Lip Lift – efekty przed i po | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa
 
EFEKTY LIP LIFT

Efekty lip lift – przed i po zabiegu

Poniżej prezentujemy przykładowe efekty przed-po lip lift. Pokazane są tu Pacjentki w różnym wieku - i młodsze (20-30 lat) i starsze (40-50 lat)

Wszystkie miały cienką górną wargę oraz tzw. "długą wargę", co wprowadzało dysproporcję w ich twarzach. Niemal wszystkie w pierwszej kolejności próbowały wypełniaczy ust. Jednak finalnie zdecydowały się na chirurgiczne modelowanie ust.

Przejrzyj zdjęcia przed i po - dla inspiracji. Pamiętaj, że prezentowane tu efekty są przykładowe i zależą od warunków anatomicznych danej Pacjentki i jej oczekiwań co do efektu końcowego. Nie zawsze konkretny efekt będzie możliwy do powtórzenia w Twoim przypadku, bo każdy człowiek ma inną budowę.

We wszystkich przypadkach lifting ust przyniósł naturalny efekt, poprawę proporcji twarzy i efekt ogólnego odmłodzenia.

Efekty:
  • Zwiększenie powierzchni czerwieni wargowej
  • Wymodelowanie ust i poprawa ich symetrii
  • Skrócenie odległości między podstawą nosa a ustami
  • Poprawa proporcji twarzy
  • Bardziej kobiecy i młodszy wygląd

Pacjentka 25+, z Londynu. Piękna zarówno przed, jak i po lip lift.

Przyleciała do Polski na ten zabieg, pomimo tego, że na co dzień korzysta z usług lekarzy medycyny estetycznej na Harley Street w Londynie.

Na zdjęcu po lewej widać dużą odległośc między nosem a górną wargą, co wpływało na niekorzystne proporcje całej twarzy. Twarz wyglądała na starszą i smutniejszą niż jest w rzeczywistości. Po lip lift (zabieg w znieczuleniu miejscowym) usta zyskały nowy kształt, a twarz – nowe, korzystne proporcje.


Semra z Wielkiej Brytanii. Wiek: 30+. Pacjentka chciała zmienić proporcje twarzy i zmniejszyć odległość na linii nos-usta (u niej ponad 2 cm). Tzw. „długa warga” człowieka postarza i powoduje, że wyglądamy smutno.

W tym przypadku „rynienka podnosowa” została skrócona o 1 cm. Usta zostały podniesione, wymodelowane, zwiększyła się powierzchnia czerwieni wargowej. Nie wykonano żadnych dodatkowych zabiegów np. powiększanie ust kwasem.

Efekt widoczny na drugim zdjęciu jest efektem 2 miesiące po zabiegu. Po lip lift na korzyść zmieniły się proporcje całej twarzy.


Sibel, 40+, z Londynu.

Usunięto 8 mm skóry z przestrzeni pod nosem po to, by lepiej zharmonizować usta z resztą twarzy.

Górna warga została tak wymodelowana, by nadmiernie nie odsłaniać zębów. Lifting ust odmłodził jej twarz; nie przeprowadzono żadnych dodatkowych zabiegów. Po lip lift wygląda zdecydowanie młodziej.


Sarah, Wielka Brytania. Wiek: 20+.

Długość wargi: 2,2 cm. Tzw. długa warga wprowadzała dysproporcję w całej twarzy. Dolne piętro twarzy, pomimo młodego wieku Pacjentki, wyglądało na zdecydowanie starsze niż górne. Było to spowodowane właśnie dysproporcją między nosem a ustami.

Zanim zdecydowała się na bullhorn lip lift, usta powiększała kwasem, przez 6 lat, regularnie co 3 miesiące. Jej organizm bardzo szybko kwas metabolizował.

Po lip lift, podczas którego usunięto 7 mm skóry, jej usta stały się pełniejsze, bardziej wyeksponowane, dobrze harmonizując z resztą twarzy. Zmienił się wyraz całej twarzy. Sarah wygląda teraz na osobę młodszą i weselszą.


Pacjentka w wieku 25+, z Wielkiej Brytanii.

Zgłosiła się z problemem wąskich, asymetrycznych ust i długą rynienką podnosową.

Problemu nie rozwiązały wypełniacze ust. Dodawały co prawda objętości, ale Pacjentka chciała innego kształtu – bardziej symetrycznych ust. Chciała też unieść górną wargę i zmniejszyć odległość między nosem a ustami (wyjściowo 18 mm).

W jej przypadku usunięto tylko 4 mm tkanki. Niewiele. Jednak proszę spojrzeć na znaczącą różnicę w kształcie ust. Zdecydowanie bardziej widoczna jest czerwień wargowa. Kształt ust jest zbalansowany, podobnie jak proporcje całej twarzy.

Zdjęcie po prawej zostało zrobione dwa miesiące po zabiegu. Blizna pod nosem jest jeszcze dość widoczna. Blizna goi się i przebudowuje przez ok. rok po zabiegu. Z czasem blednie i staje się mniej widoczna.


Pacjentka 30+, z Londynu.

