FAQ LIP LIFT | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa
FAQ LIP LIFT
FAQ LIP LIFT

FAQ Lip lift

 
LIP LIFT

Najczęściej zadawane pytania

 

INFORMACJE OGÓLNE

1Chcę umówić się na lip lift. Od czego zacząć?
Najlepszą opcją jest omówienie możliwości wykonania lip lift podczas konsultacji w klinice. W przypadku zainteresowania umówieniem konsultacji – prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 501 093 653. Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie.
Dla Pacjentów spoza Warszawy, którzy chcieliby przyjechać od razu na konsultację i zabieg: prosimy o przesłanie mailem na adres: recepcja@drosuch.pl 4 zdjęć twarzy - oba profile, en face i lekki uśmiech (z widocznymi zębami) oraz odesłanie wypełnionej ankiety medycznej – do pobrania poniżej.
2Jak wygląda przygotowanie do lip lift?
Trzeba zacząć od przesłania zdjęć i wypełnionej ankiety medycznej. Jeśli wstępna odpowiedź lekarza będzie pozytywna – można zacząć przygotowywać się do konsultacji i zabiegu.
Najważniejsze w tym procesie to:
 • Przesłanie skanów wyników badań laboratoryjnych 2 tygodnie przed zabiegiem – mailem na adres recepcja@drosuch.pl. Oczywiście jest też możliwość wykonania badań w naszym laboratorium. Komplet kosztuje 450 zł. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Recepcja
 • Konsultacja z lekarzem w klinice w dniu zabiegu
 • Pacjenci wychodzą z kliniki około 2 godziny po zabiegu i wracają do domu tego samego dnia
 • Szwy: zazwyczaj są usuwane ok. 7 dni po zabiegu przez lekarza pierwszego kontaktu w kraju Pacjenta. Jest też możliwość zdjęcia szwów podczas wizyty kontrolnej

PLANOWANIE ZABIEGU

1W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg?
W znieczuleniu miejscowym, takim jak u dentysty. Znieczulenie w zastrzyku podawane jest w okolice ust, pod nosem.
2Chcę mieć znieczulenie ogólne do lip lift.
Jest to możliwe. Jednak wtedy cena zabiegu jest wyższa o 2000 zł. Jest to związane z zaangażowaniem zespołu anestezjologicznego, pobytem 24 godziny w klinice po zabiegu. Dłuższe są też terminy oczekiwania na zabieg. Po szczegółowe informacje zapraszamy do Recepcji.
3Noszę aparat ortodontyczny. Czy mogę mieć wykonany lip lift?
Nie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: INFORMACJA. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego prosimy o wysłanie 4 zdjęć do oceny możliwości wykonania zabiegu lip lift.

RÓŻNE RODZAJE LIP LIFT

1Jakie lip lifty mogę u Was wykonać?
Oferujemy: bullhorn lip lift, corner lip lift i Italian lip lift. Przygotowanie do zabiegów, cena i postępowanie po zabiegu – w każdym przypadku są takie same.
2Chcę wykonać gullwing lip lift.
Nie oferujemy tego rodzaju lip lift, ponieważ zostawia on nieładną bliznę w bardzo widocznym miejscu na twarzy. Alternatywnie polecamy: wypełnienie kwasem hialuronowym, bullhorn lip lift lub implant ust.
3Chcę powiększyć usta metodą korium.
Nie oferujemy tego zabiegu. Proszę rozważyć inną metodę powiększenia ust, np. wypełnienie kwasem hialuronowym/ bullhorn lip lift/ implant ust.
4Chcę wykonać lip lift na dolną wargę.
Nie oferujemy tego zabiegu, ze względu na bardzo widoczne umiejscowienie blizny. Na dolną wargę polecamy wypełnienie kwasem hialuronowym/ własny tłuszcz/ implant ust.

KOSZTY

1Ile kosztuje lip lift?
Wszystkie szczegóły są tutaj: CENNIK
2Czy jest możliwość płatności na raty?
Nie oferujemy takiej możliwości.

