FAQ LIPOSUKCJA | Dr Osuch Clinic - Chirurgia plastyczna Warszawa
 
 
LIPOSUKCJA

Najczęściej zadawane pytania

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE NA TEMAT ZABIEGU

1Co to jest liposukcja?
Liposukcja jest najskuteczniejszą metodą usuwania tłuszczu wspomagającą proces redukcji wagi. Jest metodą modelowania sylwetki. Jednak nie jest sposobem na odchudzanie.
Oferujemy różne typy liposukcji:
1. Klasyczną (z wykorzystaniem wibrującej kaniuli i odsysania tłuszczu przy użyciu podciśnienia)
2. Laserową
a) Lipo Life 3G. Wykorzystujemy tu nowoczesną technologię – laser, który łagodnie rozpuszcza tłuszcz. Odessany tłuszcz można następnie użyć do powiększenia piersi lub pośladków
b) Slim Lipo. To również liposukcja laserowa. Polecamy ją osobom, które mają i nadmiar tłuszczu i nadmiar skóry (wiotkość)
2Co daje liposukcja?
Natychmiastowy efekt wymodelowania sylwetki. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że to zabieg chirurgiczny, wymagający odpowiedniego trybu przygotowania i stosowania się do zaleceń chirurga w okresie pooperacyjnym.
3Czy odsysanie tłuszczu boli?
Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym) lub z udziałem anestezjologa (sedacja). W uzasadnionych przypadkach możliwe jest znieczulenie ogólne. Po zabiegu podawane są leki przeciwbólowe, a także antybiotyki. Zabieg trwa 1-3 godziny, w zależności od jego rozległości oraz ilości tkanki tłuszczowej, która ma być odessana.
4Ile tłuszczu można odessać podczas liposukcji?
Jest to sprawa indywidualna, uzależniona od warunków anatomicznych danego pacjenta. Przyjmuje się, że podczas jednego zabiegu można odessać 3-4 litry tkanki tłuszczowej. Bezpieczna ilość litrów możliwych do odessania w danym przypadku określana jest przez chirurga.
5Czy mogę dostać znieczulenie ogólne do liposukcji?
Tak, jeśli tego wymaga sytuacja. Zwyczajowo zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym) lub sedacji.
6Jak szybko pozbyć się tłuszczu z brzucha?
Na pewno liposukcja jest metoda szybką i dającą natychmiast spektakularne efekty. Zanim jednak zdecydujesz się na liposukcję, warto podjąć samodzielne próby odchudzenia się – dieta, trener, aktywność fizyczna. Jeśli pomimo tych wysiłków tłuszczu nie można zlikwidować, wtedy warto wybrać się do chirurga plastycznego.

KONSULTACJA I CENNIK

1Czy można od razu umówić się na zabieg?
Nie. Zabieg musi być poprzedzony konsultacją by omówić oczekiwane efekty, zakres zabiegu, itp. Wspólnie z chirurgiem wybierany jest termin zabiegu, a ostateczna kwalifikacja następuje po zaakceptowaniu przez lekarza wyników badań laboratoryjnych.
2Ile kosztuje liposukcja?
Orientacyjny cennik jest tutaj: CENNIK.
Ważne: finalna cena zabiegu uzależniona jest od:
1. Zakresu zabiegu (ilości obszarów, które chcemy wymodelować)
2. Chęci lub braku chęci do przeniesienia odessanego tłuszczu np. do piersi/ ust/ pośladków
3. Rodzaju znieczulenia

Ostateczną cenę podaje lekarz na konsultacji.
3Co jest wliczone w cenę zabiegu?
Zabieg, znieczulenie, pobyt w klinice, ubranko po-operacyjne, wizyty kontrolne. Uwaga: nie są wliczone masaże/ zabiegi Endermologii, które są zalecane po zabiegu.

