FAQ PLASTYKA POWIEK | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa
 
 
PLASTYKA POWIEK

Najczęściej zadawane pytania

 

Przed zabiegiem/ konsultacja

1Dla kogo przeznaczony jest zabieg plastyki powiek?

Dla ludzi, którzy maja: worki pod oczami (przepukliny tłuszczowe), nadmiar skóry w tej okolicy oraz dla tych, którzy chcą odświeżyć okolicę oka.

2Na czym polega ten zabieg?

Chirurg usuwa nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczowe z okolic powiek, co powoduje, że skóra w tej okolicy już „nie wisi” i mniej się marszczy. Zabieg odmładza oczy o kilka-kilkanaście lat.

3Czy przed zabiegiem muszę przychodzić na konsultację?
Konsultacja lekarska jest zawsze wymagana. Jest to miejsce na rozmowę o oczekiwaniach, spodziewanych efektach, ryzykach, przebiegu gojenia, itp. Wstępną rekomendację, czy kwalifikuje się Pani do tego zabiegu można uzyskać mailowo wysyłając nam na adres: recepcja@drosuch.pl 4 zdjęcia: en face z otwartymi oczami, en face z zamkniętymi oczami i oba profile. Po przeanalizowaniu zdjęć odeślemy informację nt. sugerowanego zabiegu i wstępną wycenę. W przypadku wstępnej kwalifikacji pozytywnej, do kliniki można przyjechać raz – na konsultację i zabieg. Jeśli zabieg odbywa się tego samego dnia – konsultacja jest bezpłatna. W innych sytuacjach kosztuje 300 zł.
4

Finanse

1Ile kosztuje zabieg plastyki powiek?
Cena zawiera wszystkie koszty, tj. zabieg, znieczulenie, wizyty kontrolne, zdjęcie szwów. Sprawdź CENNIK.
2Czy mogę wykonać plastykę powiek na NFZ?
Są pewne wskazania zdrowotne, które umożliwiają wykonanie tego zabiegu z refundacji NFZ. Proszę skontaktować się w tej sprawie z odpowiednim szpitalem publicznym. W naszej klinice jest możliwość korekty powiek jedynie na zasadach komercyjnych.

Badania i znieczulenie

1Czy jest możliwe znieczulenie ogólne do plastyki powiek?
Prawie wszyscy pacjenci, którzy decydują się u nas na ten zabieg, są znieczulani miejscowo (zastrzyk podawany w okolicę powiek). Oczywiście jest możliwe znieczulenie przez anestezjologa (sedacja lub ogólne). Wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Szczegóły: prosimy o kontakt z recepcją: tel. +48 501 093 653.
2Jakie badania trzeba wykonać przed plastyką powiek?
Pełna informacja jest tutaj: CENNIK.
3Czy podczas zabiegu plastyki powiek da się usunąć przebarwienia, ciemne plany pod oczami? Sińce?
Nie. Zabieg poprawia jedynie napięcie skóry, wszelkiego rodzaju przebarwienia/ cienie mogą wymagać innych – np. kosmetycznych lub dermatologicznych metod.

