Plastyka powiek - wygląd przed i efekty po - korekta powiek
Plastyka powiek efekty przed i po
Plastyka powiek efekty przed i po

Efekty plastyki powiek

Poniżej prezentujemy przykładowe efekty plastyki powiek górnych i dolnych. W większości zabiegi odbyły się w znieczuleniu miejscowym.

Zdjęcia mają dawać ogólny pogląd na to, jakie efekty są możliwe do uzyskania poprzez chirurgiczną korektę powiek. Ze względu na to, że każdy człowiek ma inne warunki anatomiczne, nie zawsze ten konkretny efekt będzie możliwy do osiągnięcia w Pani przypadku. U góry są zdjęcia przed, a na dole po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Pacjentka przeszła zabieg plastyki powiek górnych i dolnych. Na zdjęciu u góry widoczne są przepukliny tłuszczowe, które zostały chirurgicznie usunięte. Chirurg skorygował też opadającą powiekę górną poprzez wycięcie nadmiaru obwisłej skóry.

Po zabiegu oczy pacjentki zostały zdecydowanie odmłodzone. Oko jest otwarte, powieka nie opada, „worki” pod oczami zostały usunięte. Poza plastyką powiek górnych i dolnych nie były tu przeprowadzane żadne dodatkowe zabiegi.

efekt przed
efekt po

Pacjentka napisała do kliniki: „ Panie doktorze, kur#^a! Tak, dobrze, to jeszcze nie było! Pardon my French! Ale inaczej tych emocji wyrazić nie umiem…” To ogromna radość, gdy Pacjentki są zadowolone i widzą, jak dużo oczy zmieniają w wyglądzie całej twarzy.

Po zabiegu przeprowadzonym w znieczuleniu miejscowym oczy są otwarte, powieka jest uniesiona i wyraźnie widoczna, a skóra nie kładzie się na rzęsach. Jeśli chodzi o bliznę: na zdjęciu jest przykład świeżej blizny. Jest ona jeszcze dość widoczna. W ciągu roku blizna zmienia swój kolor na jaśniejszy i staje się mniej widoczna.

efekt przed
efekt po

Pacjentka po chirurgicznej korekcie powiek górnych wykonanej w znieczuleniu miejscowym. Nadmiar skóry na powiekach górnych (widoczny na zdjęciu u góry) powodował efekt „ciężkich powiek”, ograniczających pole widzenia i utrudniających wykonywanie makijażu oka.

Podczas zabiegu nadprogramowa skóra została usunięta. Dzięki temu oko jest otwarte, a pacjentka pozbyła się sennego, smutnego spojrzenia. Oczy odzyskały dawną świeżość i młodszy wygląd. W tym przypadku nie były wykonywane żadne dodatkowe zabiegi typu lifting brwi. Pacjentka ma idealną naturalną linię brwi. Zdjęcie poniżej wykonane jest ok. 10 dni po zabiegu, tuż po zdjęciu szwów. Stąd na górnej powiece widoczne są zaczerwienienia, które z czasem zbledną i staną się mniej widoczne.

efekt przed
efekt po

Pacjentce zależało na odświeżeniu wyglądu okolicy oczu.

Pomimo, że czuła się dobrze, często słyszała pytania typu: "jesteś zmęczona, czy niewyspana?". Taki efekt zmęczonych oczu powoduje nadmiar skóry, która odkłada się na powiece.

Prezentujemy efekt plastyki powiek górnych 2 miesiące po zabiegu.

Nadmiar skóry został wycięty. Powiększyła się powierzchnia ruchomej powieki. Oko jest otwarte. Dzięki tak niewielkiemu zabiegowi uzyskaliśmy efekt odmłodzenia i odświeżenia całej górnej części twarz.

Po tym czasie blizny są już zagojone, warto jednak pamiętać, że proces gojenia się blizny trwa ok. roku. W tym czasie należy unikać słońca, nie opalać blizny tak, by nie spowodować trudnych do usunięcia przebarwień w miejscu blizny.

efekt przed
efekt po

Jeśli zabiegi medycyny estetycznej nie przynoszą satysfakcjonującego efektu w zakresie uniesienia górnej powieki, warto rozważyć korektę chirurgiczną.

Plastyka powiek to niewielki, krótki zabieg, który daje dobry efekt uniesienia powieki i większego "otwarcia" oka.

