Korekcja nosa - wygląd przed i efekty po - korekta nosa
Pełna korekta nosa efekty przed i po
Pełna korekta nosa efekty przed i po

Efekty pełnej korekty nosa

Poniżej prezentujemy przykładowe efekty pełnej korekty nosa. Wszystkie zabiegi odbyły się w znieczuleniu ogólnym.

Zdjęcia mają dawać ogólny pogląd na to, jakie efekty są możliwe do uzyskania poprzez chirurgiczną korektę nosa. Ze względu na to, że każdy człowiek ma inne warunki anatomiczne, nie zawsze ten konkretny efekt będzie możliwy do osiągnięcia w Pani przypadku. Zdjęcia z lewej strony przedstawiają wygląd przed zabiegiem, zdjęcia z prawej strony po wykonaniu zabiegu.

efekt przed
efekt po

Podczas całkowitej korekcji nosa wykonaliśmy: rekonstrukcję i repozycję przegrody, przeszczepy chrząstek, stworzenie podparcia czubka nosa, modelowanie kości, polerowanie grzbietu nosa, usunięcie garbu, zmniejszenie skrzydeł i modelowanie dziurek nosa.

Zabieg przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Wizyta kontrolna, usunięcie opatrunku i szwów następuje zwykle ok. 8 dni po zabiegu.

efekt przed
efekt po

Prezentujemy efekt pełnej korekty nosa z profilu. Po zabiegu wykonanym w znieczuleniu ogólnym, na plus zmienił się jej profil. Nos jest prosty, mniejszy, a młoda twarz zyskała lekkość.

Nos zawsze staramy się dopasować do twarzy i osobowości Pacjentki. Dlatego tak ważna jest konsultacja lekarska przed zabiegiem. Operacja plastyczna nosa to również ten rodzaj zabiegu, który wymaga konsultacji tradycyjnej, w klinice. Nie jest możliwa prawidłowa ocena sytuacji w trakcie konsultacji online.

efekt przed
efekt po

Ta energiczna dziewczyna, z bardzo pozytywną energią, od zawsze marzyła o tym, aby poprawić jeden detal w swojej twarzy – nos. Nie lubiła garbka, nie podobał się jej duży czubek i nieproporcjonalnie duże skrzydełka. Wszystko to nadawało twarzy ciężkości.

Wykonaliśmy pełną korekcję nosa w części kostnej i chrzęstnej. Zabieg trwał 3 godziny i został przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym. Pełna rekonwalescencja po operacji plastycznej nosa trwała ok. 2 tygodnie. Prezentowany efekt to stan ok. 2 miesiące po operacji.

efekt przed
efekt po

Rynoplastyka – efekt rok po zabiegu.

Pacjentka od zawsze miała problem z oddychaniem. Nos nie do końca pasował do jej subtelnej, dziewczęcej twarzy.

Przeprowadzono pełną korektę nosa, która dotyczyła części chrzęstnej i kostnej oraz obejmowała prostowanie przegrody. Zabieg był wykonany ze wskazań medycznych i estetycznych.

Nowy nos na korzyść zmienił twarz Pacjentki. Uzyskaliśmy również lepszy profil, dzięki poprawieniu proporcji nos-usta.

efekt przed
efekt po

Pacjentka 8 dni po całkowitej, wtórnej korekcji nosa. Była to operacja poprawkowa po wcześniejszym nieudanym zabiegu. Przeprowadziliśmy pełną korekcję nosa, rekonstrukcję części chrząstek tworzących rusztowanie dla nosa. Wtórną korektę nosa wykonuję metodą otwartą.

Zdjęcie wykonane zostało po usunięciu sztywnika i szwów z nosa, ok. 2 tygodnie po zabiegu. Mimo lekkiego obrzęku oraz schodzących jeszcze zasinień, już widać, że nowy nos pasuje do twarzy. Jest on prosty, lekko zadarty, symetryczny.

efekt przed
efekt po

Ta sama pacjentka, co na zdjęciu powyżej, po pełnej korekcie nosa kostnego i chrzęstnego. 

Na profilu wyraźnie widać uniesiony i wymodelowany czubek, prosty nos, mniejsze skrzydełka. Nowy nos jest w dobrej proporcji do twarzy.

Wszelkie korekty wtórne nosa niosą z sobą zdecydowanie większe ryzyko i bardziej nieprzewidywalny efekt niż zabieg wykonywany po raz pierwszy. 

efekt przed
efekt po

Na tym zdjęciu najdokładniej widać problem, z którym zgłosiła się Pacjentka po pierwszej, nieudanej operacji plastycznej nosa. 

Nos nie był w osi twarzy, był skrzywiony w jedną stronę, dziurki nie były równe. 

Po wykonanej wtórnej korekcie nosa (część kostna i chrzęstna) uzyskaliśmy dobre proporcje i symetrię. To one w dużej mierze decydują o ogólnym wyglądzie twarzy.

efekt przed
efekt po

W przypadku tej Pacjentki wykonaliśmy pełną korektę nosa, w znieczuleniu ogólnym. 

Nos został wyprostowany, czubek podniesiony, skrzydełka zmniejszone. Na zdjęciu pokazujemy efekt 3 miesiące od operacji. Twarz zyskała lekkość, kobiecość, subtelność. Wszystko dzięki poprawie proporcji. 

Zwróć uwagę jak bardzo postarza opadający czubek nosa i jak bardzo odmładza podniesienie go.

efekt przed
efekt po

Zdjęcie przedstawia Pacjentkę rok po całkowitej korekcji nosa. Skorygowaliśmy część kostną nosa, wyprostowaliśmy przegrodę, dzięki czemu uzyskaliśmy poprawę profilu oraz lepszy komfort oddychania. Wymodelowane zostały też czubek nosa oraz skrzydełka.

Jeśli Pacjentka oczekuje zmiany całego nosa konieczna jest pełna korekta nosa, w znieczuleniu ogólnym.

efekt przed
efekt po

Zdjęcia pokazują Pacjentkę 7 dni po operacji nosa. Widoczne są jeszcze zasinienia na twarzy, które schodzą z czasem.

W tym przypadku operacja obejmowała modelowanie części kostnej i chrzęstnej nosa. Jeśli chodzi o część kostną – nos został znacząco zmniejszony, a przegroda wyprostowana. W zakresie części chrzęstnej – czubek ukształtowany na nowo i podniesiony.

Zabieg był wykonany w znieczuleniu ogólnym.

efekt przed
efekt po

Ta sama Pacjentka co powyżej.

Zobacz jaki korzystny efekt odmładzający może przynieść operacja plastyczna nosa.

Nos lekko wklęsły i zadarty to cecha młodej twarzy. Z wiekiem, gdy czubek nosa zaczyna opadać, nie pozostaje to bez wpływu na wygląd całej twarzy.

Dzięki zmianie kształtu nosa uzyskaliśmy widoczny efekt odmłodzenia twarzy. Poza operacją plastyczną nosa nie wykonywaliśmy żadnych dodatkowych zabiegów.

Zainspirowały Cię efekty metamorfoz naszych Pacjentek? Chcesz porozmawiać o zabiegach, które sprawdzą się w Twojej sytuacji? Zapraszamy do kontaktu.


Rezerwuj