SZWY I BLIZNA

1Kiedy trzeba zdjąć szwy? Jakie to szwy?
Do lip lift używane są dwa rodzaje szwów: rozpuszczalne oraz klasyczne, niewchłanialne. Szwy powinny być usunięte ok. 7 dni po zabiegu przez lekarza pierwszego kontaktu w miejscu zamieszkania Pacjenta lub u nas w klinice.
2Chcę lip lift, ale obawiam się blizny.
Blizna po tym zabiegu zostaje zawsze. Proszę mieć na względzie to, że lip lift to zabieg chirurgiczny, który – z definicji zawsze wiąże się ze szwami i blizną.
Wygląd blizny jest sprawą indywidualną, uzależnioną nie tylko od techniki chirurgicznej, ale przede wszystkim od przebiegu gojenia. Istotne są też predyspozycje genetyczne. Dlatego blizna wygląda różnie u różnych Pacjentów. Z czasem blednie i staje się mniej widoczna. Ważne: blizna po tym zabiegu nigdy nie znika.
Szwy po zabiegu lip lift zakładane są tuż pod nosem, w naturalnym załamaniu skóry. Bliznę, która w tym miejscu powstanie dość łatwo zamaskować makijażem. Sprzyja jej również naturalnie padający w tym miejscu cień na twarzy.
Ważne: Przestrzegamy, jeśli boi się Pan/ Pani blizny – prosimy nie brać pod uwagę lip lift i skoncentrować się na metodach takich jak: powiększenie ust wypełniaczami lub implantem.
3Kiedy po zabiegu mogę zacząć się opalać?
Najwcześniej – po roku od zabiegu. Wcześniej – nie, ze względu na możliwość powstania trudnych do usunięcia przebarwień. Świeża blizna bardzo „łapie” słońce. Dlatego zawsze zalecamy nakładanie kremów z wysokim filtrem UVA/ UVB po zabiegu (SPF 50+).

LIP LIFT POŁĄCZONY Z INNYMI OPERACJAMI PLASTYCZNYMI

1Chcę połączyć lip lift z operacją plastyczną nosa.
Możliwość teoretycznie istnieje, jednak w tej sprawie zapraszamy na konsultację w sprawie ustalenia najlepszego planu. W takim przypadku nie podejmujemy się dokonywać nawet wstępnej oceny na podstawie wysłanych przez Pacjenta zdjęć.
2Miałam operację plastyczną nosa. Kiedy planować lip lift?
Lip lift jest możliwy po upływie ok. 6 miesięcy od operacji nosa. W celu ustalenia najlepszego planu zapraszamy na konsultację do kliniki. W przypadku zainteresowania umówieniem konsultacji – prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem+48 501 093 653. Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie.
3Chcę jednocześnie wykonać lip lift i plastykę powiek.
Jest to możliwe w jednym znieczuleniu (miejscowym). Prosimy o przesłanie 4 zdjęć mailem do oceny możliwości wykonania obu zabiegów. Szczegółowe informacje – powyżej.
4Chcę jednocześnie wykonać lip lift i inny zabieg plastyczny.
W takiej sytuacji proponujemy przyjść na konsultację do kliniki by wszystko dokładnie omówić face-to-face z lekarzem. Są różne możliwości łączenia zabiegów – zarówno w znieczuleniu miejscowy, jak i ogólnym, jednak wszystko zależy od zakresu planowanych korekt. Zapisy na konsultację – telefoniczne, pod numerem +48 501 093 653.

Formularz kontaktowy

  Administratorem danych osobowych jest Piotr Osuch prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska w Miejscu Wezwania; Piotr Osuch Chirurgia Plastyczna, ul. Puławska 488, 02-884 Warszawa, NIP: 5212843906, REGON: 016043400. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zapytania, zamówienia lub usługi, w celu realizacji obowiązków ustawowych ciążących na Administratorze, wynikających z przepisów podatkowych, w celach analitycznych i statystycznych, a także w celu ew. ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi.

  Zaczekaj chwilę! Jak masz na imię?

  Nie odchodź stąd z pustymi rękami.
  Odbierz prezent od dr. Piotra! Wybierz jeden z naszych e-booków:

  • Usta: wszystko o Lip lift,
  • Oczy: odmładzanie powiek,
  • Ogólnie: jak przygotować się do zabiegu?

  Jaki temat interesuje Cię najbardziej?