Lifting twarzy i szyi - wygląd przed i efekty po - Lifting twarzy i szyi
Lifting twarzy i szyi efekty przed i po
Lifting twarzy i szyi efekty przed i po

Efekty liftingu twarzy i szyi

Poniżej prezentujemy przykładowe efekty liftingu twarzy i szyi u Pacjentek w różnym wieku - i młodszych i tych bardziej dojrzałych.

Każda z Pacjentek przyszła z innym problemem. Każda też miała swoje indywidualne warunki anatomiczne, do których dopasowaliśmy zabieg. Dlatego prosimy traktować poniższe zdjęcia przed-po jako inspirację i pokazanie możliwości chirurgicznego liftingu twarzy.

Proszę pamiętać, że nie zawsze konkretny efekt będzie możliwy do powtórzenia w Pani przypadku. Przewidywany efekt zawsze omawiamy na konsultacji. Z lewej zaprezentowane są zdjęcia przed, a po prawej po zabiegu.

efekt przed
efekt po

U Pacjentki wykonaliśmy zabieg typu „kombo” składający się z liftingu twarzy i szyi, liftingu brwi i liposhiftingu. Połączone zabiegi wykonane były w jednym znieczuleniu (ogólnym).

Zdjęcia przedstawiają efekt 2 tygodnie po zabiegu. W metamorfozie nie chodziło o diametralna zmianę czy radykalne odmłodzenie. Raczej chodziło o odświeżenie twarzy i lepsze dopasowanie twarzy do pogodnego wnętrza Pacjentki.

efekt przed
efekt po

Zwróć uwagę na detale widoczne po liftingu twarzy i szyi: bardziej napięta skóra, uniesione policzki, brak „chomików” odmłodzony owal twarzy i podbródek. Jednocześnie Pacjentka zachowała swoje naturalne rysy twarzy.

Taki efekt jest możliwy do uzyskania tylko poprzez chirurgiczny lifting twarzy. Nie dadzą go inne metody nieinwazyjne (wypełniacze, nici).

efekt przed
efekt po

U Pacjentki wykonaliśmy zabieg typu „kombo”, czyli: lifting twarzy i szyi, plastykę powiek, lifting boczny brwi oraz lip lift. Wszystko odbyło się w znieczuleniu ogólnym.

Jak zawsze postawiliśmy na naturalność, co w przypadku tak dużej metamorfozy oznacza, że Pacjentka powinna wyglądać lepiej i młodziej, ale nie powinna wyglądać na osobę, która poddała się operacji plastycznej.

Prezentujemy efekt 2 miesiące po zabiegu. Czas gojenia: ok. 14 dni.

efekt przed
efekt po

Zwróć uwagę jak po liftingu twarzy i szyi poprawił się owal twarzy i linia żuchwy.

Bruzdy nosowo-wargowe spłyciły się dzięki lepszemu napięciu skóry i powięzi (tkanka umiejscowiona pod skórą). Policzki zostały uniesione.

Pacjentce ubyło kilka lub nawet kilkanaście lat.

efekt przed
efekt po

Na tym zdjęciu jeszcze bardziej wyraźnie widać efekt uniesionych policzków. Na korzyść zmienił się też podbródek i szyja.

Prezentujemy efekt 2 miesiące po zabiegu liftingu twarzy i szyi, który wykonany był w znieczuleniu ogólnym.

efekt przed
efekt po

Pacjentka 2 tygodnie po liftingu dolnej części twarzy i szyi oraz plastyce powiek dolnych. Widoczne są jeszcze drobne siniaki i obrzęk, które znikają z czasem.

Twarz została odmłodzona, policzki podniesione, na korzyść zmienił się też profil twarzy i podbródek.

Zabieg przeprowadzony był w znieczuleniu ogólnym.

efekt przed
efekt po

Pacjentka zdecydowała o rozłożeniu swojej metamorfozy w czasie.

Najpierw wykonaliśmy chirurgiczne modelowanie ust – lip lift. Po ok. 3 latach – korektę powiek górnych, a następnie plastykę powiek dolnych i lifting twarzy.

Finalnie uzyskaliśmy efekt odmłodzenia twarzy o kilkanaście lat. Zwróć uwagę na poprawę napięcia twarzy i szyi.

efekt przed
efekt po

Pani Krysia, pielęgniarka, ok. 60 roku życia.
Upływ czasu i grawitacja zrobiły swoje: na twarzy pojawiło się sporo luźnej skory, policzki opadły, pojawiły się bruzdy i zmarszczki.

Zdecydowaliśmy się na pełny lifting twarzy i szyi SMAS, w znieczuleniu ogólnym. Jest to rozległy zabieg, z którym wiąże się konieczność noszenia maski uciskowej przez 2 tygodnie. Równocześnie jest to też zabieg, który daje spektakularne efekty odmłodzenia – o dobrych kilkanaście lat.

efekt przed
efekt po

Zobacz jak na korzyść zmienił się profil Pacjentki.

Jest to efekt lepszego napięcia skóry i powięzi (tkanki znajdującej się pod skórą). Policzki zostały uniesione, podbródek – wymodelowany. Co Pacjentka powiedziała po zakończonej rekonwalescencji? „Panie doktorze, wyglądam jak na zdjęciu z dyplomu ukończenia studiów”.

Jest to efekt samego liftingu twarzy i szyi, bez zabiegów towarzyszących typu: modelowanie twarzy tłuszczem, plastyka powiekczy lip lift.

efekt przed
efekt po

Dynamiczna business woman chciała odmłodzić twarz, bo w biznesie liczy się doświadczenie, ale też… pierwsze wrażenie. Dlatego Pacjentka zdecydowała się na lifting twarzy i szyi (SMAS).

Prezentujemy efekt 3 tygodnie po zabiegu. Twarz odmłodziliśmy o kilkanaście lat. Przy okazji liftingu twarzy można w jednym znieczuleniu wykonać dodatkowo: lip lift, plastykę powiek, czy modelowanie własnym tłuszczem. U tej Pacjentki nie wykonywaliśmy żadnych dodatkowych zabiegów.

efekt przed
efekt po

Ta sama Pacjentka, co powyżej. Zwróć uwagę na szczegóły takie jak: linia żuchwy, napięcie skóry na twarzy i szyi, podniesione policzki.

Takiego efektu zdecydowanego odmłodzenia nie przyniosą zabiegi nieinwazyjne typu wypełniacze czy nici. Nadmiar skóry trzeba wyciąć, a powięź podciągnąć. Wówczas uzyskujemy efekt ładnego owalu i spłycenia bruzd i zmarszczek, a twarz zachowuje swoje naturalne rysy.

Zainspirowały Cię efekty metamorfoz naszych Pacjentek? Chcesz porozmawiać o zabiegach, które sprawdzą się w Twojej sytuacji? Zapraszamy do kontaktu.


Rezerwuj