Wyjściowa odległość między nosem a ustami wynosiła u niej tylko 16 mm. Zatem lip lift mógł być przeprowadzony jedynie w sposób zachowawczy, z subtelnym efektem.

W jej przypadku usunięto 3 mm skóry. Wąskie usta zostały podniesione tak, by bardziej uwidocznić czerwień wargową. Uzyskano naturalny i subtelny efekt podniesienia środkowej części ust. Podczas uśmiechu jej zęby są widoczne (wcześniej górna warga niemal całkowicie zasłaniała zęby).


Pacjentka w wieku 30+, Londyn.

Przez lata poszukiwała idealnych proporcji twarzy, powiększając usta wypełniaczami, podnosząc kąciki ust Botoksem. Myślała nawet o operacji plastycznej nosa

Zabiegi nie przynosiły widocznej poprawy. Finalnie zdecydowała się na chirurgiczne modelowanie ust. Jej długa warga (ok. 19 mm) powodowała smutny wyraz twarzy, który ją postarzał. Usunięto 7 mm skóry.

Zdjęcie po prawej prezentuje efekt 3 miesiące po zabiegu. Usta są większe, wymodelowane, podniesione. Uzyskano poprawę proporcji całej twarzy. Twarz zyskała bardziej kobiecy wygląd. Bardzo często powodem tzw. „męskiego looku” są zachwiane proporcje na linii usta-nos. Dokładnie ten temat adresuje lip lift.


Zdjęcie przed i po przedstawia efekt liftingu ust 2 tygodnie po zabiegu.

Pacjentka ma bardziej wydatną i lepiej zarysowaną górną wargę, uniesioną w środkowej części. Bullhorn lip lift został wykonany w znieczuleniu miejscowym, trwał ok. 45 min. Szwy zostały zdjęte 9 dni po zabiegu.


Diana z Wielkiej Brytanii. Wiek: 20+.

Chciała większe usta na specjalną okazję – swój ślub. Jednak ponieważ nosiła aparat ortodontyczny, z wykonaniem lip lift musiała poczekać do momentu zakończenia leczenia ortodontycznego.

Tego zabiegu nie rekomenduje się przeprowadzać w trakcie leczenia ortodontycznego (aparat stały lub Invisilign) czy leczenia stomatologicznego (np. licówki) – ze względu na duże ryzyko rozciągania skóry i późniejszego rozejścia się blizny.

W przypadku tej Pacjentki usunięto 7 mm skóry z przestrzeni pomiędzy nosem a górną wargą. Po lip lift poprawiły się jej proporcje twarzy, usta są wymodelowane, większe, a przede wszystkim - naturalne. Efekt prezentowany na zdjęciu jest efektem samego lip lift oraz makijażu. Nie było zabiegów dodatkowych typu powiększanie ust kwasem.


Pacjentka 50+

Problem: cienka górna warga i duża odległość między nosem a ustami (19 mm), co ją postarzało.

Podczas zabiegu usunięto 6 mm skóry, usta zostały podciągnięte i wymodelowane. Czerwień wargowa stała się bardziej widoczna.

Po lip lift stała się fanką szminek – mała rzecz, a cieszy.


Asia, 45+, z USA.

Z rozczarowania wypełniaczami ust zdecydowała się na chirurgiczne powiększenie ust – lip lift.

W jej przypadku rynienka podnosowa została skrócona o 5 mm. Zabieg przyczynił się do odmłodzenia jej twarzy, poprawiając proporcje.

Zdjęcie po prawej zostało zrobione 3 miesiące po zabiegu. Była tak zadowolona z efektu po lip lift, że po 2 miesiącach wróciła do Dr Osuch Clinic na plastykę powiek górnych, a w 2020 roku miała wykonany pełny lifting twarzy.


Jola z Wielkiej Brytanii. Wiek: 30+.

Pacjentka chciała mieć duże usta. Co 3-4 miesiące powiększała je kwasem hialuronowym.

Przed wykonaniem lip lift w jej przypadku konieczne było rozpuszczenie wypełniaczy. Ponieważ nie zdecydowała się na hialuronidazę, czekała rok, do momentu aż kwas rozpuści się w sposób naturalny.

Lip lift zmienił kształt ust i poprawił ich symetrię. Zdjęcie po prawej stronie zostało zrobione 2 lata po zabiegu i widać na nim efekt chirurgicznego modelowania oraz powiększania kwasem hialuronowym, wg własnego pomysłu Pacjentki; zrealizowane w Wielkiej Brytanii.
Zainspirowały Cię efekty metamorfozy naszych Pacjentek? Marzysz o poprawieniu kształtu ust? Wyślij do nas zdjęcia twarzy i krótki opis swoich oczekiwań przez formularz, by uzyskać feedback od chirurga czy lip lift sprawdzi się również w Twoim przypadku.


Twoja konsultacja online
Zaczekaj chwilę! Jak masz na imię?

Nie odchodź stąd z pustymi rękami.
Odbierz prezent od dr. Piotra! Wybierz jeden z naszych e-booków:

  • Usta: wszystko o Lip lift,
  • Oczy: odmładzanie powiek,
  • Ogólnie: jak przygotować się do zabiegu?

Jaki temat interesuje Cię najbardziej?