Na zdjęciach widać efekt 3 miesiące po zabiegu. Oko otworzyło się, skóra nie kładzie się już na powiekach. Pacjentce łatwiej jest nakładać makijaż. Polepszyło się też pole widzenia.

Na zdjęciu prezentujemy efekt samej plastyki powiek górnych, bez żadnych zabiegów dodatkowych.

Plastykę powiek górnych można łączyć z zabiegami dodatkowymi jak np.: z plastyką powiek dolnych, liftingiem bocznym brwi, liftingiem czoła i brwi. Korekta powiek może też być wykonana podczas liftingu twarzy.

efekt przed
efekt po

Na zdjęciu widoczny jest efekt plastyki powiek górnych 2 miesiące po zabiegu. Oczy wyglądają zdecydowanie lepiej, a blizny już są prawie niewidoczne.

W efekcie chirurgicznej korekty powiek powiększyła się powierzchnia powieki ruchomej, na którą można nałożyć makijaż. Powieka nie opada. Pole widzenia jest zdecydowanie bardziej komfortowe.

Często korektę powiek przeprowadzamy właśnie z powodów estetycznych, jak i zdrowotnych. Pacjentki z opadającą górną powieką często zgłaszają problemy z gorszym widzeniem, ponieważ nadmiar skóry przysłania pole widzenia. Ten problem rozwiązujemy podczas chirurgicznej korekty powiek górnych.

efekt przed
efekt po

Pacjentka w wieku 45+.

Przez lata korzystała z wielu zabiegów kosmetycznych, które nie spełniły jej oczekiwań w zakresie podniesienia opadających powiek.

Przeprowadzono zabieg chirurgicznej korekty powiek górnych, w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Prezentujemy efekt po miesiącu od zabiegu. Spojrzenie jest weselsze, oko się bardziej otworzyło, zmienił się wyraz całej twarzy.

W przypadku tej pacjentki nie wykonywaliśmy żadnych zabiegów towarzyszących. Gdyby jednak zależało na zlikwidowaniu „kurzych łapek”, można wykonać zastrzyki z toksyny botulinowej.

efekt przed
efekt po

Lifting powieki górnej. Znieczulenie miejscowe.

Powieki przed: ciężkie, opadające, skóra kładzie się na rzęsach.

Efekt po: 5 miesięcy po zabiegu, w lekkim makijażu. Jeśli chodzi o makijaż po zabiegu: można zacząć nakładać produkty kosmetyczne tuż po zdjęciu szwów, czyli ok. tydzień po zabiegu.

Blizna na tym etapie wymaga jeszcze pielęgnacji (krem na bliznę oraz ochrona przeciwsłoneczna), ale na dzień można nakładać już podkład, korektor, cienie do powiek.

efekt przed
efekt po

Plastyka powiek górnych przeprowadzona w znieczuleniu miejscowy (dentystycznym).

Podczas zabiegu usunęliśmy nadmiar tkanek na powiece górnej, powieka została uniesiona, odsłaniając większą część powieki ruchomej. To z kolei dało weselszy, bardziej pogodny wyraz całej twarzy. Zdjęcie przedstawia efekt 3 miesiące po zabiegu.

Korekta powiek to krótki, trwający ok. 45 min. zabieg, który na korzyść odmienia nie tylko wygląd oczu, ale też wygląd całej twarzy.

Jeśli Pacjentce zależałoby na usunięciu kurzych łapek w okolicy oczu, można podać w te miejsca toksynę botulinową (botoks), która zrelaksuje mięśnie, dzięki czemu drobne bruzdy nie będą widoczne.

efekt przed
efekt po

Pacjentka przyszła z problemem opuchniętych oczu, który dotyczył głównie obszaru powiek dolnych. Przeprowadzono chirurgiczną korektę powiek dolnych, usuwając przepukliny tłuszczowe odpowiedzialne z efekt zmęczonych i opuchniętych oczu.

Po zabiegu, który trwał ok. półtorej godziny i był przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, oczy zyskały młodszy wygląd. Są bardziej otwarte. Zniknął też efekt opuchlizny. Poza plastyką powiek dolnych, nie były tu przeprowadzane żadne dodatkowe zabiegi. Jednak plastyka powiek górnych i dolnych należą do najbardziej popularnych zabiegów występujących w parze. Połączony zabieg najczęściej wykonuje się w sedacji.

efekt przed
efekt po

Pacjentka po plastyce powiek górnych wykonanej w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Skóra nie kładzie się na górnej powiece – jest to efekt wycięcia jej nadmiaru. Oko otworzyło się i spowodowało, że osoba wygląda zdecydowanie młodziej.

