowaliśmy się na lifting boczny brwi i korektę powiek górnych w znieczuleniu miejscowym.

Dzięki temu uzyskaliśmy efekt większego "otwarcia" oka, podniesienia górnej powieki, a także podniesienie skrajnych części łuków brwiowych.

Zdjęcia prezentują efekt 3 tygodnie po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Pacjentka chciała odmłodzić górną część twarzy, która jej zdaniem przestała pasować do wciąż młodego wnętrza. Przy takim nadmiarze skóry w okolicy oczu i na czole, jedynym wyborem pozostaje lifting chirurgiczny. Niestety zastrzykami z toksyny botulinowej (Botox) spektakularnego efektu nie osiągniemy.

Dlatego wykonaliśmy połączony zabieg liftingu czoła i brwi oraz korekcję powiek górnych, w znieczuleniu miejscowym. Zmarszczki i bruzdy widocznie się spłyciły, brwi zostały podniesione i ułożone na tej samej wysokości. Proszę zwrócić uwagę, że na górnym zdjęciu lewa brew była zdecydowanie niżej w porównaniu do prawej.

Linia cięcia została poprowadzona na granicy z włosami. Taka lokalizacja blizny daje szansę na ukrycie jej pod włosami. Blizna przebudowuje się przez rok po zabiegu, blednie i staje się mniej widoczna.

efekt przed
efekt po

Pacjentka miała opadające powieki, ale do smutnego i zmęczonego wyglądu oczu przyczyniały się też nisko położone brwi.

Przy tak niskim ułożeniu brwi, sama plastyka powiek jest niewystarczającym zabiegiem dla uzyskania znaczącej poprawy wyglądu. Oczy nadal będą wyglądały na zmęczone i ciężkie.

Dopiero wycięcie nadmiaru skóry z górnej powieki oraz uniesienie brwi i czoła daje zdecydowany efekt odmłodzenia. Dokładnie taką kombinację zastosowaliśmy u tej Pacjentki.

Zdjęcie „po” pokazuje efekt 10 dni po zabiegu, tuż po zdjęciu szwów.

Sprawa z odmładzaniem oczu bywa skomplikowana, dlatego tak ważna jest konsultacja lekarska i podjęcie dobrej decyzji przed pierwszym zabiegiem tak, by uniknąć późniejszych poprawek.

efekt przed
efekt po

Na zdjęciu „przed” widać ciężkie brwi, które opadają na powieki, dodają lat i Pacjentkę postarzają. Pomimo tego, że człowiek jest teoretycznie wypoczęty, stale wygląda na zmęczonego.

Rozwiązaniem, które przynosi najlepszy efekt odmłodzenia i odświeżenia twarzy jest zabieg chirurgiczny.

U Pacjentki wykonaliśmy lifting brwi i czoła połączony z plastyką powiek górnych. Połączone zabiegi odbyły się w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Prezentujemy efekt 2 tygodnie po zabiegu. Odmłodzona została cała górna części twarzy dzięki temu, że wygładziły się bruzdy na czole, uniesione zostały brwi i górna powieka.

efekt przed
efekt po

Proszę zwrócić uwagę na detale, a szczególnie blizny po liftingu brwi i czoła oraz korekcie powiek górnych.

Zdjęcia pokazują stan 2 tygodnie po zabiegu. Blizny na powiekach są już mało widoczne. Blizna na czole poprowadzona na linii włosów i gotowa na lekki make-up.

Taka lokalizacja blizny po liftingu brwi i czoła powoduje, że łatwo ją zasłonić włosami, przy czym niekoniecznie musi to był długa grzywka.

Na wygląd blizny składa się wiele czynników: odpowiednie, cienkie szwy, technika szycia, a także uwarunkowania genetyczne.

Warto pamiętać, że do roku po zabiegu blizna przebudowuje się, a jej wygląd się zmienia. W tym czasie blizny nie opalamy ze względu na wysokie ryzyko powstania przebarwień.

Zainspirowały Cię efekty metamorfoz naszych Pacjentek? Chcesz porozmawiać o zabiegach, które sprawdzą się w Twojej sytuacji? Zapraszamy do kontaktu.


Rezerwuj
Zaczekaj chwilę! Jak masz na imię?

Nie odchodź stąd z pustymi rękami.
Odbierz prezent od dr. Piotra! Wybierz jeden z naszych e-booków:

  • Usta: wszystko o Lip lift,
  • Oczy: odmładzanie powiek,
  • Ogólnie: jak przygotować się do zabiegu?

Jaki temat interesuje Cię najbardziej?