Szwy i blizna

1Po jakim czasie zdejmowane są szwy?
Do plastyki powiek używamy tradycyjnych szwów (nierozpuszczalnych). Szwy powinny być zdjęte 5-7 dni po zabiegu, podczas wizyty kontrolnej, bez dodatkowych kosztów. Jest ona umawiana zaraz po zabiegu, przed opuszczeniem kliniki. Oczywiście jest też możliwość zdjęcia szwów przez lekarza w miejscu zamieszkania. Szczegóły – do ustalenia mailowo/ telefonicznie.
2Jak wygląda blizna po plastyce powiek?
Po plastyce powiek górnych blizna umiejscowiona jest w naturalnym załamaniu powieki, ok. 8-10 mm od brzegu rzęsowego. Po korekcie powiek dolnych - blizna znajduje się tuż pod linią dolnych rzęs (ok. 2 mm poniżej rzęs). Te miejsca dość łatwo zakryć korektorem/ podkładem.
Do szycia w okolicy oczu używane są bardzo cienkie szwy, grubości włosa. Blizna więc jest bardzo wąska. Lekkie zaczerwienienie blizny może występować przez pewien czas po zabiegu, jednak blizna w tej okolicy bardzo szybko adaptuje się kolorystycznie do otaczającej skóry. Przez kilka miesięcy po zabiegu blizny przebudowują się, bledną i stają się mniej widoczna. (jednak nigdy nie znikają całkowicie).
3Chcę plastykę powiek, ale boję się blizny.
Jak każdy zabieg chirurgiczny, również plastyka powiek wiąże się z blizną. Może być ona mniej lub bardziej widoczna. Nie zniknie jednak zupełnie. Jeśli obawiasz się blizny – nie decyduj się na chirurgiczną korektę powiek. Poszukaj sposobów mniej inwazyjnych. Być może efekty nie będą tak spektakularne jak po korekcie chirurgicznej, ale na pewno nie będzie pozostawiona blizna.
4Jak wygląda opatrunek po plastyce powiek?
Na powiekach pozostawiane są szwy oraz plastry. Opatrunek nie zasłania pola widzenia. Ważne: wybierając się na zabieg plastyki powiek – pamiętaj, by zabrać z sobą okulary przeciwsłoneczne. Ułatwią komfortowy powrót do domu po zabiegu. Tutaj można zobaczyć jak dokładnie wygląda opatrunek: Instagram
5Kiedy po zabiegu można wyjść na słońce.
Od razu po zabiegu POD WARUNKIEM że założysz ciemne okulary. Przestrzegamy przed opalaniem świeżej blizny, bo bardzo szybko “łapie” ona słońce. Powstają trudne do usunięcia przebarwienia. Po zabiegu, przez ok. 3-4 miesiące należy chronić okolicę oczu, nakładając krem z wysokim filtrem UVA/ UVB (SPF 50+).

Po zabiegu

1Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?
Po zabiegu można opuścić klinikę już tego samego dnia. Lekarz pod koniec zabiegu zakłada szwy, które zdejmowane są ok. 7 dni po zabiegu. Po ok. dwóch dniach można wrócić do pracy, ale ważne jest, aby pracując przy komputerze zapewnić oczom odpowiednie przerwy. Zasinienie/ opuchnięcia w okolicy oczu może utrzymywać się do ok. 14 dni.
2Jak szybko po zabiegu mogę stosować kosmetyki, cienie do oczu?
Po zdjęciu szwów, czyli po ok. tygodniu od zabiegu. Aby uniknąć niepożądanych efektów alergicznych należy pamiętać o odpowiedniej higienie rąk i twarzy a także można stosować świeże kosmetyki.
3Kiedy mogę wrócić na fitness po zabiegu?
Po ok. miesiącu.

Dodatkowe pytania?

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane ogólne pytania. Dotyczą one ramowych zasad i organizacji pobytu w klinice.


Pytania ogólne

Formularz kontaktowy

  Administratorem danych osobowych jest Piotr Osuch prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska w Miejscu Wezwania; Piotr Osuch Chirurgia Plastyczna, ul. Puławska 488, 02-884 Warszawa, NIP: 5212843906, REGON: 016043400. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zapytania, zamówienia lub usługi, w celu realizacji obowiązków ustawowych ciążących na Administratorze, wynikających z przepisów podatkowych, w celach analitycznych i statystycznych, a także w celu ew. ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi.

  Zaczekaj chwilę! Jak masz na imię?

  Nie odchodź stąd z pustymi rękami.
  Odbierz prezent od dr. Piotra! Wybierz jeden z naszych e-booków:

  • Usta: wszystko o Lip lift,
  • Oczy: odmładzanie powiek,
  • Ogólnie: jak przygotować się do zabiegu?

  Jaki temat interesuje Cię najbardziej?