Plastykę powiek można połączyć z liftingiem brwi i czoła - dokładnie tak zrobiliśmy w przypadku tej Pacjentki. ponieważ pani zależało na podniesieniu i wymodelowaniu brwi oraz zniwelowaniu zmarszczek i bruzd na czole.

Połączone zabiegi wykonywane są najczęściej w tym samym znieczuleniu (miejscowym). Jeśli natomiast korekta powiek jest elementem liftingu twarzy i szyi, zabieg najczęściej robimy w znieczuleniu ogólnym.

efekt przed
efekt po

Plastyka powiek to nie jest tylko zabieg typowo estetyczny, poprawiający wygląd oczu. Często jest to zabieg wykonywany ze wskazań zdrowotnych, bo ludziom zależy na poprawie komfortu widzenia. Często pole widzenia pogarsza się ze względu na nadmiar wiotkiej skóry, która opada na oczy. Oczywiście poprawa wyglądu oczu wpływa też na to, jak potem odbierają nas inni. Po zabiegu wyglądamy zwykle na osoby pogodniejsze, bardziej energiczne i wypoczęte.

Na zdjęciu prezentujemy efekt 3 miesiące po plastyce powiek górnych wykonanej w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Proszę zwrócić uwagę na mało widoczną bliznę. Jest ona delikatnie widoczna przy zamkniętych oczach, a niewidoczna przy oczach otwartych. Bliznę trzeba pielęgnować przez rok po zabiegu, szczególnie jeśli chodzi o stosowanie kremów z filtrem UV.

efekt przed
efekt po

Bardzo często w odmłodzeniu oczu nie chodzi o względy typowo estetyczne. Najczęściej mówimy o powodach zdrowotnych – opadające powieki ograniczają pole widzenia i wpływają na komfort widzenia Pacjenta. Dokładnie taka sytuacja miała miejsce u tej Pacjentki.

Wykonano korektę powiek górnych w znieczuleniu miejscowym.

Prezentujemy efekt 7 miesięcy po zabiegu. Dzięki wycięciu nadmiaru luźnej skóry i uniesieniu górnych powiek, oko otworzyło się. Pacjentka zyskała zupełnie inny komfort patrzenia.

efekt przed
efekt po

Plastyka powiek górnych, Warszawa.

Nie zawsze jest to zabieg poprawiający komfort widzenia (względy zdrowotne). Czasem ludzie decydują się na niego dlatego, że chcą robić na innych lepsze wrażenie. Opadające powieki powodują, że inni postrzegają nas jako zmęczonych, niewyspanych, smutnych. Oczy widać szczególnie w czasach, gdy nosimy maseczki.

Na zdjęciu pacjentka 3 miesiące po plastyce powiek górnych. Proszę zwrócić uwagę na bliznę. Jest ona prawie niewidoczna przy otwartych oczach. Oczywiście po zabiegu blizna wymaga pielęgnacji – szczególnie ochrony przed słońcem. Przez pierwszy rok po zabiegu wskazane są kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

efekt przed
efekt po

Blefaroplastyka, powieki górne. Znieczulenie miejscowe.

Na górnym zdjęciu widać typowy efekt opadania skóry. Skóra kładzie się na linii rzęs, powierzchnia ruchomej powieki jest prawie niewidoczna.

Z tych powodów Pacjentka wybrała plastykę powiek górnych. Dla porównania efekt przed-po. Rezultat 4 miesiące po zabiegu.

Dzięki wycięciu porcji skóry z górnych powiek, oczy stały się weselsze, spojrzenie bardziej świeże.

efekt przed
efekt po

Czasami zabieg plastyki powiek górnych ograniczony jest tylko do jednego oka, tak jak to było w przypadku tej pacjentki. Pani zgłosiła się do kliniki, bo przeszkadzała jej asymetria oka i opadanie prawej powieki, utrudniające prawidłowe widzenie.

Zdjęcie poniżej zostało zrobione 6 miesięcy po zabiegu, który obejmował skrócenie mięśnia dźwigacza. Ten zabieg jest przykładem plastyki powiek górnych wykonywanej z powodów medycznych, w celu poprawy pola widzenia. Blefaroplastyka również poprawiła wygląd oczu, ale ta pacjentka była zainteresowana głównie poprawą funkcjonalności oka.

efekt przed
efekt po

Pacjentka po plastyce powiek górnych. Zdjęcie wykonane ok. 10 dni po zabiegu, bezpośrednio po zdjęciu szwów. Z tego powodu widoczne są świeże blizny, które z czasem zbledną i staną się mniej widoczne.