RÓŻNE ODMIANY LIPOSUKCJI

1Czy liposukcja laserowa (Lipo Life/ Slim Lipo) to liposukcja bez skalpela?
Nie do końca. Co prawda jest to metoda mniej inwazyjna, wykorzystująca światło lasera i nowoczesną technologię, jednak chirurg musi wykonać niewielkie nacięcia na skórze po to, by wprowadzić kaniule, którymi odsysa tłuszcz. Blizny po zabiegu są niewielkie – najczęściej są to 3 małe punkty o średnicy ok 3-5 mm. Dwie z nich zlokalizowane są nisko w podbrzuszu i jedna tuż nad pępkiem.
2Skąd wiadomo, która metoda sprawdzi się u mnie? A może jednak plastyka brzucha?
Metodę odsysania tłuszczu dobiera chirurg na konsultacji, w klinice. Ogólnie można powiedzieć tak, że:
1. Jeśli masz nadmiar tłuszczu w wybranych obszarach ciała i jednocześnie nadmiar skóry (wiotkość tkanek np. po przebytych ciążach) – prawdopodobnie lekarz zasugeruje Slim Lipo. Dotychczas często jedynym rozwiązaniem była plastyka brzucha – zabieg dość rozległy, długotrwały i pozostawiający bliznę. Liposukcja laserowa daje szansę na mniejsze blizny, krótszy zabieg, krótszą rekonwalescencję i szybsze gojenie.
2. Jeśli chcesz odessany tłuszcz wykorzystać do powiększenia np. piersi lub ust – dobrym wyborem będzie z pewnością Lipo Life 3G.
3Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne?
Tak, jest to zabieg bezpieczny. Na bezpieczeństwo składa się kilka czynników:
1. Umiejętności chirurga plastycznego. Zabiegi liposukcji wykonuje u nas chirurg plastyczny z wieloletnim doświadczeniem.
2. Nowoczesna technologia wykorzystywana w naszych laserach do liposukcji – Slim Lipo i Lipo Life 3G.
3. Ilość odsysanego tłuszczu – podczas jednego zabiegu można bezpiecznie odessać tłuszcz z 2-3 obszarów i nie więcej niż 3-4 litry tkanki tłuszczowej.
4. Na bezpieczeństwo zabiegu wpływa też ścisłe stosowanie się Pacjenta do zaleceń lekarskich w czasie po-operacyjnym.

PO ZABIEGU

1Czy to prawda, że po liposukcji trzeba nosić gorset?
Tak, zalecane jest noszenie specjalistycznego „ubranka” po-zabiegowego. Jest to rodzaj elastycznego, uciskowego opatrunku w formie gorsetu, który wspomaga proces gojenia się i obkurczania tkanek.
2Czy po liposukcji konieczne są masaże?
Tak, najlepiej zabiegi Endermologii. Sprawdzą się też masaże bańką chińską. Chodzi o wspomożenie procesu obkurczania się skóry. Szczegółowe zalecenia – podawane są przez chirurga, po zabiegu. Uwaga: w podaną cenę nie są wliczone masaże/ zabiegi Endermologii, które są zalecane po zabiegu.
3Czy po liposukcji mogę od razu wrócić do domu?
To zależy od rodzaju użytego znieczulenia. Jeśli było zastosowane znieczulenie miejscowe, kilka godzin po zakończonym zabiegu można udać się do domu. Po znieczuleniu ogólnym trzeba pozostać w klinice 24 godziny po opieką medyczną.
4Czy po liposukcji mogę jeść co chcę, a efekt i tak pozostanie?
Nie. Niestety liposukcja nie zwalnia z racjonalnego odżywiania i dopasowanej aktywności fizycznej.
5Czy po liposukcji mogę iść na solarium?
Tak, po zakończonej rekonwalescencji. Ważne: przed wyjściem na słońce warto zabezpieczyć blizny kremem z wysokim filtrem UVA/ UVB, by uniknąć ryzyka przebarwień. Po liposukcji blizny są one niewielkie, więc ich zabezpieczenie nie powinno być problemem.
6Kiedy mogę zacząć ćwiczyć na siłowni?
Po ok. miesiącu od zabiegu.

Dodatkowe pytania?

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane ogólne pytania. Dotyczą one ramowych zasad i organizacji pobytu w klinice.


Pytania ogólne

Formularz kontaktowy

  Administratorem danych osobowych jest Piotr Osuch prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Indywidualna Praktyka Lekarska w Miejscu Wezwania; Piotr Osuch Chirurgia Plastyczna, ul. Puławska 488, 02-884 Warszawa, NIP: 5212843906, REGON: 016043400. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zapytania, zamówienia lub usługi, w celu realizacji obowiązków ustawowych ciążących na Administratorze, wynikających z przepisów podatkowych, w celach analitycznych i statystycznych, a także w celu ew. ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi.

  Zaczekaj chwilę! Jak masz na imię?

  Nie odchodź stąd z pustymi rękami.
  Odbierz prezent od dr. Piotra! Wybierz jeden z naszych e-booków:

  • Usta: wszystko o Lip lift,
  • Oczy: odmładzanie powiek,
  • Ogólnie: jak przygotować się do zabiegu?

  Jaki temat interesuje Cię najbardziej?