Zabieg został wykonany w znieczuleniu miejscowym. Nadmiar skóry na powiekach został chirurgicznie usunięty, aby „otworzyć” oko i je odświeżyć. Wymodelowany został również mięsień okrężny oka, który w dużej mierze wpływa na finalny kształt oczu.

Ponieważ pacjentka ma idealną linię brwi, nie było konieczne ich podnoszenie (lifting brwi), ale bardzo często te dwie procedury są łączone w jednym zabiegu, w jednym znieczuleniu.

efekt przed
efekt po

Pacjentka po zabiegu blefaroplastyki powiek górnych.

Chirurgicznie, w znieczuleniu miejscowym usunięto nadprogramową ilość skóry z górnych powiek, które wyraźnie utrudniały widzenie.

Poza poprawą pola widzenia (wskazania medyczne do zabiegu), pacjentka uzyskała dobry efekt estetyczny – oko bardziej otwarte, odświeżone i młodszy wygląd.

efekt przed
efekt po

Pacjentka po zabiegu korekty powiek górnych. Zgłosiła się z problemem estetycznym: opadających powiek i smutnym spojrzeniem spowodowanym przez opadające kąciki oczu.

Dzięki chirurgicznemu usunięciu nadmiaru obwisłej skóry, oko „otworzyło się” i zyskało nowy kształt – proszę zwrócić uwagę na uniesienie kącików oczu widoczne na zdjęciu na dole. Po zdjęciu szwów i zakończeniu okresu rekonwalescencji, który w przypadku korekty powiek górnych trwa ok. 2 tygodnie, powiedziała nam, że czuje się o 10 lat młodsza.

Żaden zabieg z zakresu medycyny estetycznej nie przyniesie tak spektakularnego i długotrwałego efektu jak chirurgiczna plastyka powiek.

efekt przed
efekt po

Pacjentka po blefaroplastyce powiek górnych wykonanych w znieczuleniu miejscowym.

Widoczny jest nadmiar skóry na górnych powiekach. Jest to efekt działania grawitacji i naturalna konsekwencja procesu starzenia się.

Nadmiar skóry jest defektem estetycznym (oczy wyglądają smutno i sennie), jak również funkcjonalnym (opadająca powieka ogranicza pole widzenia).

efekt przed
efekt po

Ta sama Pacjentka co na zdjęciu powyżej. Widok zamkniętych oczu przed i po zabiegu.

Nadprogramową tkankę z powiek górnych usunięto. Efektem jest poprawa pola widzenia oraz odmłodzenie oczu.

Takiego efektu odmłodzenia oczu nie można osiągnąć żadnym zabiegiem medycyny estetycznej.

efekt przed
efekt po

U tej pacjentki wykonano plastykę powiek górnych. Głównym problemem była opadająca powieka, która „kładła” się na linii rzęs, dając efekt ciągle zmęczonej twarzy.

Zdjęcie poniżej zostało zrobione ok. tydzień po zabiegu, chwilę po usunięciu szwów. Z tego powodu blizna jest dość widoczna i czerwona. Z czasem zblednie i będzie niewidoczna przy otwartych oczach.

Jeśli chodzi o rekonwalescencję po zabiegu plastyki powiek górnych – zwykle trwa ona ok. 2 tygodnie. W tym czasie typowo występuje zasinienie i obrzęk.

efekt przed
efekt po

Przykład plastyki powiek górnych wykonanej u Pacjentki pochodzącej z Azji. Poprosiła ona o oczy europejskie, czyli takie, które: mają zmarszczkę na górnej powiece 8-10 mm ponad rzęsami, są bardziej okrągłe, bez fałdu nakątnego.

Zabieg chirurgiczny daje szansę na spełnienie takich oczekiwań.

Na dolnym zdjęciu widać zdecydowanie większą część powieki ruchomej oraz inny kształt oka. Zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym).

Prezentujemy efekt metamorfozy 2 miesiące po zabiegu.

Zainspirowały Cię efekty metamorfoz naszych Pacjentek? Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji online poprzez formularz online.


Twoja konsultacja online